Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia Router D-link DWR 118 oraz modem Huaweii e3276 CP

szczupak215 02 Lut 2018 19:52 4053 24
  • #1 02 Lut 2018 19:52
    szczupak215
    Poziom 2  

Witam. Zakupiłem router D link DWR 118 - fabrycznie nowy. Przed zakupem sprawdzony kompatybilny z modem Huaweii e 3276 ( pochodzący z cyfrowego polsatu). Dostawca internetu cyfrowy polsat. Router do mnie przyjechał. Rozruch urządzenia według instrukcji. Przed włączeniem włożyłem modem do routera. Połączyłem D link z laptopem za pomocą kabla włączyłem do zasilania. Zalogowałem się do routera po d IP 192.168.2.1 Skonfigurowałem go i niespodzianka -nie ma internetu. Tak to wygląda:
    zasięg 67%
    Rodzaj połączenia: 4Glte/3g
    Rodzaj usługi: 4g
    Nazwa sieci: cyfrowy polsat
    Stan połączenia: rozłączony
    Czas połączenia:-
    Adres IP: 0.0.0.0
    Maska podsieci: 0.0.0.0 0.0.0.0
    serwier DNS:0.0.0.0
    brama :0.0.0.0

Poszukałem poszperałem no i zauważyłem że wygląd menu routera jest inny. zadzwoniłem do D Link i tam mnie pan uświadomił, że to routery pod Tmobile i przesłał mi aktualizację lecz po jej zainstalowaniu nic to nie dało. No to dzwonię do sklepu i sprzedawca mi mówi że nie powinno byc problemu i oświadczył żeby ręcznie ustawić a jak będzie problem to sprawdzi na sklepie i mi da znać lecz do tej pory cisza. Więć ustawiłem:
    profil połączenia:ręczny
    preferowany rodzaj usługi:auto
    Kraj: Poland
    Operator: Cyfrowy polsat
    APN: interent.cp
    Login: brak
    Hasło: brak
    Uwierzytelnie: automatyczne
    Numer dostępowy: *99#
    Po ich włączeniu nic sie nie dzieje.Wersja rotura to:H/W:A2 oraz F/W: V01.01.TM. Karta Sim brak simlocka .Prosiłbym byc wyrozumiały i jak będą jakieś wskazówki to krok po kroku rozpisać bo jestem laikiem w tych sprawach a wiem że internet to kopalnia wiedzy . Także licze na szybką pomoc bo internet potrzebny w domu

0 24
  • #2 02 Lut 2018 20:05
    Adamhero
    Poziom 5  

witam, ten router również znajduje się w ofercie cyfrowego polsatu. Na stronie masz listę modemów obsugiwanych przez router.
    * Lista modemów USB obsługiwanych aktualnie przez router:

Huawei E3272
    Huawei E3276
    Huawei E3372h
    Huawei E3372s
    ZTE MF821
    ZTE MF823

Ale pewnie już to sprawdziłeś:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/d-link-dwr-118.cp

0
  • #3 02 Lut 2018 20:09
    szczupak215
    Poziom 2  

Sprawdzałem i próbowalem ściągnąć to oprogramowanie lecz nie chciało sie zainstalować bo router odrazu sie restartowal

0
  • #4 03 Lut 2018 22:10
    szczupak215
    Poziom 2  

Ktoś coś pomoże? Przewertowałem cały Internet i nie mogę znaleźć żadnej informacji

0
  • #5 05 Lut 2018 03:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szczupak215 napisał:
    niespodzianka -nie ma internetu.

Nie ma internetu bo?
    Modem aktywny, wykrywa router w ogóle modem, może aktywny HUB z własnym zasilaniem tu potrzebny?

0
  • #6 21 Lut 2018 11:23
    kun0
    Poziom 21  

Podaj aktualna wersja oprogramowania routera (firmware) i wersje sprzętową H/W z tyłu routera

0
  • #7 01 Mar 2018 21:15
    owca_z
    Poziom 11  

kun0 napisał:
    Podaj aktualna wersja oprogramowania routera (firmware) i wersje sprzętową H/W z tyłu routera

Mam taki sam problem. Jak kolega wyżej.
    Aktualna wersja oprogramowania V01.01.3.031
    Data publikacji 2016/12/30
    Wersja HW: A2
    Wersja SW: V01.01.TM

Próbowałem wgrać http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/cp-hp/DWR118_FW206CPb01.bin
    kończyło się
    Cytat:
    Nieprawidłowy plik uaktualnienia!
    Upewnij się, że masz odpowiedni plik.
    (Error code: -101)

0
  • #8 06 Mar 2018 22:25
    STUDENTKA01
    Poziom 7  

Mam ten router D-Linka DWR-118.
    Wersja hardware: A2
    Wersja firmware: V01.01.3.031 (V01.01.TM)

To router dedykowany pod sieć T-Mobile, można poznać po grafice i polskim interfejsie panelu.

