Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager 2,8crd 2005 , świecąca kontrolka w panelu informacyjnym ?

03 Lut 2018 20:30 747 8
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich mam zapytanie odnośnie kontrolki w Chrysler Voyager 2,8 CRD 2005
    Pomarańczowa i takie strzałki idące w górę
    Kontrolka jest po lewej stronie na panelu informacyjnym auto (nad zegarami) . Nie wiem co ona sygnalizuje i jakie ma znaczenie w użytkowaniu.
    Proszę tylko nie odsyłać mnie do instrukcji. Posiadam ją ale akurat tej informacji nie mogę się doszukać.

Z góry dziękuję za odpowiedź na mojego posta.
  • HELUPOWER
  • Poziom 20  
    Nie przypadkiem Webasto ?
  • Poziom 3  
    Tak mi się wydaje. Nie jest to co prawda webasto ale rodzaj podgrzewania instalacji zasilania silnika w paliwo ?
  • HELUPOWER
  • Poziom 20  
    W tym roczniku filtr paliwa jest w komorze silnika i chyba nie ma grzałki w sobie (ale nawet jak w starszych są , to kontrolek do nich nigdy nie było).
    Webasto seryjnie jest w opcji dogrzewacza silnika/kabiny ale bardzo prosto można je przerobić na pełnowartościowe ogrzewanie postojowe .
  • Poziom 3  
    Czy to webasto pobiera paliwo ze zbiornika głównego czy też jest jakiś oddzielny ?
  • Poziom 20  
    Z głównego, ale z krótszej rurki dzięki czemu nie osuszymy webastem zbiornika z ropy.
  • Poziom 3  
    Ciekawe czy średnie spalania wyświetlane na czytniku jest sumą pobierania dodatkowego paliwa. Ta kontrolka gaśnie w czasie jazdy.

Dodano po 50 [sekundy]:

Mam na myśli kontrolkę , o którą pytałem .
  • Poziom 20  
    Spalanie jest wyświetlane na podstawie danych z komputera, a nie z ilości w baku. Dogrzewacz samoczynnie się wyłącza jak temp. płynu chłodniczego osiągnie ... bodajże ok. 60-65 st.C.
  • Poziom 3  
    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.