Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vordon HT 869 BT w VW Crafter - działa dopóki nie włączę zapłonu

Dokladny0205 03 Feb 2018 18:07 4152 23
    Dokladny0205
    Level 6  
    Mam pytanie zakupilem radio samochodowe marki Vordo HT 869bt podłączyłem w samochodzie marki Volkswagen Crafter i radio zadziałało ale tylko do momentu kiedy nie włożyłem kluczyka i nie przekrecilem stacyjki, oprocz tego na wyswietlaczu w samochodzie pojawił sie wykrzyknik ze cos jest nie tak co to za problem
    korek516
    Level 25  
    Witam. Zrób foto instalacji pojazdu i zamieść. Pozdrawiam.
    Klaudek669
    Level 16  
    Ten kabelek usuń z kostki i zaizoluj na początek.

Tu masz schemat kostki iso:

a tutaj tego radia z kolorami:

Jak widać przewód żółty z czerwonym jest odwrotnie. Nie będzie to poprawnie działało.
    Dokladny0205
    Level 6  
    Nic nie pomogło
    Klaudek669
    Level 16  
    Stałe zasilanie z kostki radia(żółty) musisz podłączyć do pinu 7 (tam masz czerwony teraz).
    Klaudek669
    Level 16  
    Te wtyczki zostają nieruszone bo w samochodzie masz takie, zamieniasz żółty z czerwonym miejscami (w miejscu jak idą od gniazda do radia) i działa.
    Dokladny0205
    Level 6  
    Czyli mam ten czerwony z pinu 7 podłączyć na pin 5 na miejsce żółtego a ten żółty na miejsce czerwonego czyli pin 7 w mojej instalacji w samochodzie?

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli mam ten czerwony z pinu 7 podłączyć na pin 5 na miejsce żółtego a ten żółty na miejsce czerwonego czyli pin 7 w mojej instalacji w samochodzie?
    Klaudek669
    Level 16  

Tak jak na zdjęciach, kolory z radia
    Dokladny0205
    Level 6  
    Nic nie pomogło
    Dokladny0205
    Level 6  
    Bezpieczniki ok stare radio działa a to nie i jeszcze jest takie cos ze jak przekrecam stacyjke to na wyswietlaczu zamiast pokazywac pelny bak to pokazuje pusty

Dodano po 9 [minuty]:

To jest kostka ktora dostałem z kompletem i ma wiecej przewodów niz moja z tej samej strony moze napisz które kolory mam połączyć ze starej z nowa i moze w tedy bedzie działać
    korek516
    Level 25  
    Witam. Podłącz sobie miernik i zobacz czy Ci nie zanika zasilanie, może cos sie dzieje z kostką stacyjki i ginie Ci zapłon. Pozdrawiam.
    Dokladny0205
    Level 6  
    Witam tylko czemu tak sie nie dzieje jak jest stare radio podłączone. Tylko w tym nowym
    korek516
    Level 25  
    Witam. A jakie to radio było wcześniej podłączone? Pozdrawiam.
    Dokladny0205
    Level 6  
    korek516 wrote:
    Witam. A jakie to radio było wcześniej podłączone? Pozdrawiam.

Witam. jest podłączone radio orginalne Craftera
    zster

Level 28  
    Czy przypadkiem oryginalne radio nie komunikuje się z samochodem przez CAN ? Trzeba zasilanie do nowego radia wziąć z innego miejsca gdyż pewnie komputer odcina "oryginalne" wykrywając błąd w komunikacji z radiem ...
    korek516
    Level 25  
    Witam. Nie dasz sobie wytłumaczyć. Weź miernik i pomierz czy jest tam zasilanie 12V olt, ale zrób to przy włączonym radiu. Pozdrawiam.
    Dokladny0205
    Level 6  
    zster wrote:
    Czy przypadkiem oryginalne radio nie komunikuje się z samochodem przez CAN ? Trzeba zasilanie do nowego radia wziąć z innego miejsca gdyż pewnie komputer odcina "oryginalne" wykrywając błąd w komunikacji z radiem ...

Dziekuje za podpowiedz jutro sprawdze

Dodano po 45 [sekundy]:

korek516 wrote:
    Witam. Nie dasz sobie wytłumaczyć. Weź miernik i pomierz czy jest tam zasilanie 12V olt, ale zrób to przy włączonym radiu. Pozdrawiam.

Ok. jutro to zrobie , dziekuje za pomoc
    arturk879
    Level 1  
    I naprawiłes to radio . ? Bo mam dokładnie ten sam problem