Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficzna

03 Lut 2018 14:07 738 6
 • Poziom 2  
  Witam. Spróbuje jak najlepiej opisać problem i dostarczyć wszelkie informacje. Więc...

  SPECYFIKACJA
  System operacyjny: Windows 10Pro
  Zasilacz: XFx Core TS 550w
  Płyta Główna: MSI 7170A-G43 PLUS
  Procesor: Intel Core i7 6700k 4.00GHz (z odblokowanym zegarem ale nie robiłem overclock)
  Pamięć ram: Furry Hyperx DDR4 32gb
  Karta graficzna: AMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb od Sapphire

  OPIS PROBLEMU

  Komputer uruchamia się normalnie, a karta pracuje normalnie na niskich obrotach, lecz gdy system załaduje się do ekranu logowania karta milknie a wentylatory przestają pracować. Po zalogowaniu się słyszę dźwięk informujący iż coś zostało odłączone a następnie podłączone lecz nie widzę żadnej informacji. Więc w chodzę w program "SpeedFan" i muszę podkręcić obroty wentylatora powyżej 20% obrotów. Po jakimś czasie karta graficzna jak by się odłączała i monitor jej nie widzi i wyskakuje informacja "brak sygnału" a wentylatory na karcie zaczynają kręcić się na 100% jedyną opcją jest wyłączenie komputera za pomocą przycisku i chwilowe odczekanie by uruchomić go ponownie komputer.

  DODATKOWE INFORMACJE


  AMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficzna


  Spróbuje jeszcze dodać odczyty z HWiNFO, Sprawdzałem też dyski w HDtune ale wyglądają ok.

  Mam odczyty z HWiNFO po jakichś 6-8 minutach bo potem znów ten sam problem. Nie zdążyłem dodać screena z menadżera zadań ale spróbowałem uruchomić grę PUBG

  AMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficznaAMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficzna

  Oprócz informacji które podałem to może się jeszcze przydać że STEROWNIKI karty graficznej są aktualne a ostatnia aktualizacja biosu była w 2015r.
  Do tego mam zainstalowane 6 wentylatorów be Quiet wing 2 4x 120mm i 2x 140mm
  Do komputera podpięta jest myszk firmy Corsair i klawiatura Zacro
  A no i jeszcze jak bym nie podał dysków to jeden z nich to :
  AMD Radeon R9 Nitro 390x 8gb - Odłączająca się karta graficzna
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Zasilacz się poddał pod obciążeniem 375W samej karty :P Napięcia szaleją na odczytach w karcie. Zasilacz musiałby być nowy i w 100% sprawny żeby podołać temu zestawowi. Byłby tak precyzyjnie dobrany.
  Sugeruje pomiar miernikiem na zasilaniu karty albo najlepiej podmiana z miejsca na coś co przynajmniej 550W na linii 12V na 100% jest w stanie dostarczyć.
  Zachowanie wentylatorów jest raczej poprawne - pół pasywne chłodzenie.
 • Poziom 2  
  Tak też myślałem że zasilacz albo za słaby albo klasa zasilacza nie najlepsza dlatego skoki napięcia i takie cuda:)
  Zrobiłem tak że przeinstalowałem wszystkie sterowniki i wróciłem do update sterowników zalecanych a nie optymalnych które nie dawno wyszły, do tego odinstalowałem speed fan. Odpiąłem też połowę ramu żeby trochę go odelżyć. Karta sama sobie reguluje obroty a przy bezczynności przechodzi w tryb pasywny. Zaś maksymalne temperatury przy obciążeniu to 75-80 stopni więc raczej nie najgorzej.
 • Poziom 2  
  Czyli sugerujesz zmianę zasilacza?
 • Poziom 43  
  Oczywiście - skoro sam potwierdziłeś swoją dziwną ale widać skuteczną metodą że to zasilacz nie wyrabia to nie możesz tak tego używać. Nie jest to zdrowe dla sprzętu a sprzęt za drogi na takie eksperymenty.
  Ja bym tam mimo wszystko nalegał na pomiary miernikiem na zasilaniu karty - spoczynek vs obciążenie. Wahnięcie napięcia powie wszystko.
  A sugeruje to bo mimo wszystko nowa karta może być też niesprawna. Tyle że to w tym wypadku mniej prawdopodobne.
  PS ten zasilacz ma 2x 8pin PCIE? Czy masz tam jakąś choinkę adapterów?
 • Poziom 2  
  Tak. Ten zasilacz ma 2x 8pin (6+2).
  Sprawdzę to ale aktualnie nie posiadam miernika.