Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Zenbook Flip UX360C - migotanie ekranu przy słabej baterii

03 Lut 2018 19:53 2262 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    2 tygodnie temu zakupiłem Asusa Zenbook UX360C. Okazuje się, że po spadku mocy baterii do ok. 25% ekran zaczyna migotać (czarny/ ekran), przy poruszaniu myszką nic się nie dzieje, ale jeżeli się zatrzyma znowu miga. Po podłączeniu baterii nic nie miga, wszystko super działa, to samo przy naładowanym laptopie, nie ma żadnego problemu.
    Moje pytanie - wina baterii, matrycy, taśmy? Myślałem o oddaniu na gwarancję, ale trwać to pewnie będzie z miesiąc, a jeżeli akurat nie będzie się nic działo to znając życie odeślą i napiszą, że problemu nie stwierdzono... Z drugiej strony laptop jest zupełnie nowy i szkoda byłoby zostawić go z taką wadą.
    Jakie są możliwe rozwiązania, bo może to jakieś złe ustawienie w systemie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • Poziom 8  
    U nas pojawiło się dokładnie to samo, przy baterii na ok 30-40% ekran zaczął migotać przy ruszaniu myszką. Laptop Asus UX360C. Jakieś diagnozy co to może być?

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

To co podejrzewam w temacie - bateria może nie dostarczać wystarczającej mocy. Przy w pełni naładowanej też ekran migocze, wyłącza się, włącza dopiero przy ruszaniu myszą / operacjach na touchpadzie.

• Spec od komputerów
    nutter1993 napisał:
    Myślałem o oddaniu na gwarancję, ale trwać to pewnie będzie z miesiąc
    - zacznij od napisania do Asusa - zobaczysz co odpowiedzą.

Ten problem pojawia się w wielu modelach Asusa gdzie zastosowano matrycę z podświetlaniem wymagającym napięcia zasilającego bliskiego napięciu baterii (niewiele niższego). Po czasie eksploatacji - kiedy bateria już nie "trzyma" nominalnego napięcia zaczynają się problemy z podświetlaniem.

W 15" modelach można wymienić matrycę pracującą poprawnie przy niższym zasilaniu podświetlania, a starą matrycę można wykorzystać w laptopach z wyższym napięciem baterii. To tańsze rozwiązanie niż zakup nowej baterii.
    W tym modelu jest to bardziej skomplikowane ze względu na budowę.
  • Poziom 1  
    Jest to problem ze sterownikiem grafiki Intela. Należy wejść w Ustawienia grafiki Intel i w zakładce zasilanie w polu Wybierz plan zasilania grafiki wybrać opcję Maksymalna wydajność.
    Przetestowane na własnym sprzęcie.
    Pozdrawiam