Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zapis, tworzenie folderu i kopiowanie pliku z Panelu Comfort TP 700 na dysk

robert_mal 03 Feb 2018 14:49 1002 1
SterControl
    robert_mal
    Level 10  
    Witam

Próbuję zmodyfikować przykład projektu z tego linku
    https://support.industry.siemens.com/cs/docum...panels-with-wincc-(tia-portal)?dti=0&lc=en-WW

Jest to projekt który tworzy log na karcie sd i co godzinę(task) kopiuję ten log do odpowiedniego folderu który się sam tworzy zgodnie ze skryptami

Funkcja copy i create ;

Od razu mówię projekt działa jak tralala zapisuje kopiuje tworzy foldery itp z tym że na sd

Chciałbym by log był zapisywany na dysk sieciowy który udostępnię, lokalizacje podaję w historical >patch i to też działa po skonfigurowaniu komputera i panelu log główny zapisuje się dane na nim również >to działa czyli konfiguracja ok dysk sieciowy odczyt i zapis także luz.

Natomiast gdy następuje odpowiednia godzina log ma zostać skopiowany o odpowiedniej nazwie >skrypt do folderu o odpowiedniej nazwie>skrypt. wyskakuję błąd Lini 42 w funkcji copy> skrypt . Na logikę nie ma gdzie skopiować bo nie ma takiego folderu z tą ten błąd . Wiem że skrypty są na windows Ce i Windows . W panelu jest Windows CE ja z tego poziomu chce utworzyć folder na dysku sieciowym i tam pliki kopiować .Od razu mówię sprypt na Windows nie działa na panelu. Jest w ogóle taka techniczna możliwość by zrealizować moje założenie zapis i kopiowanie do folderu logi na dysk sieciowy . Na karcie sd wszystko śmiga . Oczywiście ktoś zapyta to czemu nie zapisujesz na sd ano dlatego że te dane nie są dla mnie tylko dla osób które te dane potem analizują i chciałbym żeby w prosty sposób mogli sobie te dane pobrać .Oczywisćie z karty sd też można no ale to już po wpisaniu ip i wejściu do odpowiedniego folderu z kart sd ale nie w tym rzecz powiedzmy to dla automatyka ale nie dla cześków którzy umieją tylko załączyć komputer xd
    Dodam że oczywiście parametry funkcji zostały również zmienione na dysk sieciowy wcześniej było sd

Czy jest szansa na pomoc w zmodyfikowaniu skryptu ? Czy jest to w ogóle do zrealizowania
  • SterControl
    rav001
    Level 1  
    Wiatm,

Mam teraz ten sam problem. Czy udało Ci się go rozwiązać?

Pozdrawiam.