Charakteryzuje się wolnym transferem downoladu (do kilku Mb/s) przy szybkim uploadzie. Wrzucam sprawdzone firmware zawierające poprawkę, które naprawia ten błąd i być może jeszcze jakieś inne związane z obsługą modemów.

Dodam, że korzystam z modemu HUAWEI E3372h z Play z softem 22.315.01.01.264. Działa dobrze na DIL RBM oraz w PLAY, i ORANGE w LTE. transfery znacznie poprawiły się. Niestety nie mam Plusa więc nie sprawdziłam. Szczegóły na forum bez kabli: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=12&t=50467

4
  • #9 09 Mar 2018 01:51
    STUDENTKA01
    Poziom 7  

Kolega przyniósł mi do testów kartę a2mobile i działa. Plus ma najsłabszy sygnał ze wszystkich sieci u mnie więc router trafił na parapet i dopiero jak zasięg był min. 80% sieć zalogowała się. Przy mniejszym tak samo jak u Ciebie nie loguje lub cały czas rozłącza. Jak bez względu na lokalizację pokazuje mniejszy zasięg ten router nie przyda się Tobie. U mnie sprawdza się znakomicie, bo nawet na biurku zasięg jest na 90-96% na sieć, z której korzystam (Play).

Konfiguracja pod a2mobile wygląda jak na zrzutach. Wynik speedtest nie jest może szczególnie imponujący, ale Plus w mojej okolicy jest najsłabszy. Cyfrowy Polsat też jest na Plusie więc ustawienia będą podobne tylko APN inny. Przede wszystkim sam modem podłączony do komputera musi być prawidłowo skonfigurowany, dopiero wtedy do D-Linka. Bardzo mało jest informacji o DWR-118, dlatego zamieszczam, może komuś pomoże.

Brak połączenia Router D-link DWR 118 oraz modem Huaweii e3276 CPBrak połączenia Router D-link DWR 118 oraz modem Huaweii e3276 CPBrak połączenia Router D-link DWR 118 oraz modem Huaweii e3276 CP

3
  • #10 19 Maj 2018 01:43
    STUDENTKA01
    Poziom 7  

Pojawił się soft OpenWRT-LEDE na eko.one.pl do naszego DWR-118 A2. Likwiduje on bolączki z obsługą modemów. Ma tylko jedną wadę, że port gigabit LAN nie działa w obecnej wersji. Po za tym radia 2.4GHz i 5GHz i gigabit WAN oraz pozostałe LAN są obsługiwane, usb i modemy także.

Code:
    BusyBox v1.28.3 () built-in shell (ash)

_______                     ________        __
     |       |.-----.-----.-----.|  |  |  |.----.|  |_
     |   -   ||  _  |  -__|     ||  |  |  ||   _||   _|
     |_______||   __|_____|__|__||________||__|  |____|
              |__| W I R E L E S S   F R E E D O M
     -----------------------------------------------------------------------------
     |                                                                           |
     | LEDE SNAPSHOT, r6807-58f7b5b                                              |
     | Build time: 2018-05-03 08:30 CEST                                         |
     | Cezary Jackiewicz (obsy), http://eko.one.pl                               |
     | Machine: D-Link DWR-118 A2                                                |
     | Uptime: 0d, 17:44:34                                                      |
     | Load: 0.01 0.03 0.00                                                      |
     | Flash: total: 9.6MB, free: 5.6MB, used: 42%                               |
     | Memory: total: 122.1MB, free: 96.7MB, used: 20%                           |
     | WAN:                                                                      |
     | LAN: 192.168.1.1, leases: 1                                               |

Do pobrania ze strony autora: https://dl.eko.one.pl/firmware/?vendor=D-Link...ision=a2&imageType=-1&showFirmwareTable=false

5
  • #11 11 Cze 2018 11:57
    owca_z
    Poziom 11  

STUDENTKA01 napisał:
    Pojawił się soft OpenWRT-LEDE na eko.one.pl do naszego DWR-118 A2. Likwiduje on bolączki z obsługą modemów. Ma tylko jedną wadę, że port gigabit LAN nie działa w obecnej wersji. Po za tym radia 2.4GHz i 5GHz i gigabit WAN oraz pozostałe LAN są obsługiwane, usb i modemy także.

