Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1 Wejście Mini-Jack w laptopie - Czy jest jakaś przejściówka na mik. i na slu.?

Xuadzilla 02 Lut 2018 18:55 276 11
  • #1 02 Lut 2018 18:55
    Xuadzilla
    Poziom 3  

Cześć,
    mam laptop firmy Asus w którym mam jedno wejście na mini-jack. Ostatnio kupiłem mikrofon i słuchawki, a zapomniałem że w laptopie jest jedno mini jack. Czy Rode SC6 lub inna przejściówka zadziała?

0 11
  • Mitronik
  • #2 02 Lut 2018 19:15
    Jawi_P
    Poziom 33  

Zadziała. Są też kable z jedną wtyczką pod uniwersalne jack 4-pin i z wyjściami na dwa 2x jack. Polecam kable bo te sztywne przejściówki powodują przy stuknięciu wyłamywanie gniazda.
    Generalnie w pudelku od laptopa chyba powinieneś znaleźć taką przejściówkę :)
    Przynajmniej Dell kiedyś dawał.

0
  • #3 03 Lut 2018 08:41
    Xuadzilla
    Poziom 3  

Jawi_P napisał:
    Zadziała. Są też kable z jedną wtyczką pod uniwersalne jack 4-pin i z wyjściami na dwa 2x jack. Polecam kable bo te sztywne przejściówki powodują przy stuknięciu wyłamywanie gniazda.
    Generalnie w pudelku od laptopa chyba powinieneś znaleźć taką przejściówkę :)
    Przynajmniej Dell kiedyś dawał.

Dasz link do takiej bez opóźnień? Potrzebuje do teledysków i nagrywania. :D

0
  • Mitronik
  • #4 03 Lut 2018 09:51
    safbot1st
    Poziom 43  

Jak to "bez opóźnień"? Na audio nieprofesjonalnym zawsze będziesz miał latencję.

0
  • #5 03 Lut 2018 12:41
    Jawi_P
    Poziom 33  

Czekaj, Ty kupiłeś słuchawki z mikrofonem, które posiadają 2 wtyki. Każdy z wtyków ma 3 piny? to się nazywa wtyk TRS. Jak do normalnych słuchawek 3,5mm?
    A w laptopie masz jedno wejście jack 3,5mm, na słuchawki i mikrofon jednocześnie?
    No to ta rode sc6 nie może być jednak, przepraszam, spojrzałem tylko na fotkę.
    Ty potrzebujesz przejściówkę TRRS na 2x TRS (3,5mm)
    Czyli czegoś takiego, są dostępne na aukcjach i sklepach za parę groszy i takie za 50pln też.
    Link

0
  • #6 03 Lut 2018 12:51
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Warto pamiętać, że są co najmniej dwa standardy przelotek z 4 pin na słuchawki i mikrofon.

Jak widać różnią się lokalizacją MIC i GND. Można się spodziewać, że niewłaściwa przelotka nie będzie działać poprawnie. Który standard jest stosowany w Asusie - nie mam pojęcia :)

Xuadzilla napisał:
    Dasz link do takiej bez opóźnień?

Jakie tam mają być opóźnienia, skoro to tylko pasywna przelotka, bez żadnej elektroniki? Oczywiście można próbować udowodnić, że powstanie dodatkowe opóźnienie, tyle że mówimy o sygnale elektrycznym, który będzie podróżował przez kabel z prędkościami porównywalnymi do prędkości światła. Zakładając okolice 300000000 m/s i długość przelotki 0.1 m mówimy tu o opóźnieniach rzędu 1/3000000000 sekundy, czyli mniej niż miliardowej części sekundy. Pomijam już 10x dłuższy kabel od samych słuchawek, ten to dopiero musi generować opóźnienie :)

0
  • #7 03 Lut 2018 12:59
    safbot1st
    Poziom 43  

Jawi_P napisał:
    TRRS na 2x TRS

Zwracam jeszcze uwagę na 2 różne istniejące standardy (chyba 3 nawet), Applowski i jakiś drugi:

Dodano po 4 [minuty]:

Jawi_P napisał:

Dlaczego? Wygląda OK, tylko ciągle pytanie jaki standard TRRS jest w omawianym laptopie.

