Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THOMSON 22HR5434 TV - Nie mogę znaleźć programów cyfrowych.

03 Lut 2018 18:33 5031 13
  • Poziom 9  
    THOMSON 22HR5434 TV - Nie mogę znaleźć programów cyfrowych.
    Witam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z telewizorem Thomson HR 5434.Telewizor sprawny. Cały czas pracował na tv kablowej. Teraz chcę zmienić na tv naziemną i potrzebuje zmienić instalację na tv cyfrową naziemną. Chciałbym powrócić do ustawień początkowych jak przy zakupie.by mieć możliwość wyboru instalacji. Niestety opcja reset w menu ustawień OPCJE jakoś nic się nie dzieje. Może ktoś ma jakiś pomysł jak ten telewizor zresetować by móc rozpocząć instalację od zera jak przy zakupie nowego tv.
    Pozdrawiam wszystkich fachowców.
  • Poziom 34  
    Najpierw odpowiedz na pytanie, a szukanie ustawień fabrycznych to raczej w Setup.
  • Poziom 9  
    _PREDATOR_ napisał:
    Jest możliwość zmiany języka na pl?

Język polski jest ustawiony.Przy pierwszej instalacji do sieci kablowej został ustawiony język pl.w audio i napisy.

Dodano po 11 [minuty]:

kazikszach napisał:
    Najpierw odpowiedz na pytanie, a szukanie ustawień fabrycznych to raczej w Setup.

Wchodzę w menu-konfigurację -kanały i tam mam opcję do wyboru aktualizacja kanałów,szukaj automatycznie, dostrój, ręcznie analog. Ja zrobilem auktualizacje, to tv.znalazł tylko stacje analogowe, dając opcję automatyczne szukanie, znajduje tylko kanały analogowe.cyfrowych zero.
  • Poziom 9  
    Zdzisław1980 napisał:

Niestety , cyfrowe kanały nie wskakują.Po podłączeniu zewnętrznego dekodera znajduje kanały cyfrowe, bezpośrednio wpięta antena znajduje tylko kanały analogowe.W specyfikacji tv jest napisane że posiada wbudowany dekoder DVB-T. Mpeg-4 .Czy jest możliwość że tych dekoderów nie ma pomimo opisu w danych technicznych.
    W załączniku posyłam specyfikację tego modelu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Ale co "niestety"?
    Co dokładnie robiłeś?!
    Pokaż nam menu "Setup" tego TV.
  • Poziom 9  
    W opcjach ustawione język polski.kraj Polska. Europa wschodnia.Instalację przeprowadziłem automatyczne wyszukiwanie kanałów jak również ręczne wyszukiwanie znajduje tylko kanały analogowe.Po podłączeniu dekodera znajduje programy cyfrowe, bez dekodera antena bezpośrednio podpięta do tv.tylko kanały analogowe.Czy ten tv ma dekoder DBV-T do telewizji cyfrowej naziemnej jak podaje specyfikacja.Czy ktoś zna ten model tv.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Ja się odzywam po raz ostatni - będziesz uprzejmy pokazać nam menu "Setup" tego TV, czy będziemy tak sobie pitolić bez sensu jeszcze tydzień? ;)
    Borys523 napisał:
    Po podłączeniu dekodera znajduje programy cyfrowe

Jakiego dekodera? Powiesz nam, czy nie? ;)
    Przecież cały czas korzystasz z tej samej instalacji kablowej.
  • Poziom 9  
    Zrzuty menu .
    Po podłączeniu innego telewizora LG 32 KL 450 do anteny
    telewizor znajduje kanały cyfrowe.Stąd też moje pytanie czy ten telewizor Thomson posiada wbudowany tuner DBV-T jak podają dane w specyfikacji, ponieważ za każdym razem znajduje tylko analogowe.
  • Poziom 37  
    Borys523 napisał:
    Niestety , cyfrowe kanały nie wskakują.Po podłączeniu zewnętrznego dekodera znajduje kanały cyfrowe, bezpośrednio wpięta antena znajduje tylko kanały analogowe.W specyfikacji tv jest napisane że posiada wbudowany dekoder DVB-T. Mpeg-4 .Czy jest możliwość że tych dekoderów nie ma pomimo opisu w danych technicznych

Raczej mało prawdopodobne by tv odbiegał od specyfikacji. Chyba że trafiłeś na egzemplarz oferowany na inny rynek. Wg w/w specyfikacji ma dvb-t mpeg-4.
    Instrukcja napisana jest dosyć skrótowo, ale ja rozumiem że tv jednorazowo skanuje tuner analogowy i cyfrowy, bo ...
    Thomson napisał:
    Odnajdywanie przez funkcję wyszukiwania kanałów LCD tylko kanałów analogowych może być spowodowane słabym sygnałem DVB-T

Borys523 napisał:
    Niestety opcja reset w menu ustawień OPCJE jakoś nic się nie dzieje. Może ktoś ma jakiś pomysł jak ten telewizor zresetować