Code:
    BusyBox v1.28.3 () built-in shell (ash)

_______                     ________        __
     |       |.-----.-----.-----.|  |  |  |.----.|  |_
     |   -   ||  _  |  -__|     ||  |  |  ||   _||   _|
     |_______||   __|_____|__|__||________||__|  |____|
              |__| W I R E L E S S   F R E E D O M
     | LEDE SNAPSHOT, r6807-58f7b5b                                              |
     | Build time: 2018-05-03 08:30 CEST                                         |
     | Cezary Jackiewicz (obsy), http://eko.one.pl                               |
     | Machine: D-Link DWR-118 A2                                                |
     | Uptime: 0d, 17:44:34                                                      |

| Load: 0.01 0.03 0.00                                                      |
     | Flash: total: 9.6MB, free: 5.6MB, used: 42%                               |
     | Memory: total: 122.1MB, free: 96.7MB, used: 20%                           |
     | WAN:                                                                      |
     | LAN: 192.168.1.1, leases: 1                                               |

Do pobrania ze strony autora: https://dl.eko.one.pl/firmware/?vendor=D-Link...ision=a2&imageType=-1&showFirmwareTable=false

Przejrzałem podany link i nie ma do wybory tego modelu DWR-118

0
  • #12 11 Cze 2018 16:40
    STUDENTKA01
    Poziom 7  

W każdym bądź razie tam było, bo pobierałam. Wrzucam do tematu jako załącznik.

Soft jest przeznaczony do jedynie do wersji sprzętowej D-Link DWR-118 A2.

Żeby modem działał i logował się automatycznie trzeba dodać interfejs modem, można wyklinać w Luci albo wrzucić do /etc/config/network:

Code:
    config interface 'modem'

option type 'bridge'
       option proto 'dhcp'
       option delegate '0'
       option ifname 'eth1 radio1'
       option ipv6 '0'

Oraz dodac strefę do firewalla w /etc/config/firewall w sekcji config zone:
    Code:
    config zone

option name 'wan'
       option input 'REJECT'
       option output 'ACCEPT'
       option forward 'REJECT'
       option masq '1'
       option mtu_fix '1'
       option network 'wan modem'

To oczywiście moja konfiguracja pod E3372h, dla posiadaczy E3276 przydatne informacje są na forum Cezarego: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=58981#p58981 i w ogóle tam szukać: https://eko.one.pl/forum/search.php?search_id=1406602668

Edit:
    Wrzucam OpenWRT 18.06, działa świetnie.

5
  • #14 11 Cze 2018 21:42
    STUDENTKA01
    Poziom 7  

To jest mirror tego co buduje Cezary z eko.one.pl więc powinno też tam być.

0
  • #15 01 Lip 2018 13:35
    piniu1
    Poziom 10  

Witam

Gdzie w ustawieniach mogę zmienić MAC mojego urządzenia?

0
  • #16 01 Lip 2018 13:38
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

OFW czy LEDE? MAC jakiego interfejsu?

0
  • #17 01 Lip 2018 13:49
    piniu1
    Poziom 10  

soft OpenWRT-LEDE na eko.one.pl do naszego DWR-118 A2

0
  • #18 01 Lip 2018 13:57
    makosuu

W Luci Sieć > Intefejsy > klikasz Edytuj obok interfejsu który cie interesuje > ustawienia zaawansowane > Nadpisz adres MAC.

1
  • #19 01 Lip 2018 17:47
    piniu1
    Poziom 10  

makosuu napisał:
    W Luci Sieć > Intefejsy > klikasz Edytuj obok interfejsu który cie interesuje > ustawienia zaawansowane > Nadpisz adres MAC.

DZIAŁA dzięki

Dodano po 3 [godziny] 35 [minuty]:

makosuu napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie.
    Zauważyłem że zasięg 5 GHz jest o 3/4slabszy jak 2,4. Przed zmianą softu nie było tego problemu.
    Zasięg 2,4 GHz wyśmienity.
    Jaka powinna być konfiguracja 5ghz?

