Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone - Łatanie uszkodzonych ścieżek

03 Lut 2018 09:40 444 9
  • Poziom 25  
    Witam
    Jakiego drutu używa się do łatania ścieżek po wkręceniu nie tej co trzeba śrubki?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 19  
    Miedzianego, odizoluj cienki przewód i i będziesz miał cieniutkie żyły do łatania. Użyj odpowiedniej grubości żyły do grubości ścieżki.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 26  
    W zależności od szerokości ścieżki. Ja używam ogólnie drutu rozplecionego od kabla do myszki, czasem przewodu z cewek od radiów. Przy wąskich ścieżkach- niewdzięczna robota..
  • Poziom 12  
    przy szerokości ścieżek uszkodzonych przy LSD dobry będzie drut z silniczka wibracyjnego ewentualnie z głośnika rozmów z telefonu.
  • Poziom 19  
    Tylko że przewody z silniczka i głośnika są izolowane specjalnym lakierem i nie nadają się do łatania.
  • Poziom 12  
    pdemski napisał:
    Tylko że przewody z silniczka i głośnika są izolowane specjalnym lakierem i nie nadają się do łatania.

Dobrze że o tym nie wiedziałem, bo od kilku lat korzystam z nich bez problemu.

• Poziom 28  
    Używanie emaliowanej licy/drutu to ciekawy pomysł ale może ktoś ma satysfakcje kiedy za każdym lutem trzeba przetopic emalie zanim "chwyci" ? :)
    Sam preferuje srebrzone druty, łapią cynę momentalnie, a ich mała średnia umożliwia
    sztukowanie wielowarstwowych uszkodzeń
  • Poziom 12  
    Póki co nigdy nie było problemu, aczkolwiek ostatnio polubiłem się z gotowcami a Ali, głównie ze względu na to że nie trzeba ich prostować ;)
    Kiedyś nawet Jessa z iPad Rehab wspomagała się vibrą :D

• Poziom 28  
    sev91 napisał:

Kiedyś nawet Jessa z iPad Rehab wspomagała się vibrą :D

Niektóre pomysły z za oceanu są conajmniej żenujące ;)

Pisząc post zapomnialem wspomnieć, że druciki któych używam pochodzą z oplotu przewodów antenowych z różych iPhone.