Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet pentagram TAB 7.6 nie działa

03 Lut 2018 19:16 783 8
  • Poziom 2  
    Witam. Tablet mam już od bardzo dawna, pewnego dnia przestał się włączać i jakoś nikt się tym nie zainteresował i tak leżał parę lat. Ostatnio odkopałem go z szuflady i pomyślałem że fajnie byłoby go jakoś wykorzystać i tutaj jest właśnie problem. Otóż tablet nie reaguje na nic. Ładowarka, przycisk power, reset... nic. Oglądałem też na internecie że można bebechy z takiego popsutego tableta wykorzystać, ale to już chyba w ostateczności. Więc pytanie brzmi jak go naprawić ? Na elektronice kompletnie się nie znam, a jedyne (chyba) pomocne urządzenie które mam w domu to stary multimeter.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 31  
    Jeżeli nie było w nim nic grzebane to zacznij od akumulatora. Tego już nie wykorzystasz, odczytaj dane ze starego i kup taki sam nowy z elektroniką. Przy zakupie istotne są wymiary, napięcie, pojemność oraz ilość przewodów połączeniowych.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 34  
    Momo234PL napisał:
    Więc pytanie brzmi jak go naprawić ? Na elektronice kompletnie się nie znam, a jedyne (chyba) pomocne urządzenie które mam w domu to stary multimeter.

Czyli, nie znasz się kompletnie na elektronice, nie potrafisz używać miernika, co do którego masz wątpliwości czy jest użyteczny w naprawie.
    To podpowiedz, czego oczekujesz, jak można Ci pomóc :)
    Na początek sprawdź czy jest ładowany akumulator. Który nadaje się do utylizacji tak na marginesie.
  • Poziom 2  
    Witold5 napisał:
    Jeżeli nie było w nim nic grzebane to zacznij od akumulatora. Tego już nie wykorzystasz, odczytaj dane ze starego i kup taki sam nowy z elektroniką. Przy zakupie istotne są wymiary, napięcie, pojemność oraz ilość przewodów połączeniowych.

A czy istnieje możliwość aby sprawdzić czy reszta jest sprawna, bo jeżeli po wymianie ma nie działać to trochę szkoda inwestować ?
  • Poziom 31  
    Czemu ma nie działać? Jeżeli nic nie grzebałeś i nim nie uderzyłeś, to musi działać. Praktycznie i bez akumulatora na samym zasilaczu powinien działać.
  • Poziom 2  
    Jawi_P napisał:
    Czyli, nie znasz się kompletnie na elektronice, nie potrafisz używać miernika, co do którego masz wątpliwości czy jest użyteczny w naprawie.
    To podpowiedz, czego oczekujesz, jak można Ci pomóc :)
    Na początek sprawdź czy jest ładowany akumulator. Który nadaje się do utylizacji tak na marginesie.

Oczekuję pomocy, ponieważ pisząc że się nie znam miałem na myśli jakieś szczegółowe nazewnictwo, ale za to można powiedzieć że się interesuje :D. Jak sprawdzić czy akumulator jest ładowany ?
  • Poziom 31  
    Po tylu latach on jest do utylizacji. Jest rozładowany poniżej stanu krytycznego.
  • Poziom 2  
    Witold5 napisał:
    Praktycznie i bez akumulatora na samym zasilaczu powinien działać.

I właśnie co ciekawe nie działa.
    Na akumulatorze nie ma żadnych informacji, jaki więc kupić ?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Informacji szukaj w dokumentacji tabletu. Ewentualnie na stronach producenta lub poprostu w internecie.