Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Stratus sterowanie nadmuchem

cyborg39 02 Lut 2018 23:08 327 0
  • #1 02 Lut 2018 23:08
    cyborg39
    Poziom 24  

W poście niżej opisałem jeden problem, drugi post piszę w innej sprawie - otóż Stratus 1999, mam problem ze sterowaniem nawiewem. Ostatnio jeździłem tym autem rok temu, od wtedy stał "pod chmurką". Teraz znalazłem czas żeby się nim zająć, i po uruchomieniu zauważyłem że przestało działać przestawianie kierunku nadmuchu powietrza. Jest ono sterowane przez pokrętło na desce, elementem wykonawczym jest silniczek z przekładnią ślimakową i zębatą. Wcześniej działało to sprawnie, a teraz po podłączeniu akumulatora powietrze dmucha tylko na twarz, podczas próby przestawienia w inną pozycję słychać że silniczek próbuje się przestawić jednak po kilku stopniach obrotu zatrzymuje się z powodu zbyt dużego oporu zespołu dźwigni i klapek. Dzisiaj zdjąłem silniczek, zacząłem smarować z zewnątrz osie i dźwigienki smarem silikonowym w sprayu oraz smarem z cerflonem, jednak klapki nadal zamykają się z pewnym oporem. Poza tym, kiedy silniczek był zdemontowany, obróciłem pokrętłem nawiewu i oś obróciła się ok. 2 obroty, po czym wyłączyłem zapłon. Teraz oś przekładni obraca się minimalnie za każdą zmianą pozycji, o wiele za mało żeby przestawić klapki. Nie wiem czy potrzebna jest teraz jakaś adaptacja? Czy jest może możliwość zrobienia tego bez komputera w serwisie? (wiadomo że Chryslery z tamtych lat są "czytane" wyłącznie przez DRB III i Snap-on..)

0 0