Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vermona Regent 310 - przesterowany dźwięk

M.G.A. 03 Feb 2018 16:57 792 2
 • #1
  M.G.A.
  Level 9  
  Chciałem przywrócić do pełnej sprawności ten odsłuch. Niedawno założyłem oryginalny głośnik, po wymianie membrany. Udało mi się też wyeliminować buczenie, wymieniłem kondensatory w zasilaczu. Niestety nie wiem dlaczego dźwięk wydobywający się z głośnika nie jest całkiem czysty, jest lekko przesterowany, słychać to nawet przy niskiej głośności. Na zastępczym głośniku było to samo, nawet lepiej słucha się głośno niż cicho. Poza tym w trakcie odtwarzania muzyki zauważyłem, jakby bas się dławił, zatykał. Może ktoś podpowie jaka może być przyczyna, które elementy powinienem sprawdzić, może wymienić?
 • #2
  aksakal
  Tube devices specialist
  Sprawdź napięcie na odpowiedniość wskazanym na schemacie. Sprawdź potencjometr P804 i reakcję wzmacniacza na obieg tego potencjometra . I nie zbędne będzie sprawdzenie kondensatorów elektrolitycznych.Z którego źródła dźwięku podajesz sygnał na wejście wzmacniacza?.Vermona Regent 310 - przesterowany dźwięk
 • #3
  zworys
  Level 39  
  Najprawdopodobniej brak symetrii .Tak jak kolega pisał sprawdź napięcia w punktach które Ci zaznaczył - nie podawaj żadnego sygnału na wejścia w trakcie pomiarów. Jeśli są różnice to problem zlokalizowany - pozostanie znlezienie usterki. Jeśli tu będzie wszystko OK to znaczy że problem leży w przedwzmacniaczu.