Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A6 C5 2.8 30v - Słabe hamulce

03 Lut 2018 10:33 936 4
  • Poziom 6  
    Witam. Gdzie szukać przyczynę. Hamulce nie są ostre, pedał jest gumowy i trzeba mocno wciskać. Jak wykluczyć pompę ABS lub serwo?
  • Poziom 19  
    Na początek zacznij od podstaw, sprawdz klocki,tarcze,spróbuj odpowietrzyć układ hamulcowy zaczynając od najdalszego koła może być zapowietrzony.
  • Poziom 6  
    Hamulce odpowietrzone, nowe przewody gumowe. Tarcze i klocki bdb.
  • Poziom 23  
    Kolego do serwa idzie wąż z podciśnieniem wyciągnij go i sprawdź czy vacum pompa tworzy podciśnienie jak jest ok to możesz teraz sprawdzić na jeździe próbnej czy jest różnica powinien być bardzo twardy i słaby bez tego podciśnienia później wsadź go i zobacz powinien być miękki i bardzo skuteczny ;). Jeśli nie będzie różnicy to SERWO jeśli nie robi się podciśnienia to vacum pompa (niekiedy nie występuje wtedy podciśnienie bierze się z kolektora ssącego) lub sam przewód .
  • Poziom 6  
    U mnie idzie bezpośrednio z kolektora do serwa podciśnienie. Tak już kiedyś sprawdzałem, po odłączeniu serwa jest tragicznie, z podłączonym jest słabo. Jeździłem druga taka sama A6 i tam hamulce były na dotyk i w miejscu stawał, u mnie jest efekt gumowej piłki pod pedałem, żeby ABS zadziałał na suchym muszę ponad 50kg wcisnąć w pedał, zanim zadziała to i tak z oporem się wciska. dla porównania w drugiej A6 będzie to powiedzmy 10kg, i reakcja natychmiastowa.