Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o schemat do VERSA 5

RomWyz 02 Lut 2018 21:00 300 10
  • #1 02 Lut 2018 21:00
    RomWyz
    Poziom 2  

Mam centralę VERSA 5, 4 czujki Aquaplus, sygnalizator SD-3001 oraz nadajnik radiowy 1 kanałowy RX-1K
    Proszę o prosty schemat jak to poskładać.
    Wiem, że zasilanie na sygnalizator 12V biorę z wyjścia OUT1 centrali, sterowanie sygnalizacja akustyczną i optyczną z OUT3 i OUT4 (polaryzacja 0V w stanie aktywnym). Czujniki ruchu podłączam na 4 wejścia. Zasilanie na czujki z COM-AUX centrali. Na ostatnie wejście chce podłączyc pilot.
    Instalacja ma się uruchamiać z pilota + sygnalizacja dżwiękiem załączenia i wyłączenia alarmu.

Na razie działa mi uruchomienie alarmu po wejściu w strefę jakiejkolwiek czujki czujki.

Nie potrafię wykonać:
    - nie potrafie rozkminić uruchomienia czuwania alarmu. Obojętnie czy mam czuwanie załączone czy wyłączone to wejścia czujek uruchamiaja alarm.
    - sterowania z pilota zalączeniem i wyłączeniem alarmu + sygnalizacja dźwiękowa tego faktu

Z góry dziękuje za wsparcie dla początkującego młodego amatora :)

0 10
  • #3 02 Lut 2018 21:06
    RomWyz
    Poziom 2  

To co jeszcze potrzebuję ?

0
  • #4 02 Lut 2018 21:09
    kood
    Poziom 18  

masz manipulator? Kabel do programowania?

0
  • #6 02 Lut 2018 21:13
    kood
    Poziom 18  

sharp napisał:
    Większą centralę.
    Masz cztery czujki, radiolinię i... to wszytko. A gdzie sabotaże centrali, sygnalizatora, radiolinii?
    Zmieniałeś cokolwiek w programie centrali?

to jest versa tam jest jeszcze osobne wejście tmp. Od biedy może do tmp podłączyć sabotaż centrali sygnalizatora i radiolinii.

0
  • #8 02 Lut 2018 21:34
    RomWyz
    Poziom 2  

Sabotażem nie ma się co przejmować podłącze pod tmp centrali.
    Luz to ma być banalny alarmik.
    Proszę o podpowiedź co z tym czuwaniem alarmu? Dlaczego wejścia do których mam podłączone czujki uruchamiaja alarm niezależnie czy jest czuwanie załączone czy wyłączone ?

0
  • #9 02 Lut 2018 21:38
    kood
    Poziom 18  

jak masz zaprogramowane wejścia? Masz kabel do programowania? Masz manipulator? Jak masz podłączone czujki?

0
  • #10 02 Lut 2018 21:43
    RomWyz
    Poziom 2  

Mam kabelek do deloadx i grzebie w nim ale te czuwanie czy On czy OFF to czujki zalączają alarm.. Manipulatora nie mam.
    Podpowiedzcie mi jak zaprogramować wejścia wyjścia.

Moderowany przez suworow:

To już chyba lekka przesada. A kolega co w tym czasie zamierza robić :) . Na forum pomagamy ale nie wyręczamy.
    regulamin forum:
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

Z zasad działu:
    2. Od użytkowników wymagamy minimum wiedzy, jeżeli już nie z zakresu techniki zabezpieczeń, to przynajmniej z elektroniki. Czasami ten brak wiedzy można nadrobić zaangażowaniem w temat i właściwym jego przygotowaniem.

0
  • #11 02 Lut 2018 21:51
    kood
    Poziom 18  

pierwsze 4 wejścia 2EOL NC i natychmiastowa i tak samo w czujkach musi być ustawione 2EOL, 5 wejście NO i zał/wył czuwanie. Sterownik radiowy zaprogramowany jako monostabilny NO.

0