Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana elektroniki dysku twardego

phetrak 02 Lut 2018 23:16 174 2
  • #1 02 Lut 2018 23:16
    phetrak

Poziom 11  

Chciałbym zamienić elektronikę dysku ST1000LM025 (dysk zewnętrzny) z oberwanymi padami więc ciężko będzie przylutować gniazdo 5+4-pin microUSB-BM 3.0 i tak pomyślałem czy jest możliwość zamontowania elektroniki od ST1000LM024. Wyglądają identycznie, ale czy taki przeszczep zadziała? Czy może być elektronika od dysku który ma bady i się zawiesza, ale jest wykrywalny?

0 2
  • Pomocny post
    #2 02 Lut 2018 23:48
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Elektronika musi być identyczna, od innego modelu wątpię że zadziała..... Do tego należało by ROM przelutować.
    Oberwane pady zazwyczaj da się odbudować. Wstaw zdjęcie to może coś poradzimy.
    Do odzysku starczy jak odbudujesz GND, +5V, D+ oraz D-.
    GND i +5V z łatwością znajdziesz.

Poza tym po zdjęciach nawet widać ładnie jak idą pary różnicowe z USB, nawet do przelotki można się podlutować, lub do jakiś filtrów po drodze.
    Bułka z masłem.

0
  • #3 03 Lut 2018 03:02
    phetrak

Poziom 11  

sylweksylwina napisał:
    Elektronika musi być identyczna, od innego modelu wątpię że zadziała..... Do tego należało by ROM przelutować.
    Oberwane pady zazwyczaj da się odbudować. Wstaw zdjęcie to może coś poradzimy.
    Do odzysku starczy jak odbudujesz GND, +5V, D+ oraz D-.
    GND i +5V z łatwością znajdziesz.

Poza tym po zdjęciach nawet widać ładnie jak idą pary różnicowe z USB, nawet do przelotki można się podlutować, lub do jakiś filtrów po drodze.
    Bułka z masłem.

Dziękuję Ci bardzo za nakierowanie bo o odbudowanie padów nawet nie przeszło mi przez myśl :) wydawało mi się że najszybszym rozwiązaniem będzie podmiana elektroniki, ale fakt odbudowanie padów okazało się bułką z masłem i dysk wrócił do żywych :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo