Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT Croma - Instant Nav - firmware upgrade.

02 Lut 2018 13:19 2955 52
  • Poziom 16  
    Cześć,

szukam softu do Instant Nav do Croma lub Bravo, dowolna wersja.
    Naprawiam taką nawigację - ruszyła na sofcie od Alfy 159, ale nie wszystko działa.

Jeśli ktoś ma taką nawigację w samochodzie Croma, to proszę o kontakt na PW.
  • Poziom 8  
    cześć,
    tak jak zrobiłeś aktualizację z CD lub karty SD. Nie mogę go uruchomić z CD.
  • Poziom 16  
    To jest obraz płyty ISO do nagrania na CD i tak się powinno robić upgrade. Można też podmontować ISO na komputerze np. za pomocą DaemonTools i wypakować zawartość katalogu 194_450 na kartę SD - wtedy można zrobić upgrade z SD.
  • Poziom 8  
    dziękuję za twoją radę.
    aktualizacja się powiodła. Niestety to nie rozwiązało mojego problemu. Nie mogę zmienić języka w instant nav. Za każdym razem, gdy ustawiam język, pisze, że konfiguracja nie powiodła się i wraca z powrotem do Francuski. Instant nav kupiony na alegru.
  • Poziom 16  
    Nie ma możliwości zmiany języka w InstantNav z menu, jeśli nie była zainstalowana fabrycznie w samochodzie. Rozwiązałem to w ten sposób, że zrobiłem skrypt który uruchamia się z kary SD i podmienia w nawigacji pliki języka z tego który jest zainstalowany na ten który chcesz. Mogę Ci przygotować taki skrypt, ale napisz z jakiego na jaki język zmienić.
  • Poziom 8  
    Aktualny język to francuski, chciałbym go po angielsku. Czy rozumiem, że karta se skryptem musi nadal być w radiu? Teraz tam mam kartę z mapami.
  • Poziom 16  
    Nie musi być w radiu - uruchamia się raz i zmienia pliki. Do następnego upgrade zostaje. Masz soft 19.1?
  • Poziom 8  
    Mam soft 1.19.2 . Jak się robi ten skrypt? Czasami w przyszłości spróbuję zrobić to po czesku.
  • Poziom 16  
    Ten skrypt tylko zamienia pliki które już są w radiu - nie da się zrobić czeskiego, bo takiego w radiu nie ma. Wypakuj załącznik na pustą kartę SD, wsadź do radia, na wszystkie pytania odpowiadaj Yes/Tak. Po restarcie będziesz miał EN.
  • Poziom 8  
    dziękuję bardzo, spróbuję dzisiaj i napiszę, jak to się stało.

Skąd wiesz, że wiesz wszystko. Kupiłem Instant Nav na allegro i próbowałem uruchomić go przez miesiąc w moim fiat croma. Wy w Polsce wiesz wszystko.

Dodano po 7 [godziny] 33 [minuty]:

to nie działa. zapisuje błąd kopiowania.

Dodano po 11 [godziny] 44 [minuty]:

Zmieniłem kartę. pobieranie plików radiowych jest wykonane, radio uruchomi się ponownie, a wszystko będzie wyglądało tak, jak było. pisze, że wymiana językowa nie powiodła się.

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Zmieniłem kartę. pobieranie plików radiowych jest wykonane, radio uruchomi się ponownie, a wszystko będzie wyglądało tak, jak było. pisze, że wymiana językowa nie powiodła się.
  • Poziom 5  
    podly napisał:
    Ten skrypt tylko zamienia pliki które już są w radiu - nie da się zrobić czeskiego, bo takiego w radiu nie ma. Wypakuj załącznik na pustą kartę SD, wsadź do radia, na wszystkie pytania odpowiadaj Yes/Tak. Po restarcie będziesz miał EN.

Hi,

Sorry for writing on English, I can somehow with translate option in chrome read from Polish but it would be hard to write.

