Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przegrzana karta graficzna?

01 Lut 2018 20:37 1662 44
  • Poziom 4  
    Witam mam problem ponieważ w karcie MSI GeForce GTX 1050 OC 2G. Po roku czasu, wchodzę dziś na komputer ale windows sie nie ładuje a na samej górze wyswietla sie pasek z pikselami . co to moze znaczyc przegrzana karta? Dodam jeszcze ze karta jest wyczyszczona i nie śmierdzi spalenizna. Dodaje zdjecie jak to wyglada
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    Witam. Na innym monitorze jest tak samo?
    Tak jest tak samo
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 4  
    nobanmeplease napisał:
    Możliwe że cyna pod GPU się stopiła, w takiej sytuacji zostaje serwis.
    samemu nie mozna tego zrobic?

Dodano po 4 [minuty]:

nobanmeplease napisał:
    Możliwe że cyna pod GPU się stopiła, w takiej sytuacji zostaje serwis.
    ile by to mpglo w serwisie kosztowac? Albo czy przyjeli by to na gwarancji?
  • Poziom 43  
    Jak masz na tę kartę gwarancję, to natychmiast reklamuj.
  • Poziom 4  
    398216 Usunięty napisał:
    Jak masz na tę kartę gwarancję, to natychmiast reklamuj.
    i jeszcze fakture mam
  • Poziom 43  
    Na ile czasu opiewa gwarancja? Z jaką datą wystawiona faktura? Jak się pokrywa - nie widzę problemu. Bierzesz dowód zakupu (fakturę) i ten niewypełniony świstek ( świstek, bo winien posiadać pieczątkę sklepu i podpis sprzedawcy), kartę graficzną i idziesz do sklepu gdzie kupiłeś.
  • Poziom 4  
    398216 Usunięty napisał:
    Na ile czasu opiewa gwarancja? Z jaką datą wystawiona faktura? Jak się pokrywa - nie widzę problemu. Bierzesz dowód zakupu (fakturę) i ten niewypełniony świstek ( świstek, bo winien posiadać pieczątkę sklepu i podpis sprzedawcy), kartę graficzną i idziesz do sklepu gdzie kupiłeś.
    kupilem go przez internet a gwarancja do 08.03.2019

Dodano po 1 [minuty]:

398216 Usunięty napisał:
    on ma pieczatkie i podpis tylko nie uchwicylem tego na zdj
  • Poziom 34  
    Ferbux napisał:
    n ma pieczatkie i podpis tylko nie uchwicylem tego na zdj

Nawet gdyby nie było to nic nie oznacza. Nie musisz korzystać z gwarancji. Masz fakturę to idziesz do sklepu. Nie masz faktury, to też nic, o ile płaciłeś kartą i możesz udowodnić zakup w tym sklepie.
    Ale to tak na marginesie.
    Zadzwoń do sklepu i dogadaj się jak z dostarczeniem sprzętu, lub może mają serwis czy umowę z jakimś lokalnym i tam skierują, rożnie bywa.
    I nie czytaj przypadkiem nic o piekarnikach :)
  • Poziom 43  
    Jeśli przez internet musisz się skontaktować ze sprzedawcą, przedstawić problem, wspominając o fakturze (znaczy, że masz gwarancję jeszcze na tę kartę) i postąpić tak, jak powie Ci sprzedawca. Dobrze by było, żebyś zrobił i zostawił sobie ksero faktury i gwarancji z pieczątką i podpisem.

Jak porządna firma - przyślą Ci nową kartę.
  • Poziom 4  
    Jawi_P napisał:
    Ferbux napisał:
    n ma pieczatkie i podpis tylko nie uchwicylem tego na zdj

