Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT Croma - Instant Nav - firmware upgrade.

podly 13 Lut 2019 22:40 2958 52
    underground79
    Poziom 2  
    podly napisał:
    Yes, it will work. In fact, you need blue&me module to have mp3 and bluetooth phone working.
    Universal GPS antena is enough, it should work even if it is hidden somewhere under dashboard.
    You need to do proxi.
    If you don't have mastercode just do firmware upgrade on unit installed in car - it will remove mastercode question :)

Tnx for quick reply..
    At this point I can choose between older and newer NAV. Is firmware same for both ?
    I already have blue&me in car but without NAV.
    As the way I can see (You can correct me if I am wrong ):
    - step 1 - install multimedia .. Somewhere I read that requires additional 12 volt line ?
    - step 2 - do proxi procedure (I have MES installed)
    - step 3 - update firmware (12.2 is that same for both NAV ?)
    - step 4 - install newest maps .. Maybe this is not the same for newer instant NAV

You are great !!
    podly
    Poziom 16  
    Hi, there are two types of big screen navi for Croma - old one (Connect Nav) without SD card,with lot of switches and newer one (Instant Nav) with maps on SD card.
    This topic is only about NEWER one.
    Units are totally different with different hardware, firmware and everything.
    I don't know too much about older one, but I know it is not compatibile with Blue&Me module. So if you choose to install older one, you will loose bluetooth phone connectivity and you will not be able to play mp3 from pendrive.
    I don't know steps for installing older one. For newer one you have to make ISO to FAKRA cable adapter, antena adapter, do some mechanical tweaking to fit navi in place, do proxi, update firmware etc.
    Tom08
    Poziom 8  
    cześć,
    ostatecznie się udało. Nawigacja jest teraz angielska. ale za każdym razem, gdy go włączam, ma tę wiadomość .. FIAT Croma - Instant Nav - firmware upgrade.
    Tom08
    Poziom 8  
    podly napisał:
    Żeby to naprawić, potrzebuję odczytać dane z Twojej nawigacji. Uruchom z karty ten skrypt: https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=944207 - stworzy na karcie plik 'dbsystem.bin' - załaduj go tutaj. Jaki język masz ustawiony w samochodzie?

język w samochodzie to angielski. Nawigacja jest dostrojona. Oryginał mam tylko b&m. Zaprogramowane proxy s Multiecu (napisał błąd), przebieg przestał migać, ale nawigacja nie wyświetla b & m. Bluetooth B&M działa normalnie, gdy kończę połączenie, nawigacja odtwarza mp3 z b & m, ale nadal nie jest B&M widoczne.
    podly
    Poziom 16  
    Spróbuj uruchomić skrypt z załącznika, żeby pozbyć się pytania o zmianę języka przy uruchomieniu nawigacji.
    Co do proxi - co masz na wyświetlaczu kiedy gra muzyka z mp3 albo rozmawiasz przez telefon?
    Czy przycisk media i tel działa? Może masz zbyt starą wersję Multiecuscan? Ja używam 3.5 i nie miałem takiego problemu.
    Tom08
    Poziom 8  
    Mam najnowszą wersję multiecuscan, płatną pełną wersję. Podczas odtwarzania mp3 z B & M, na wyświetlaczu pisze "pauza CD".nawigacja nie ma aktywny link "media player" w ustawieniach. Może mam jakiś problem w proxy lub CAN
    podly
    Poziom 16  
    Nigdy nie spotkałem się z takim problemem - wygląda, że twoja nawigacja nie widzi modułu B&M. Spróbuj zrobić proxi jeszcze raz, sprawdź też w MES czy w Proxi -> Adjustments nie ma jakichś dodatkowych ustawień.
    Tom08
    Poziom 8  
    Będę pracował w weekend, a następnie zapisze wynik.
    jakubmarecki
    Poziom 12  
    Tom08 napisał:
    Mam najnowszą wersję multiecuscan, płatną pełną wersję. Podczas odtwarzania mp3 z B & M, na wyświetlaczu pisze "pauza CD".nawigacja nie ma aktywny link "media player" w ustawieniach. Może mam jakiś problem w proxy lub CAN

Podczas proxy alignment procedure ustaw opcję Information displayed na Type5/RadioNav
    Lukq
    Poziom 10  
    Witam,
    Podpowie ktoś co ustawić w CROMIE instantNav (na karty SD) aby widziała pendriva, miałem ori b&m Nav?
    Druga sprawa zmieniłem za pomocą skryptu język z IT na EN, jednak jest niekompletny. Czy ktoś posiada możliwość zmiany z En na PL?

