Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Citroen Berlingo Dziwne odgłosy

02 Lut 2018 21:52 630 13
  • Poziom 24  
    Witam byłem u mechanika i powiedział mi że wszystko jest ok ale mi nie dają dwie rzeczy spokoju:
    1. Np. jak zjeżdżam z krawężnika na ulicę to mam taki brzdęk jakby naciągnięta sprężyna puściła. Sprężyny są całe brak pęknięć.
    2. Przy prędkości powyżej 50km słychać taki odgłos. Mam wrażenie jakby 1 i 2 sytuacja dochodziła z tylnego prawego koła.
    Mechanik na tą 2 usterkę powiedział, że "podwiewa uszczelkę".
    [/td]
  • Admin grupy Samochody
    Jak możemy Ci pomóc?
  • Poziom 9  
    Wystarczy odwiedzić stacje diagnostyczna za parę złoty diagnosta sprawdzi co nie tak.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Odgłosy takiego szumu nastąpiły po zmianie opon.... macie rację trzeba podjechać na stację.
  • Poziom 24  
    2006.
    Dzisiaj jadę na ścieżkę. Jak prawe koło zjeżdża z krawężnika to słychać odgłos strzelającej sprężyny. Na co zwrócić uwagę diagnoście?
  • Poziom 24  
    Mam belkę skrętną. Francuzy tak mają.
    Mechanik po 1 dzienne wizycie powiedział że jest ok, na serio:)
    1 objaw jak zjeżdżam z krawężnika tylnym kołem prawym to po zjeździe mam taki brzdęk jakby sprężyny. Dzisiaj widziałem samochód i z tyłu żadnych sprężyn nie widzę.

2 objaw to taki odgłos przy jeździe ale to mi ciężko opisać więc raczej może to ma związek z 1 objawem.

Po prostu poproszę żeby sprawdzili tylną belkę i może sprawdzili tylne bębny? Może coś z ręcznym.
    Niestety dzisiaj nie załapałem się na ścieżkę ;/
  • Poziom 24  
    Byłem na ścieżce. Pan sprawdzał mi dzisiaj zawieszenie. Stwierdził że to coś z belką bo z tyłu sprężyn nie ma.
    Wspomniał coś o łożysku. Samochód był gibany góra dół i nic nie "strzelało" potem amortyzatory i wyszło po 60% powiedział że są ok.
    Brał też kołami na prawo i lewo, na takiej platformie która się przesuwa w prawo i lewo i za żadnych strzelań nie słyszałem.
    Jak zjeżdzam z krawężnika czasami skręcam to mam taki brzdęk.
    Pan ze stacji powiedział, że belka jest sztywna. I mogę jeździć na razie. Co wy powiecie na to?
  • Poziom 24  
    Zjeżdżam delikatnie i jest to samo.
    Jakie progi zwalniające??