I tried also update language from Italian to English with this file. If I read script it will look all files in WRITE1\ and execute copy from there. So to change from Italian to English I just renamed FR to IT.

But nothing happens, when I start device it just displays message that language in car is different than one in InstantNav and this message disapears without clicking to yes or no and that's all, nothing after that.

Do you have some suggestion for this, or I should change something else also in script?

Thank you in advance!
  • Poziom 16  
    Tom08 napisał:

Zrobiłem mały błąd w pliku, spróbuj jeszcze raz na tym z załącznika.
  • Poziom 5  
    Hi,

Thank you for prompt reply!

Version of software in InstantNav is 1.18.01_RMN

FIAT Croma - Instant Nav - firmware upgrade.

Just to additionaly mention - this is Lancia Delta I hope that I didn't make confusion.
  • Poziom 5  
    Hi,

I just tried that one, and it didn't worked. Just, nothing happens like it doesn't go into that file in /CMD. Just to be sure that SD is fine, readable by device I tried to read maps activation code with similar script and it worked on same SD cart with this ConnectNav. I also compared FLASHER.ROM.CMD from this one that reads code and that one for change language and they are the same.

I have no clue what could be wrong here...

I added attachment, file generate_code.zip this script works on same device, on same SD card.

As I saw loader part is same.
  • Poziom 16  
    Ah Delta... Please try to increase version in CD.inf to something high like VER:0085.
  • Poziom 5  
    That was the problem! I read all mirascript documentation that I found online but never run into this hint for CD.INFO version...

I put VER:0045 like it's on that one for reading navigation code and it worked!

Language is now changed to English - there is still notification when radio is turned on that language on device is diferent that one on car - but that's something less imporant...

Thank you again for support and hints for this!
  • Poziom 16  
    I have found how to get rid of this message, but I'm not sure if will it work in your case. I need dbsystem from your radio - attached script to download it. What language do you have set in main computer?
  • Poziom 16  
    Strange, but it doesn't matter. What language you have in main computer?
  • Poziom 5  
    English is defined in car, on dashboard.
  • Poziom 5  
    It worked without problems!

Thank you once more for all your help and assistance.

I'm sure that you invested a lot of time to figure out all this, and it's really great that you are willing to share this valued knowlege!

Happy new year and have a good time during holidays!
  • Poziom 2  
    Hello,
    I am trying to get some information if someone can help me ..
    I have Fiat Croma 2010 with blue&me. I was wondering can I install instant NAV and get it working.
    Will my blue&me still work ? I will install additional GPS anntena, and also I could (if it needs) do a proxi procedure.
    I've seen youtube videos about multimedias asking for master code. Is that possible to workaround ?

• Poziom 16  
    Yes, it will work. In fact, you need blue&me module to have mp3 and bluetooth phone working.
    Universal GPS antena is enough, it should work even if it is hidden somewhere under dashboard.
    You need to do proxi.
    If you don't have mastercode just do firmware upgrade on unit installed in car - it will remove mastercode question :)
  • Poziom 8  
    podly napisał:
    Tom08 napisał:

Przykro mi, że teraz reaguję. Zmieniłem silnik w moim Fiate. Nie wiem, co robię źle, ale nie mogę zmienić języka.
  • Poziom 16  
    Tom08 napisał:
    podly napisał:
    Tom08 napisał:

Przykro mi, że teraz reaguję. Zmieniłem silnik w moim Fiate. Nie wiem, co robię źle, ale nie mogę zmienić języka.

Did you try this one: Link ? I'm pretty sure it should replace France with English. What errors do you have on LCD?
  • Poziom 8  
    podly napisał:
    Tom08 napisał:
    podly napisał:
    Tom08 napisał:

Did you try this one: Link ? I'm pretty sure it should replace France with English. What errors do you have on LCD?

Zrobię zdjęcie dziś po południu i wyślę je jutro.