Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ISO - Sygnał ILL w złączu ISO?

robiw 03 Lut 2018 21:08 441 3
  • #1 03 Lut 2018 21:08
    robiw
    Poziom 26  

Witam Kolegów,
    W złączu ISO radioodbiornika znajduje się sygnał ILL przeznaczony do regulacji jasności podświetlenia elementów sterujących radioodbiornika. To sygnał PWM. Nie wiecie, jaka jest jego amplituda i częstotliwość? Niestety nie mam jak sprawdzić w rzeczywistości...robiw

0 3
  • #2 03 Lut 2018 23:43
    darens
    Poziom 20  

Z mojego skromnego doświadczenia sygnał ill jest regulowany za pomocą potencjometru (ANALOG), oczywiście w starszych autach, natomiast w "nowszych" sygnał ten obsługuje magistrala CAN,VAN czy też inna. Napisz może o jakie auto pytasz, bo radio poza fabrycznym nie ma znaczenia,chyba że niefabryczne ma pomarańczowy kabel ILL.

0
  • #3 04 Lut 2018 11:01
    robiw
    Poziom 26  

Ten sygnał to na pewno był przebieg prostokątny o regulowanym wypełnieniu, czyli zwyczajnie PWM - tak przynajmniej było w Oplach pokroju Corsy C czy Astry G. Nie wiem tylko, jaka częstotliwość...robiw

0
  • #4 11 Lut 2018 21:01
    milejow
    Poziom 42  

robiw napisał:
    czyli zwyczajnie PWM - tak przynajmniej było w Oplach pokroju Corsy C czy Astry G. Nie wiem tylko, jaka częstotliwość...robiw

Nic takiego tam nie było, podświetlenie poprzez podawanie 12V z regulatora oświetlenia deski. Sygnał prostokątny to była prędkość auta, nic innego.

0
  Szukaj w 5mln produktów