Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32][HC-05][ELM327] prosty kod

razerrr1995 02 Lut 2018 22:27 522 1
  • #1 02 Lut 2018 22:27
    razerrr1995
    Poziom 1  

Witam!
    Tworzę projekt, który polegać ma na bezprzewodowym połączeniu STM32F303 Discovery i HC-05 z ELM327 (wersja bluetooth). Jestem bardzo początkujący, jeśli chodzi o programowanie a zależy mi na tym projekcie, dlatego postanowiłem zwrócić się o pomoc. Korzystam z STM32CubeMX oraz Eclipse z wbudowanym rozszerzeniem „System Workbench for STM32”. Część kodu udało mi się stworzyć (korzystając z poradników w internecie), załączam go tutaj. HC-05 skonfigurowałem bezpośrednio z kompa (podłączyłem przez przejściówkę USB-UART) jako master, wbiłem adres BT do ELM327, tak że po włączeniu obydwu urządzeń łączą się ze sobą automatycznie.
    W STM32 wyprowadzenia na UART są już zrobione, wstępny program wysyła komendę „ATRV” co sekundę (sprawdzone na komputerze poprzez terminal). Problem, który mnie teraz zatrzymał jest następujący: potrzebuję napisać polecenia, które będą już skierowane bezpośrednio do HC-05, a dokładnie – na początku chciałbym testowo wysyłać ATRV i ATI po nawiązaniu połączenia HC z ELM (warunek), najlepiej co ok 10s, a odpowiedź z ELM chciałbym przechowywać w pamięci STM w taki sposób, by w kolejnych krokach móc przesyłać te dane dalej do innych urządzeń (nie wiem czy jest taka możliwość, ale np. w postaci osobnego pliku).
    Będę wdzięczny za pomoc, wskazówki, cokolwiek. Pozdrawiam!

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 1
  • Computer Controls
  • #2 02 Lut 2018 22:32
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

1. Używaj Atollic zamiast zdychającego AC6
    2. Sformatuj kod
    3. wektor data[] przestaje istnieć w momencie wyjścia z procedury. Przerwanie UART będzie nadawało śmieci.

0