Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate Momentus 5400.6 500 GB - Zapętlenie w trakcie ładowania systemu - window

mr.kruk 04 Lut 2018 11:09 243 11
  • #1 04 Lut 2018 11:09
    mr.kruk
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z starym hdd z laptopa. Po włączeniu na innym komputerze jest następująco:
    Działa na innym systemie operacyjnym - Windows 8.1 podłączam go przez usb i oficjalnie miałem tam 5 partycji znajduje 1 a resztę próbuje zainstalować sterowniki i później dodać w systemie jako dodatkowe miejsce. tego nie robi a wyszukuje 1 partycje resztę instaluje wywala błąd systemu i ponownie próbuje zainstalować resztę partycji. Nie wiem przy pomocy jakiego programu mam sie za to zabrać.
    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki.
    Pozdrawiam.

0 11
  • #2 04 Lut 2018 11:26
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pokaż screen z DMDE z widoku okna partycje po wybraniu tego dysku z urządzeń fizycznych.

0
  • #3 04 Lut 2018 12:48
    mr.kruk
    Poziom 8  

Z tej aplikacji jeszcze nie korzystałem.
    Tutaj taki blad wywala:
    Seagate Momentus 5400.6 500 GB - Zapętlenie w trakcie ładowania systemu - window

Dalej nie chce mi normalnie odtworzyć tylko probuje zainstalowac sobie te partycje i wywala. teraz to juz nie wiem co mam robic

0
  • #4 04 Lut 2018 13:22
    mati211p

Co to za kieszeń USB? Pokaż SMART dysku.

0
  • #5 04 Lut 2018 14:24
    mr.kruk
    Poziom 8  

Kieszeń: unitek y-1031

Smart dysku nie idzie zrobic przy pomocy narzedzi systemowych ponieważ nie widzi go w zarzadzaniu dyskami.

0
  • #6 04 Lut 2018 14:45
    mati211p

Użyj wobec tego narzędzi linuxowych podłączając ten dysk bezpośrednio do komputera z którego on pochodzi skoro nie widać go w zarządzaniu dyskami. Urządzenie musi być czytelne. Możesz ewentualnie próbować za pomocą HDSentinel w tej konfiguracji, niemniej konieczne może być zabezpieczanie danych patrząc po tym jak ten dysk jest wykrywany.

0
  • #7 04 Lut 2018 16:48
    mr.kruk
    Poziom 8  

HDSentinel - chyba przy pomocy tego programu też nic nie bedzie. Po podlaczeniu dysku aplikacja sie zawiesza

0
  • #8 04 Lut 2018 16:50
    mati211p

Wg mnie dysk ma problemy jeśli tak się zachowuje, a w takim przypadku tylko podłączenie bezpośrednie i kopia posektorowa z użyciem ddrescue na linuxie live CD/pendrive.

0
  • #9 04 Lut 2018 16:57
    mr.kruk
    Poziom 8  

W jaki sposób mam to zrobić?
    Troche danych na tym dysku twardym mam, obiecywałem sobie ze kopie lustrzana ważnych rzeczy jak będę robił na bieżąco a tu takiego psikusa mam.

0
  • #10 05 Lut 2018 11:57
    KodIT

Poziom 21  

Tak jak mati211p napisał. Uruchamiasz kompa z bootowalnego pendrive lub płyty z linuksem lub windowsem Dysk podłączony najlepiej przez sata.
    Mozesz użyć dd lub dmde do wykonania kopii posektorowej.
    Po podłączeniu przez sata musi pokazać smarta.

0
  • #11 05 Lut 2018 14:30
    safbot1st
    Poziom 43  

mr.kruk napisał:
    problem z starym hdd z laptopa

"Ze" starym. Skoro "stary" to pierwsze, co robisz = sprawdzasz SMART.
    Z bootowalnego pena USB/DVD odpalasz MHDD po wyłączeniu AHCI w BIOS.
    Podajesz SMART w temacie przy pisaniu posta #1. ;)

0
  • #12 05 Lut 2018 18:32
    mr.kruk
    Poziom 8  

Jaka kompilacja linuxa wchodzi w gre czy nie ma to większego znaczenia jaką kompilacje z pendriva uruchomie?
    Aplikację ddrescue co poradziliście aby ją uruchomić bo zbootowaniu pendriva z linuxem to w jaki sposób mam to uruchomić? Specialnie z linuxa nie korzytałem dlatego się pytam.

0