0
  • #20 06 Lip 2018 22:26
    piniu1
    Poziom 10  

STUDENTKA01 napisał:
    Mam ten router D-Linka DWR-118.
    Wersja hardware: A2
    Wersja firmware: V01.01.3.031 (V01.01.TM)

To router dedykowany pod sieć T-Mobile, można poznać po grafice i polskim interfejsie panelu.

Charakteryzuje się wolnym transferem downoladu (do kilku Mb/s) przy szybkim uploadzie. Wrzucam sprawdzone firmware zawierające poprawkę, które naprawia ten błąd i być może jeszcze jakieś inne związane z obsługą modemów.

Dodam, że korzystam z modemu HUAWEI E3372h z Play z softem 22.315.01.01.264. Działa dobrze na DIL RBM oraz w PLAY, i ORANGE w LTE. transfery znacznie poprawiły się. Niestety nie mam Plusa więc nie sprawdziłam. Szczegóły na forum bez kabli: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=12&t=50467

Pomocy Poszukuje fabryczny system do:

D-link_DWR-118 wersja A2 V01.01.tm

0
  • #21 06 Lip 2018 22:31
    makosuu

Nadal masz problem z tym 5 GHz i dlatego tego OFW szukasz? Nie dostałem powiadomienia bo dopisało do starego posta. Nie jestem pewien ale na eko.one.pl jest wątek o tym routerze i coś o tym chyba było.

0
  • #22 06 Lip 2018 23:22
    piniu1
    Poziom 10  

Tak mam problem 5 Ghz. Ten problem wyklucza poprawne działanie routera. Śledzę wątek na podanym forum

0
  • #23 06 Lip 2018 23:42
    makosuu

Możesz jeszcze podać wynik (skopiowany a nie screen) polecenia uci show wireless to zobaczymy czy dobry konfig masz.

0
  • #24 11 Lip 2018 21:24
    STUDENTKA01
    Poziom 7  

piniu1 napisał:
    Pomocy Poszukuje fabryczny system do:

D-link_DWR-118 wersja A2 V01.01.tm

Wrzucam, fabrycznie była instalowana wersja V01.01.3.031, najnowsza aktualizacja V01.01.3.033, dodam, że ewentualne downgrade do V01.01.3.031 powoduje problemy. Reszta rzeczy do tego routera jest na chomiku: Link

piniu1 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Zauważyłem że zasięg 5 GHz jest o 3/4slabszy jak 2,4. Przed zmianą softu nie było tego problemu.
    Zasięg 2,4 GHz wyśmienity.
    Jaka powinna być konfiguracja 5ghz?
    Dostałeś juś odpowiedź na forum Cezarego - ustawienia WiFi na PL i zmiana kanału na 100 lub wyższy. U mnie WiFi 5GHz działa zadowalająco.

3
  • #25 23 Lip 2018 22:36
    sepa
    Poziom 9  

STUDENTKA01 napisał:
    W każdym bądź razie tam było, bo pobierałam. Wrzucam do tematu jako załącznik.

Soft jest przeznaczony do jedynie do wersji sprzętowej D-Link DWR-118 A2.

Żeby modem działał i logował się automatycznie trzeba dodać interfejs modem, można wyklinać w Luci albo wrzucić do /etc/config/network:
    Code:
    config interface 'modem'

option type 'bridge'
       option proto 'dhcp'
       option delegate '0'
       option ifname 'eth1 radio1'
       option ipv6 '0'

Oraz dodac strefę do firewalla w /etc/config/firewall w sekcji config zone:
    Code:
    config zone

option name 'wan'
       option input 'REJECT'
       option output 'ACCEPT'
       option forward 'REJECT'
       option masq '1'
       option mtu_fix '1'
       option network 'wan modem'

To oczywiście moja konfiguracja pod E3372h, dla posiadaczy E3276 przydatne informacje są na forum Cezarego: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=58981#p58981 i w ogóle tam szukać: https://eko.one.pl/forum/search.php?search_id=1406602668

Edit:
    Wrzucam OpenWRT 18.06, działa świetnie.

Witam. Jakie jest hasło do Lede z powyższego linka? Nie moge się dostać pod 192.168.1.1: pozostawiam login i hasło puste (w putty) i otrzymuję komunikat "Access denied"...

Edit: już wszystko ok, pomieszałam..

0