Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Suzuki grand vitara - Potrzebny schemat ecu

01 Feb 2018 21:22 4389 11
  • Level 12  
    Witam.
    Potrzebuje schemat ecu do silnika 2.0 benzyna oznaczenie j20 nr ecu 33920-65j0.
    A dokładniej mówiąc piny czujnika położenia wałka rozrządu. 2 kabelki idą do ecu
    biały/czerwony - pin 54
    Niebieski/czarny - wspólna masa
    Natomiast czarny/żółty ucieka mi do tyłu silnika.

Proszę o pomoc.
  • TespolTespol
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skrajne piny na czujniku 1. zasilanie +5V, 3. masa, 2.środkowy sygnał i powinien być na pinie 52 -nie na 54. Nie raczyłeś podać rocznika, więc opisuje silnik j20A.
  • Level 12  
    Uciekło mi "a" w j20 przepraszam :)
    Mógłbyś podać gdzie szukać +5 ?
    Na czujniku mam +12.
    Pin 52... możesz mieć rację. Na szybko sprawdzałem, opisany był 53 więc mogłem iść w nie tą stronę.
  • TespolTespol
  • Helpful post
    Pewnie ma być 12V, tak wynika ze schematu, mimo, że w opisie podają 5V. Czasami takie błędy się zdarzają. Najważniejszy jest pin sygnałowy, czy sygnał trafia do ECU. Sprawdzisz oscyloskopem lub diodą świecącą. Nie napisałeś z jaką usterką się zmagasz.
  • Level 12  
    Błąd : p0340 sygnał czujnika wałka rozrządu A.

Objawy : kontrolka check oraz brak obrotów na liczniku.

Po uruchomieniu silnika i kasowaniu błędu wszystko wraca do normy.

Jeśli włączę zapłon, skasuje błąd i uruchomie silnik błędu nie ma i jest wszystko w normie.

Błąd pojawia się tylko po uruchomieniu silnika (nie jest stały).

Czujnik wymieniony.

Piny czujnika:
    1- +12
    2- pin 54 ecu (na pewno) +5v
    3- masa

Ważna informacja: auto po powodzi... dlatego stawiam na zasilania konektory złącza itd.
  • Helpful post
    Raywood wrote:
    2- pin 54 ecu (na pewno) +5v
    To jest pin sygnałowy. Te +5V to nie istotne.
    Twoim problemem nie jest przypadkiem rozrusznik? Przyjrzałbym się też czujnikowi obrotów wału. Tu pewnie jest problem. Czujnik wałka, nie ma nic do obrotomierza.
  • Helpful post
    Level 14  
    Aby dobrać się do czujnika wału w silniku j20a , jest on schowany że bez demontażu skrzyni oraz koła zamachowego się nie obejdzie. Przeżyłem już ten ból u siebie. Jeśli chodzi o sygnał z niego to jest nad skrzynią kostka. Najpierw tam bym szukał.
  • Helpful post
    Level 14  
    Na wale jest czujnik indukcyjny. Za zapłon odpowiada czujnik położenia wałka. Tak samo jest w Baleno 1.8. W starszych silnikach Baleno czujnika na wale nie ma. Są to identyczne słupki silników. Zainteresowanych odsyłam na forum Suzuki.
  • Helpful post
    Level 11  
    Hej
    Schemat Grand Vitara J20 2000-2006
    CzSuzuki grand vitara - Potrzebny schemat ecuy to wystarczy?
  • Helpful post
    Level 12  
    Dawno nie zaglądałam do tematu. Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Jednak problem leżał po stronie mechanicznej. 1 ząbek na rozrządzie.