Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??

gnk-85 01 Lut 2018 23:42 417 7
  • #1 01 Lut 2018 23:42
    gnk-85
    Poziom 3  

Witam, mleko rozlane a fakt jest taki ze posiadam airbox LTE (mw40) osiągi z Network Cell Info z telefonu przedstawie ponizej a pytanie takie: czy warto sprzedac ten ruterek mobilny i kupic stacjonarny ruter z moze jakas antena? czy zaowazalna byla by jakakolwiek poprawa na ruterze stacjonarnym bez anten zewnetrznych? Bardzo prosze o porade telefon i Lte biurowy wziety w orange!!!

Mieszkam w Ustrzykach Dolnych, ul.batorego w bloku na parterze dookola inne bloki, nadajniki hmm moze lepiej wkleje screena z bts search, bo nie znam sie na tym choc nie ukrywam 3 wieczory czytałem ale nie potrafie tego sobie uporządkowac i zrozumiec dokladnie co i jak!!!

Zrzuty ekranu z pomiarów z telefonu z lte z Network cell z zewnątrz z balkonu jak wspominałem parter:

Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??Screenshot...-03-18.png Download (153.02 kB)
    Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??Screenshot...-04-17.png Download (148.02 kB)
    Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??Screenshot...-04-02.png Download (209.67 kB)
    Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??Screenshot...-12-51.png Download (519.67 kB)

Zrzuty z pokoju :

Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??Screenshot...-13-47.png Download (464.39 kB)
    Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??Screenshot...-18-45.png Download (182.12 kB)
    Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??Screenshot...-19-00.png Download (152.3 kB)
    Czy warto zainwestowac w stacjonarny ruter lte??Screenshot...-19-16.png Download (240.58 kB)

Za błedy sory za poradę dziekuje z góry

0 7
  • #2 02 Lut 2018 00:05
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Zasięg na balkonie jest akceptowalny, w domu brak testu na LTE. To jakiś telefon Sony jest, wpisz w telefon *#*#4636#*#* dalej informacje o telefonie i tam jest na dole takie menu wybierz LTE only, cyknij screena i speed test ai po tym zmień na to co było poprzednio (prawdopodobnie LTE/GSM auto (PRL)). Zabawki od Alcatela warto się pozbyć zawsze ale zasięg magicznie nie wzrośnie od zmiany routera.

0
  • #4 02 Lut 2018 08:45
    gnk-85
    Poziom 3  

Aha i jakbym chciał zamienić zabawkę alcatel to na co? Czy rozsądne by było i dało efekt do nowego routera zastosować antenę? Dzieki za pomoc!

0
  • #5 02 Lut 2018 13:04
    matek451

Parametry sygnału na telefonie LTE w domu bardzo słabe , wręcz wykluczające prawidłowe działanie co skutkuje niskim prędkościami. Pomysł z Alcatelem tragiczny, kiepski, problematyczny MiFi bez żadnego wsparcia, wart maksymalnie z 50 zł. Pomysł aby brać coś bez złącz antenowych przy tych parametrach sygnału to porażka. Pokazane na zewnątrz parametry sygnału kiepskie ale niezłe prędkości. BTS LTE1800NetWorks z Gombrowicza 10, z którym się łączysz wydaje się niezapchany. Konieczna wymiana sprzętu na stacjonarny router LTE i antenę dual LTE1800MHz do niego. Póki co w Ustrzykach działa tylko LTE1800NW. Kto ci doradził aby do biurowego brać ten złom Alcatela?Idź i oddaj im to jak można.

0
  • #6 02 Lut 2018 23:47
    gnk-85
    Poziom 3  

Kolego matek jakbym potrzebował oceny moich błędnych poczynań napewno bym o to poprosił, ale dzięki może następnym razem zanim zrobię pomyślę. Na zwrot jak zapewnia Orange dla klienta biznesowego po transakcji telefonicznej nie ma szans chyba że po raz kolejny wprowadzają mnie w błąd. Jak tak jest to chętnie chciał bym być wyprowadzony z błędu. Jak nie to proszę o wskazówkę jaka antene dual konkretnie bo jak widzisz nie za bardzo ogarniam, jeśli chodzi o ruter myślałem o b315, zresztą pod wpływem wcześniejszych wczytwan w to forum i między innymi twoich rad względem innych na tym forum! Dzięki!

0
  • #7 03 Lut 2018 22:23
    makosuu

gnk-85 napisał:
    b315, zresztą pod wpływem wcześniejszych wczytwan w to forum i między innymi twoich rad względem innych na tym forum! Dzięki!

B315 jest zupełnie ok ale najpierw się dowiedz czy na pewno nie ma opcji zwrotu Alcatela. Jak nie ma to bierz tego B315. Do tego odpowiednia antena.

0
  • #8 02 Mar 2018 20:20
    gnk-85
    Poziom 3  

Na początek sory, bo troszke sie nie odzywałem, sytuacje rozwiązałem w taki sposób, że od orange wywalczyłem ruter ZTE MF286, na nim mam 4z 5 kresek zasięgu i okolo -100dBm co daje wynik : Ping okolo 100, Download 35, Upload ok 15!!! Jestem w miare zadowolony i praktycznie temat uważam za zamknięty chyba żeby ktoś doradził by ewentualnie jakąś antene !!! dzieki

0
  Szukaj w 5mln produktów