Kolejna sprawa to wentylator w InstantNav chodzi po wyłączeniu samochodu
    jakubmarecki
    Poziom 12  
    Podejrzewam, że to kwestia centralki B&M Nav, powinna być zwykła obsługująca instant - czyli pewnie z końca produkcji. Co do wentylatora to pozostaje włączony przez około 2 minuty od wyłączenia silnika.
    Lukq
    Poziom 10  
    Witaj,
    Co do wentylatora to faktycznie wyłącza się po jakimś czasie (zauważyłem, że w momencie kiedy podświetlenie stacyjki się wyłącza).

Co do samego B&M. Telefon działa, działa Pendrive (zmieniałem ustawienia podczas osiowania), jednak kiedy działa Media Player, nie da się przełączyć na radio....

Zauważyłem, że jak zmieniam stację guzikami na kierownicy, to je zmienia, jednak na małym wyświetlaczu pojawia się informację na ok 5 sekund, że została zmieniona piosenka w Media Player.
    Lukq
    Poziom 10  
    Czy ktos jest w stanie zmienić język z EN na np PL?
    Ten który widnieje w temacie, niestety nie jest kpl. mam z nim problem. W nawigacji klawiatura zaczyna się od L (a pod nią kryje się litera A), ogólnie ciężko tym operować.
    podly
    Poziom 16  
    Plik języka musi być dopasowany do wersji firmware w radiu. Jak coś jest niekompletne albo pomieszane, to znaczy, że jest język do złej wersji wrzucony.
    Lukq
    Poziom 10  
    Więc tak, plik z językiem pobrałem z tego tematu strona 1. Do firmware o tym samym oznaczeniu co w tym temacie. To wiem, że musi być to samo.
    Chodzi mi czy ktoś jest w stanie udostępnic j. Polski na podstawie firmware.
    FIAT Croma - Instant Nav - firmware upgrade.
    Lukq
    Poziom 10  
    Więc tak, nie wiem czy przez to że wcześniej był IT, zmieniałem na EN, który krzaczy nie mogę wrzucić tego PL.
    Jest szansa że jak wrzucę od nowa soft do radia, dasz radę przerobić IT na PL?
    Lukq
    Poziom 10  
    Super, teraz wszystko przebiegło prawidłowo.
    spoker
    Poziom 9  
    podly napisał:
    Wrzuć od nowa soft a potem załącznik.

Cześć,

Czy jest możliwe spolszczenie Radio Nav w Giulietta z softem 1.22.4?
    jakubmarecki
    Poziom 12  
    A ja mam inne pytanie. Czy można do instant nav z Cromy wgrać firmware dedykowany do instant nav z Lancii Delty? Głównym celem jest opcja audio jaka jest w instancie z Delty, czy wyłączenie komunikatów głosowych nawigacji, której nie ma w cromie - jest jedynie ustawienie głośności i nawet jeśli ustawi się na 0 to podczas manewru radio scisza się na czas komunikatu co jest irytujące, zwłaszcza w mieście.
    krissss73
    Poziom 1  
    podly napisał:
    Nie ma możliwości zmiany języka w InstantNav z menu, jeśli nie była zainstalowana fabrycznie w samochodzie. Rozwiązałem to w ten sposób, że zrobiłem skrypt który uruchamia się z kary SD i podmienia w nawigacji pliki języka z tego który jest zainstalowany na ten który chcesz. Mogę Ci przygotować taki skrypt, ale napisz z jakiego na jaki język zmienić.

Witam czy mozesz mi pomóc z takim samym problemem ale dotyczy alfy 159?