Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dell Inspiron 7577 i Netia spot - bardzo słabe połączenie

02 Lut 2018 22:25 774 9
  • Poziom 2  
    Cześć.

Mam problem z laptopem Dell Inspiron 7577 z win10 home i wifi z routera Netia spot. Komputer kupiony tydzień temu.

Internet po kablu działa bardzo dobrze. Natomiast przez wifi zrywa co chwilę połączenie, a jak już się trzyma to prędkość jest rzędu 0,1Mb/s, podczas gdy na innych urządzeniach wifi działa z pełną prędkością.

Wyłączyłem już auto-tuning i zaktualizowalem sterowniki, ale pomogło to jedynie troszeczkę z prędkością, a stabilność dalej kuleje.

W panelu admina routera inne urządzenia mają 65.0Mbps, a Dell tylko 6.

Założyłem tutaj temat, bo nie wiem czy to problem od strony komputera, routera, softa czy hardware.

Czy ktoś ma jakieś rady co możnaby zrobić, aby prędkość po wi-fi była odpowiednia?
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 2  
    inSSIDer:
    Dell Inspiron 7577 i Netia spot - bardzo słabe połączenie

Speed test
    http://www.speedtest.pl/wynik/168947881

Ipconfig:
    Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . : home
    Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265
    Physical Address. . . . . . . . . : D4-25-8B-2D-B8-38
    DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
    Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
    Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::48ef:2fcc:29a1:d53f%11(Preferred)
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.15(Preferred)
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Lease Obtained. . . . . . . . . . : piątek, 2 lutego 2018 23:10:44
    Lease Expires . . . . . . . . . . : sobota, 3 lutego 2018 23:10:44
    Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.254
    DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
    DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 299115915
    DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-21-A1-1E-2A-A4-4C-C8-5C-C1-7C
    DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
    NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

winmtr
    Dell Inspiron 7577 i Netia spot - bardzo słabe połączenie
  • Poziom 28  
    Zrób prosty test, wyłącz wszystkie urządzenia podłączone do WiFi wtedy sprawdź jak zachowuje się problematyczny laptop z tematu.

Swoją drogą polecam zakup swojego w miarę aktualnego sprzętu, urządzenia od dostawców internetu zazwyczaj sprawdzają się w bardzo wąskim zakresie i dość często są problematyczne. Aczkolwiek sprawdź najpierw lapotopa podłączając go do innej sieci WiFi u znajomego czy gdziekolwiek masz możliwość.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Stawiam na komputer że coś złego się dzieje w systemie czy z samą kartą sieciową. Tym bardziej że inne urządzenia nie mają problemu.
  • Poziom 28  
    Aczkolwiek jeżeli kupił komputer z preinstalwanym systemem wątpliwe aby coś było z nim nie tak :)
    Może z system a może hardware tego nie wiem. Trzeba sprawdzić te dwie rzeczy.
  • Poziom 2  
    Zresetowałem wszystkie ustawienia routera i skonfigurowałem go na nowo. Router dalej przydziela laptopowi max 6.0Mbps , podczas gdy innym urządzeniom znacznie więcej.

http://www.speedtest.pl/wynik/169010057 Tak wyszedł mi test na hotspocie z telefonu, więc wydaje mi się, ze wszystko ok.

Nie wiem, czy jak oddałbym kompa na gwarancję to czy cokolwiek by zrobili.
    Iceant napisał:
    Router dalej przydziela laptopowi max 6.0Mbps

Pokaż teraz speed test z karty bezprzewodowej podłączone do NS-a a potem jak możesz to samo z karty przewodowej. Czy masz możliwość sprawdzenia tego wifi na innym komputerze, chodzi mi o porównanie prędkości ze speedtest-a.
  • Poziom 2  
    Okazało się, że to Dell SmartByte Network Service blokuje internet. Wystarczyło wyłączyć usługę przy uruchamianiu i działa już dobrze.

Temat do zamknięcia