Nawet gdyby nie było to nic nie oznacza. Nie musisz korzystać z gwarancji. Masz fakturę to idziesz do sklepu. Nie masz faktury, to też nic, o ile płaciłeś kartą i możesz udowodnić zakup w tym sklepie.
    Ale to tak na marginesie.
    Zadzwoń do sklepu i dogadaj się jak z dostarczeniem sprzętu, lub może mają serwis czy umowę z jakimś lokalnym i tam skierują, rożnie bywa.
    I nie czytaj przypadkiem nic o piekarnikach :)
    tak wiem cos o piekarnikach czyli twierdzisz ze bez serwisu juz nic nie zrobie? A jak bym zostawil wlaczony tak komputer moze by sie stopily cyny spowrotem na swoje miejsca
  • Poziom 43  
    Ferbux napisał:
    zyli twierdzisz ze bez serwisu juz nic nie zrobie?
    Ależ zrobisz, zrobisz... Kuku . Usmażysz ja i stracisz gwarancję wraz z kartą.
  • Poziom 4  
    398216 Usunięty napisał:
    Ferbux napisał:
    zyli twierdzisz ze bez serwisu juz nic nie zrobie?
    Ależ zrobisz, zrobisz... Kuku . Usmażysz ja i stracisz gwarancję wraz z kartą.
    aha
  • Poziom 34  
    Ferbux napisał:
    A jak bym zostawil wlaczony tak komputer moze by sie stopily cyny spowrotem na swoje miejsca

Dość ciekawa teoria ;)
    Jak już napisał kolega wyżej. Tylko i wyłącznie kontakt ze sklepem i dogadanie sprawy co dalej. Jeśli komputer będzie miał wrócić do sprzedawcy to on powinien podać sposób wysyłki.
    Jeżeli sklep powie, że masz wymontować kartę i przesłać samą kartę, to poprosiłbym o kontakt emailem, bo kupiłeś cały komputer. Żeby mieć potwierdzenie, ze tak miałeś zrobić. O ile kupiłeś zmontowany sprzęt oczywiście.
  • Poziom 4  
    Jawi_P napisał:
    Ferbux napisał:
    A jak bym zostawil wlaczony tak komputer moze by sie stopily cyny spowrotem na swoje miejsca

Dość ciekawa teoria ;)
    Jak już napisał kolega wyżej. Tylko i wyłącznie kontakt ze sklepem i dogadanie sprawy co dalej. Jeśli komputer będzie miał wrócić do sprzedawcy to on powinien podać sposób wysyłki.
    Jeżeli sklep powie, że masz wymontować kartę i przesłać samą kartę, to poprosiłbym o kontakt emailem, bo kupiłeś cały komputer. Żeby mieć potwierdzenie, ze tak miałeś zrobić. O ile kupiłeś zmontowany sprzęt oczywiście.
    tak czytalem karte gwarancyjna mam wyslac gwarancje .fakture. Karte. I sterowniki

Dodano po 10 [godziny] 47 [minuty]:

Dostalem taka wiadomisc od sklepu : Witam.

Proszę wyciągnąć kartę i pamięci ram,przedmuchać porty powietrzem sprężonym,włożyć z powrotem,wyjąć baterię z płyty głównej na ponad 2-wie minuty i włożyć z powrotem i wtedy odpalić zestaw.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Tak a jak będzie uszkodzona to powiedzą że sam sobie uszkodziłeś przez nieumiejętny montaż karty. Niech sobie sami czyszczą od czego jest gwarancja? A ogóle co tom za słowo "Odpalić"? Niech sobie nie żartują że osoba nie komponenta może sobie majsterkować przy komputerze. Zapłaciłeś masz gwarancje ich obowiązkiem jest naprawa tego lub wymiana.
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    Tak a jak będzie uszkodzona to powiedzą że sam sobie uszkodziłeś przez nieumiejętny montaż karty. Niech sobie sami czyszczą od czego jest gwarancja? A ogóle co tom za słowo "Odpalić"? Niech sobie nie żartują że osoba nie komponenta może sobie majsterkować przy komputerze. Zapłaciłeś masz gwarancje ich obowiązkiem jest naprawa tego lub wymiana.
    wiem i to co napisali nie pomoglo
  • Moderator Akustyka
    Kolego, dostałeś rozwiązanie na tacy. Reklamuj kartę i nic nie rób.
  • Poziom 4  
    No ja mieszkam na warmi
  • Moderator Akustyka
    Ferbux napisał:
    No ja mieszkam na warmi
    To pakuj komputer i wysyłaj.
  • Poziom 4  
    telecaster1951 napisał:
    Ferbux napisał:
    No ja mieszkam na warmi
    To pakuj komputer i wysyłaj.
    wiem pisalem z nimi i dostalem adres