Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena pokojowa nie daje wszystkich programów.

03 Lut 2018 14:17 2298 9
  • Poziom 7  
    Cześć. Wiem, że jest sporo tematów podobnych, ale chciałbym odpowiedzi na mój konkretny przypadek. Nie mogę znaleźć rozwiązania i staje się to dla mnie coraz bardziej irytujące.

Mieszkam w akademiku. Ok, telewizja tu to luksus (iks de). Kupiłem antenę pokojową - https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/antena-emmerson-antv-44 - . Najpierw mieszkałem na piętrze piątym i działały mi wszystkie programy 23 programy. Super. Czasami kanały z packu gdzie jest TVP przycinały, ale wystarczyło pomachać nią i było wszystko ok :) Następnie na wakacje przeprowadziłem się do bloku, mieszkałem na 3 piętrze i nie odbierało mi nic. Nie mogłem po prostu nawet odnaleźć żadnego programu. Nie wiem. Ale dużo pracowałem, w weekendy się imprezowało i telewizja nie była niezbędna. Teraz znów mieszkam w akademiku, najpierw na szóstym piętrze. Pojawiły się problemy z TVP ale jakimś cudem po ustawieniu tej anteny czasami działało. Teraz na IV piętrze nie ma mowy o programach z paczki TVP. Nie rozumiem. Kupiłem jakąś beznadziejną przejściówkę przedłużającą kabel anteny, który była bardzo krótka. Pochodziłem po całym pokoju z nią i wciąż nie mogę ustawić TVP1 czy TVP2 (TVN, Polsat, TV4, Puls działają bez zarzutu).

Wiem, że kupno innej anteny może nic tu nie dać, więc mam pytanie jak rozwiązać ten problem? Kabel koncentryczny? Nie znam się za bardzo dlatego proszę o odpowiedź. Antena kierunkowa (na oknie) nie wchodzi w grę (zakaz przez akademik). Proszę o pomoc i dziękuję za przebrnięcie przez lekturę :P
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    W tym miejscu sygnału brak.
  • Poziom 7  
    @mihal2002 najpierw z kontekstu wyciągasz zdanie, a potem piszesz bezpłciowy post, który nic nie wnosi do tematu. Napisałem, ze jestem laikiem, więc czekam na normalną odpowiedź.
  • Poziom 5  
    69guziec@
    Podaj chociaż gdzie ten akademik ( jakie miasto), w tej pseudo antenie jest regulator wzmocnienia ,daj na minimum .Podejrzewam, że MUX-3 w Twojej okolicy jest nadawany z większą mocą.
  • Poziom 7  
    JjZenek napisał:
    69guziec@
    Podaj chociaż gdzie ten akademik ( jakie miasto), w tej pseudo antenie jest regulator wzmocnienia ,daj na minimum .Podejrzewam, że MUX-3 w Twojej okolicy jest nadawany z większą mocą.

Bydgoszcz, dzielnica Fordon.
  • Poziom 5  
    W kierunku na północ masz nadajnik "Bydgoszcz Trzeciewiec"'który nadaje MUX-1,2,3 z bardzo silną mocą 100kW twoja odległość od nadajnika +- 13 km
    a twoja antena ma za silne wzmocnienie do 30 dB.
    1.Ustaw wzmocnienie na minimum lub troche przekręć pokrętło w lewo.
    2.Ustaw antene w strone okna (i sprawdź czy ta ósemk jest ustawiona w pionie) anteny teleskopowe ustaw poziomo.
    3.Przeskanuj kanały 32,36,41,8"funkcja strojenie ręczne" .
    Jeśli nie znajdzie TVP (Kanał: 36) napsz coś więcej jakiej marki TV masz, czy jest możliwość zamontowania zwyklej małej anteny na parapecie za oknem.
    Antena pokojowa nie daje wszystkich programów.