Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Firefox-Translator Google"wyskakuje".

03 Lut 2018 21:56 1542 12
  • Poziom 26  
    Translator Google FF działa w ten sposób, że otwierana jest nowa strona z tłumaczonym tekstem, więc mamy jedną angielską i drugą np. polską co jest bardzo praktyczne. W starszych wersjach FF działało to bez problemu i różniło się od translatora w Chrome tym, że nie było chaotycznie upchanym tekstem.

Obecnie mam FF 58.0.1 Portable (najnowszy) i sęk w tym, że na ułamek sekundy wskakuje przetłumaczona strona i niestety znika :( . Szukałem pomocy na stronach Mozilli ale niestety nie udało się.
    Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Nie znam tego dodatku czy działa to na zasadzie wyskakującego okna? Jeśli tak, to dodatek Adblock lub inne blokery reklam mogą powodować wyłącznie tego okna.
  • Poziom 26  
    roxio napisał:
    Nie znam tego dodatku czy działa to na zasadzie wyskakującego okna?

Jest to dodatek do wyszukiwarki, przy otwartej stronie obcojęzycznej wystarczy wcisnąć z paska u góry literke "T" i otwiera się druga strona już przetłumaczona na j.polski.

Różnica pomiędzy translatorem do FF i Chrome jest taka, że ten drugi tłumaczy na tej samej stronie i jest to chaotycznie upchane i czasami ciężko się połapać. Wyłączyłem Adblocka i niestety dalej to samo. Próbowałem też wczoraj z IE ale tam to już masakra całkowita :( .
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    OK zainstalowałem, sprawdziłem jak to działa i u mnie działa ok. Spróbuj zatem otworzyć nową zakładkę w FF i wpisać w adresie about:config, zaakceptuj ryzyko :) i wyszukaj pozycję dom.allow_scripts_to_close_windows jeśli jest ustawiona na true zmień ją na false. Uruchom ponownie przeglądarkę i spróbuj coś przetłumaczyć.
    Jest jeszcze opcja browser.tabs.closeWindowWithLastTab też możesz zmienić na false
  • Poziom 26  
    roxio napisał:
    wyszukaj pozycję dom.allow_scripts_to_close_windows jeśli jest ustawiona na true zmień ją na false.

Mam "false"
    roxio napisał:
    eszcze opcja browser.tabs.closeWindowWithLastTab też możesz zmienić na false

Zmieniłem na "false" ale niestety nie pomaga.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Tłumaczenie z menu kontekstowego /prawy klawisz i tłumacz stronę/ też tak działa ?
    MM2X napisał:
    Obecnie mam FF 58.0.1
    Ja zablokowałem aktualizacje, ostatnia zmiana mnie dobiła, tych kilka rozszerzeń z których korzystałem teraz nie działa, i chyba wrócę do wcześniejszej wersji.
    Też tak macie ? Bo podejrzewałbym niekompatybilność z nową wersją.
    @roxio, jaki masz numerek FF ? Na 57.0.4 32bit jeszcze działa.

Ten telegram serio jest w jedną stronę ? To byłby bezsensowny komunikator. Nie chce Ci się sprawdzić tego na starszej wersji FF ? Musiałem doinstalować JAVĘ, bo po wejściu nowego FF stara przestała funkcjonować, i nagle pewne funkcje przestały działać, np brak możliwości tego
    MM2X napisał:
    Translator Google FF działa w ten sposób, że otwierana jest nowa strona z tłumaczonym tekstem

czyli cytowania i innych takich.
  • Poziom 26  
    Zainstalowałem na próbę 57.0.4 64 bit - w ogóle nie działa Translator Google for FF :(
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Mam najnowszego FF i wersję translatora 3.0.3.1.

@MM2X
    Debugowałem stronę którą mi podałeś i dostajemy komunikat Load denied by X-Frame-Options: https://www.forexfactory.com/ does not permit cross-origin framing.
    vbulletin_alt_global.js i vbulletin_global.js blokują umieszczanie obiektu w ramce dlatego translator się wykrzacza w tym przypadku
  • Poziom 26  
    roxio napisał:
    blokują umieszczanie obiektu w ramce dlatego translator się wykrzacza w tym przypadku

Czyli nie da się ze strony FF tego przetłumaczyć rozumiem. No cóż pozostaje chaotycznie z Chrome, a właśnie w Chrome jest ten sam translator a jednak tłumaczy...
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Wcześniejszą, na tej już mi popsuli przeglądarkę, nie wiem czy nie jakieś 53 - nie śledziłem która wersja jest tą NOWĄ, bezpieczniejszą i wg mnie na razie do d....
    https://support.mozilla.org/pl/kb/modernizacj...atkow-dla-firefoksa?as=u&utm_source=inproduct
    Wychodzi że to 57, czyli 56 ??
    Jak to by zadziałało, to musisz szukać czego nie masz z rozszerzeń, czy dodatków.
    Jak pisałem, zszarzała mi wtedy jakaś java i parę innych.
    Firefox-Translator Google"wyskakuje".
    Np Google Translator jeszcze się nie ogarnął
    Najbardziej teraz brakuje mi Tab mix plus...
    -----
    roxio napisał:
    Debugowałem stronę którą mi podałeś i dostajemy komunikat Load denied by X-Frame-Options: https://www.forexfactory.com/ does not permit cross-origin framing.

He, he, mój dotychczasowy i rzeczony Translator też wykrzacza się na tej stronie, tłumaczy, po czym tłumaczenie znika :( za to inny S3.Translator już nie.
    Co lepsze, jak wyłączam javę, tłumaczenie pojawia się ponownie.
    Wł/wył tym sobie robię Javascript Toggle On and Off 0.2.2
  • Poziom 21  
    Dodatek noscript i zabawa w blokowanie przynosi dobry rezultat nawet na wersji 58
  • Poziom 26  
    g107r napisał:
    He, he, mój dotychczasowy i rzeczony Translator też wykrzacza się na tej stronie, tłumaczy, po czym tłumaczenie znika za to inny S3.Translator już nie.

U mnie S3 wczoraj też nie dał rady :( .
    roxio napisał:
    Dodatek noscript i zabawa w blokowanie przynosi dobry rezultat nawet na wersji 58

Wow..szacunek, dzięki bardzo!!! :) :) :)
    Nie znałem nawet tego dodatku, zaraz doczytam o co kaman ;)