0
  • #8 03 Lut 2018 19:44
    Xuadzilla
    Poziom 3  

Jawi_P napisał:
    Czekaj, Ty kupiłeś słuchawki z mikrofonem, które posiadają 2 wtyki. Każdy z wtyków ma 3 piny? to się nazywa wtyk TRS. Jak do normalnych słuchawek 3,5mm?
    A w laptopie masz jedno wejście jack 3,5mm, na słuchawki i mikrofon jednocześnie?
    Ty potrzebujesz przejściówkę TRRS na 2x TRS (3,5mm)
    Czyli czegoś takiego, są dostępne na aukcjach i sklepach za parę groszy i takie za 50pln też.
    Link

Kupiłem micro osobno a sluchawki osobno .-.

0
  • #9 03 Lut 2018 19:45
    Jawi_P
    Poziom 33  

safbot1st napisał:

Dlaczego? Wygląda OK, tylko ciągle pytanie jaki standard TRRS jest w omawianym laptopie.

No bo Rode sc6 służy do podłączenia dwóch mikrofonów smartLavs i ma 2x TRRS czyli nadal 4 pinowy jack.
    Nawet nie wiedziałem, że są dwa rożne standardy, chyba jeden jak zwykle dla udziwnionego ifona.
    W każdym chyba laptopie podłączone słuchawki po zwykłym jack 3,5mm będą normalnie działać, mikrofon już nie, potrzebna przejściówka.
    Jest pełno w sklepach czy alledrogo, opisane jako adapter 4 pin jack itp. na kabelku. Taki mam i nie widziałem, żeby nie zadziałał w jakimkolwiek laptopie.

0
  • #10 03 Lut 2018 19:45
    Xuadzilla
    Poziom 3  

safbot1st napisał:
    Jawi_P napisał:
    TRRS na 2x TRS

Zwracam jeszcze uwagę na 2 różne istniejące standardy (chyba 3 nawet), Applowski i jakiś drugi:

Dodano po 4 [minuty]:
    Jawi_P napisał:

Możesz mi powiedzieć o co chodzi z tym TRRS, mam dopiero 9 lat!

0
  • #11 03 Lut 2018 19:50
    safbot1st
    Poziom 43  

Piszesz, to odpowiadamy. Masa, lewo, prawo, plus z mikrofonu. Jak nic Ci to nie mówi, to zobacz coś w sieci o ...prądzie...

0
  • #12 03 Lut 2018 20:27
    Jawi_P
    Poziom 33  

Xuadzilla napisał:
    Możesz mi powiedzieć o co chodzi z tym TRRS, mam dopiero 9 lat!

Chodzi o to, ze taka wtyczka ma 4 piny lub można to nazwać 4 styki, Te metalowe pierścienie na wtyczce to są właśnie styki. Każdy z nich wewnątrz podłączony jest do przewodu, który dalej podłączony jest do mikrofonu, kolejny do słuchawki, następny do kolejnej słuchawki i ostatni jest wspólny (masa).
    TRRS to kolejność podłączenia i ilość styków (tych pierścieni na wtyczce).
    Zwykłe słuchawki, jak spojrzysz mają 3 takie pierścienie - styki, i to jest standard, który jest określany jako TRS.
    A jak dobrze zrozumiałem to tobie potrzebne jest takie dokładnie coś do podłączenia tych słuchawek z mikrofonem do laptopa , który ma jedno wejście jack:
    http://allegro.pl/kabel-adapter-mini-jack-3-4-pin-sluchawki-mikrofon-i5826872755.html

0