Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Televizor Skymaster 50 SF1000 - Oprogramowanie brak fabrycznego

Kurasan 02 Lut 2018 16:36 1110 5
    Kurasan
    Poziom 2  
    Proszę o pomoc w znalezieniu oprogramowania do TV Skymaster 50 SF1000. Podobno nie działa z braku poprawnie zainstalowanego oprogramowania. Dźwięk jest, brak obrazu. Po 2 miesiącach pracy, przestał działać.
    pdemski
    Poziom 19  
    Poświeć latarką na matryce i zobacz czy nie widać treści obrazu, często uszkadza się podświetlenie, wtedy będziesz miał głos a obraz ciemny,tzn obraz jest tylko niepodświetlony.
    Kurasan
    Poziom 2  
    pdemski napisał:
    Poświeć latarką na matryce i zobacz czy nie widać treści obrazu, często uszkadza się podświetlenie, wtedy będziesz miał głos a obraz ciemny,tzn obraz jest tylko niepodświetlony.
    Probowalem - nic z tego. Rownomierne podswietlenie - ekran nie jest czarny, troche sie swieci sie - ale nie widac zadnych nadpisow lub innych obrazkow na matryce w miejscu podswiarlenia latarka. Chcialbym znalezc firmare i sprobowac prepisac ponownie oprogramowanie.
    pdemski
    Poziom 19  
    Jeśli jest podświetlenie to szukałbym uszkodzenia w logice matrycy, ewentualnie czy sama matryca nie robi zwarcia, nie sądzę aby wina była oprogramowania,a tak poza tym czemu sądzisz ze to zle wgrane oprogramowanie?
    Kurasan
    Poziom 2  
    pdemski napisał:
    Jeśli jest podświetlenie to szukałbym uszkodzenia w logice matrycy, ewentualnie czy sama matryca nie robi zwarcia, nie sądzę aby wina była oprogramowania,a tak poza tym czemu sądzisz ze to zle wgrane oprogramowanie?

Sutuacja jest taka ze jestem z Bialorusi i do naprawy trzeba jechac do Warszawy i bylo by skoda, jezeli to kwestia tylko oprogromowania - chcialbym zrobic upgrade z pendrive i sprobowac nagarac ponownie fabryczne firmware. Mozliwosc naprawy biez uszkodzenia plomby gwarancyjnej nie istnieje. Dla tego chcialbym zrobic ten reset do fabrycznego stanu, jezeli jest taka mozliwosc w tym TV. Zwonilem do servisu autoryzowanego - powiedzieli ze mozliwe, ze to jest kwestia oprogramowania, ale nie daja klientele tych plikow - TV trzeba dostarczyc do servisu. Dla mnie to potrwa pare mieseice i cztery raze tzreba deklorowac sprzet na 2 granicah. Mialem podobny problem s Philips 46fpl5332 i bylo to wlasnie problem z firmware, ktore bylo dostepne na stronie producenta. Teraz nie mam pojecia gdzie odzukac takich plikow do mojego aktualnego TV ze Skyamasteru. Myslalem ze produkowany w Polsce, ale jest calkiem z Chin.
    pdemski
    Poziom 19  
    Niestety nie posiadam softu do tego tv, zajrzałem na stronę producenta za aktualizacją, ale niestety jest tylko informacja ze pliki do tego tv do pobrania wkrótce czyli nie wiadomo kiedy. Może któryś z kolegów elektrody posiada soft to cię poratuje . Powodzenia.