Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie ogniskowe USB - dobór głośnika

Piotr Piechota 04 Lut 2018 10:56 255 3
  • #1 04 Lut 2018 10:56
    Piotr Piechota
    Poziom 21  

Hej

Chciałbym zbudować sobie głośnik USB do nagłośnienia imprezy typu ognisko.
    Wymyśliłem sobie, że użyję gotowego modułu z blutooth i wzmacniaczem TDA7498 pdf(mam go już)
    Chciałbym układ zasilić z 6 do 8 ogniw 3.7V NCR1850B
    Całość zamknął bym w drewnianej rurze (taka beczka posklejana z klepek) średnicy 15-25 cm po obu końcach znajdowały by się głośniki (taka prymitywna kolumna).
    Teraz pytania:
    1) Czy użyć obu kanałów wzmacniacza (stereo) czy lepiej w takiej konstrukcji użyć jednego kanału i połączyć głośniki np szeregowo (zniknie problem 4 ohm z drugiego pytania)
    2) Jakie zastosować głośniki? Myślałem o samochodowych dwudrożnych ale mają one zwykle impedancję 4 ohmy - trochę chyba za mało dla tego modułu wzmacniacza. Może wystarczyć dać pojedynczy szerokopasmowy głośmik tylko jaki?
    Dodam też że nie mam prawie żadnego doświadczenia z układami audio chociaż ogólnie o elektronice mam pojęcie :)
    Piotr

Edit
    Na przykład może podłączyć szeregowo do jednego kanału głośniki
    TS-G1732I

Cytat:
    Size 17 cm
    Impedance 4 Ω
    Frequency response 26 - 28 000 Hz
    Sensitivity 88.7 dB
    Lowest resonance frequency 80 Hz
    Maximum power input 240 W
    Nominal output power 40 W
    Woofer material IMPP Composite Cone

0 3
  • #2 04 Lut 2018 11:21
    JacekCz
    Poziom 36  

Piotr Piechota napisał:
    Hej

Chciałbym zbudować sobie głośnik USB do nagłośnienia imprezy typu ognisko
    ....
    Dodam też że nie mam prawie żadnego doświadczenia z układami audio chociaż ogólnie o elektronice mam pojęcie :)
    Piotr

Twoje zdjęcie sugeruje, że umiesz szanować klimat emocjonalny, jaki stwarza przyroda. Może pozwolić na trzaskanie iskier, głosy wiatru i "analogowy" spiew ludzi?

0
  • #3 04 Lut 2018 11:31
    Piotr Piechota
    Poziom 21  

Jacku masz sporo racji jednak nie chodzi mi o pomoc w organizacji moich spotkań towarzyskich ;) tylko o pomoc w rozwiązaniu problemu technicznego.

0
  • #4 04 Lut 2018 13:29
    kkknc
    Poziom 42  

Masz wszystko gotowe to działaj. Napięcie zasilania masz podane. Ładowarkę do ogniw też by wypadało.
    Zasilanie tego to przecież 12-24V więc 6 ogniw szerogowo ci starczy. Ale ze względu na pobór prądu zastanów się nad połączeniem równoległym. Tak by wydłużyć czas pracy i zmniejszyć pobór prądu przez pojedyńcze ogniwo. Z drugiej strony gotowe głośniki na BT....

0