Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Saeco HD8854 - Czujnik pojemnika na cappuccino

03 Lut 2018 16:15 375 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Jak w temacie, expres do kawy podczas wyboru opcji parzenia Cappucino, nie wykrywa przesuniętej kolby do mleka. Pojawia się komunikat, że należy ustawić kolbę w pozycji pracy. Zdemontowałem płytkę, z której to expres bierze informacje między innymi czy jest pojemnik na cappucino czy kolba jest w pozycji pracy czy czyszczenia. Dwie opcje z trzech działają.
    Płytkę oczyściłem z brudu i osuszyłem, pozbyłem się miejsc gdzie mogły występować zimne luty, niestety nic to nie pomogło.
    Po wypięciu płytki i uruchomieniu urządzenia kawa cappuccino robi się bez problemu. Co prawda nei ma komunikatów informujących o przestawieniu kolby w pozycję czyszczenia etc. ale to oczywiste dlaczego. Czy możecie mi doradzić co jeszcze mogę zrobić?
    Ciągłość poszczególnych ścieżek na płytce sprawdziłem i wydają się ok...
    poniżej zdjęcie płytki od frontu i z tyłu.
    BTW. jak działa taki czujnik? Na zasadzie elektromagnetyzmu? kiedyw polu pojawia się plastikowy suwak następuje przerwa w obwodzie co komputer rozumie jako zgoda na pracę?

Bardzo proszę o odpowiedź
    Pozdrawiam

Philips Saeco HD8854 - Czujnik pojemnika na cappuccinoPhilips Saeco HD8854 - Czujnik pojemnika na cappuccino

• Specjalista AGD
    Czy na pewno te ścieżki mają ciągłość? Wyglądają naprawdę fatalnie i ja bym chociaż by na przewodach je zrobił.
  • Poziom 9  
    Nie badałem tego pod obciążeniem, ale samym miernikiem i jest ciągłość. Nie działa jeden czujnik - ten bliżej kostki.