Robiłeś tak ...?
    Thomson napisał:
    1. Naciśnij przycisk Menu na pilocie, aby wybrać opcję Options > Reset (Opcje > Wyzeruj)(Patrz rys. 5).
    2. Naciśnij przycisk OK/RIGHT, aby użyć opcji.
    3. Przyciskami LEFT/RIGHT wybierz opcję OK i naciśnij przycisk OK, aby rozpocząć zerowanie

http://www.thomsontv.pl/serwis/do-pobrania?serie=0&product=17
    http://www.thomsontv.pl/resources/Product/17/pl-PL/UserGuide.pdf
    http://www.thomsontv.pl/resources/Product/17/pl-PL/UserGuide2.pdf
  • Poziom 9  
    Dzięki za rady.Ja już tak robiłem
    Thomson napisał:
    1. Naciśnij przycisk Menu na pilocie, aby wybrać opcję Options > Reset (Opcje > Wyzeruj)(Patrz rys. 5).
    2. Naciśnij przycisk OK/RIGHT, aby użyć opcji.
    3. Przyciskami LEFT/RIGHT wybierz opcję OK i naciśnij przycisk OK, aby rozpocząć zerowanie

Nic się nie dzieje znajduje tylko programy analogowe..
    Mam jeszcze takie pytanie, a może tak być że nawet jeżeli on ma wbudowany tuner, istnieje opcja że jest on jakiś słaby i nie potrafi bez pomocy podłączenia zewnętrznego tunera znaleźć kanałów cyfrowych.Co jeszcze innego może być tego powodem.antena dobra.drugi telewizor LG instaluje bezproblemowo kanały cyfrowe.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Borys523 napisał:
    Nic się nie dzieje znajduje tylko programy analogowe

W jakim sensie nic się nie dzieje? Na tv nie da się zrobić konfiguracji początkowej, czy po resecie znajduje tylko analogowe?
    Czy kablówkę i naziemną odbierasz z tej samej instalacji?
    Czy po wyborze "Konfiguracja" -> "Etykiety źródła" -> TV, nie da się wybrać np. "tv naziemna" z podziałem na cyfrowe i analogowe?
    Czy podobnego podziału nie ma w opcji "Wyszukiwanie kanałów"?
    To czy telewizor odbiera sygnał cyfrowy, powinieneś sprawdzić przy pomocy opcji "Cyfrowe: Odbiór sygnału testowego" po wpisaniu odpowiednich częstotliwości, które odbiera antena. Znasz te częstotliwości? Jeżeli nie, to podaj na jaki nadajnik ustawiona antena?
    Borys523 napisał:
    Co jeszcze innego może być tego powodem.antena dobra.drugi telewizor LG instaluje bezproblemowo kanały cyfrowe

Zróżnicowana czułość głowic obydwu telewizorów. Być może sygnał nie jest zbyt mocny i dobrej jakości. W takiej sytuacji dla LG wystarczy by zaprogramować, ale THOMSON może być już bardziej wymagający.
    W razie dalszych problemów, wskazany kontakt z pomocą techniczną:
    http://www.thomsontv.pl/kontakt/pomoc-techniczna
  • Poziom 9  
    _kli_ napisał:
    Borys523 napisał:
    Nic się nie dzieje znajduje tylko programy analogowe

W jakim sensie nic się nie dzieje? Na tv nie da się zrobić konfiguracji początkowej, czy po resecie znajduje tylko analogowe?
    Czy kablówkę i naziemną odbierasz z tej samej instalacji?
    Czy po wyborze "Konfiguracja" -> "Etykiety źródła" -> TV, nie da się wybrać np. "tv naziemna" z podziałem na cyfrowe i analogowe?
    Czy podobnego podziału nie ma w opcji "Wyszukiwanie kanałów"?
    To czy telewizor odbiera sygnał cyfrowy, powinieneś sprawdzić przy pomocy opcji "Cyfrowe: Odbiór sygnału testowego" po wpisaniu odpowiednich częstotliwości, które odbiera antena. Znasz te częstotliwości? Jeżeli nie, to podaj na jaki nadajnik ustawiona antena?
    Borys523 napisał:
    Co jeszcze innego może być tego powodem.antena dobra.drugi telewizor LG instaluje bezproblemowo kanały cyfrowe

Zróżnicowana czułość głowic obydwu telewizorów. Być może sygnał nie jest zbyt mocny i dobrej jakości. W takiej sytuacji dla LG wystarczy by zaprogramować, ale THOMSON może być już bardziej wymagający.
    W razie dalszych problemów, wskazany kontakt z pomocą techniczną:
    http://www.thomsontv.pl/kontakt/pomoc-techniczna

Dzięki wszystkim za pomoc, Zrobiłem tak :
    Wszedłem w konfigurację.kanały.cyfrowe odbiór sygnały testowego.wpisuję pozycję multipleksu.np.Kosztowy .Ok.znajduje.Czyli trzeba ręcznie wpisywać częstotliwości stacji .
    Pozdrawiam.