Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] opel kostka iso - zasilanie stacyjka i akumulator

02 Lut 2018 12:30 7791 16
  • Poziom 32  
    Dzień dobry, mam 3 pytania do znawców podłączeń. Chodzi o rozwianie wątpliwości:) bo niestety ale , znalazłem w sieci 2 różne opisy schematów kostki iso zasilajcej...
    1) Prośba o zerknięcie na foto co do czarnego-masy jest ok, ale co do żółtego hmm nie wiem, czy jest to "pod stacyjkę", czy "pod akumulator 12V", ktoś pomoże?
    2) Ewentualnie jeśli ten luźny czerwony jest dla 12V akum. to gdzie go wpiąć w kostkę opel ( 2foto)
    3) Antena- stałezasilanie( bo to chyba nie to samo co wysuwanie), wychodzi z niej kabel niebieski, wpinam gdzie, lub może łącze z którym ?

Bardzo dziękuję.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 32  
    Dzięki, więc wychodzi że żółty kabelek radia jest połączeniem (jak chciałem) z plusem z akumulatora, a nie tylko ze stacyjki.
    Pozostaje kwestia niebieskiego kabla z zasilania anteny, nie ma problemu wepnę się odpowiednio w wolny "pin" kostki, ale czy mam rozumieć że radio poda na niego zasilanie potrzebne do wzmocnienia sygnału antenowego;/, bo myślałem że muszę podebrać np. plus z zasilania ? ( to zdjęcie to przejściówka z "opel" na 2iso, a zaraz jadę do sklepu po radio i razem z nim będzie jeszcze przejściówka z 2 iso na 1iso

PS. Czy w dużej kostce "oplowskiej" ze zdjęcia powyżej, te 2 piny zasilania są w odpowiednim miejscu, bo też znalazłem w necie taki schemat(jest też na oplowskim cd30) i jest "jakby inaczej...bo GND(masa) jest z boku, a nie nad plusem- jeśli dobrze wnioskuję z obrazka.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 32  
    OK.
    A jeszcze czy w dużej kostce "oplowskiej" ze mojego zdjęcia , czy te 2 piny zasilania są w odpowiednim miejscu ? , bo znalazłem w necie taki schemat (jest też na oplowskim cd30) i jest "jakby inaczej...bo GND(masa) jest z boku, a nie nad plusem- jeśli dobrze wnioskuję z obrazka.
  • Poziom 32  
    Tak dwa kable z kostki zasilającej czyli żółty i czarny wchodzą w dużą kostkę opla -zaznaczam na załączonym obrazku.
    Nie chce sugerować, ale czy żółty nie powinien być na miejscu czarnego( plus z akumulatora) , a czarny po lewej tu gdzie GND, lub gdzieś wyżej gdzie jest napis CE- ?
  • Poziom 32  
    Zejdę może do auta, wyjmę radio i zobaczę jakie kolory kabli kryją się w kostce instalacji w tym konkretnie miejscu pinów, jak żółty/czerwony i czarny jako pewnie GND to chyba będzie dobrze ?
    Radio, instalacja jest oryginalna Corsa D, a tę przejściówkę kupiłem z ramką by zainstalować lepsze radio typu 1DIN np. Sony, JVC, bo muszę przejść z dziwnej kostki opla na 2 iso, a potem na 1iso np Sony.
  • Poziom 32  
    To dziękuję bardzo.
    Jak przyjdzie odtwarzacz wepnę go na krótko, tak bez solidnego mocowania kieszeni i zobaczę czy gra... Wepnę też ten kabel antenowy jak mówiłeś niebieski z niebieskim, zobaczę czy jest lepszy sygnał niż bez łączenia ich, bo może ten niebieski pod plusa trzeba by dać, zobaczę bo widać spartolili kostkę-przejściówkę a miała być do tego modelu... Na razie dzięki !
  • Poziom 32  
    To standardowa antena na dachu ( nic wysuwanego z silniczkiem itp), czyli jak włączam tuner, to sprzęt powiedzmy np. odtwarzacz Sony wysyła napięcie po niebieskim kablu do tego wzmacniacza antenowego, bo tak to rozumiem.
  • Poziom 32  
    Wszystko już zamontowane, szkoda ze taki mróz. Kostkę łącząca się z instalacją Oplowską poprawiłem w kwestii pinów (post 11), tak jak być powinna (od początku w sklepie;)). Odtwarzacz zamontowany, gra ładnie, łączenie za radiem . Pozdrawiam.