Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4s bateria po wymianie na nową raz się naładowała i już się nie ładuje

04 Lut 2018 11:41 990 17
  • Poziom 4  
    Przy poprzednim przypadku koledzy z forum pięknie mi pomogli, i tym razem liczę na pomoc.

Otóż, po wymianie baterii w iPhone 4s, nowa bateria nie ładuje się.
    Tzn. na początku wcale się nie ładowała, zaczęłam szukać w internecie podobnych przypadków i w efekcie za pomocą spinki usunęłam kawałek paprocha z gniazdka ładowania iphone'a.
    Po tym bateria pięknie się naładowała, do końca.
    Byłam cała zadowolona z siebie, że tak sobie fajnie sama poradziłam.
    Bateria się sporo rozładowała i ponownie włączyłam do ładowania.
    I co ? I nic. Znowu się nie ładuje. Kompletnie nic.
    Nie ma tam już żadnego paprocha a ja nie mam pojęcia co może być przyczyną.
    Nie wiem, czy reklamować baterię, czy to coś w telefonie nie łączy??

Please help.

edit: zapomniałam napisać, że po podłączeniu do zasilania, ikonka baterii zmienia się na zielono,
    "wydaje" dźwięk, no i na tym się kończy. Bateria się nie ładuje.
    robiłam reset, nie pomaga.
  • Pomocny post

Poziom 24  
    Możliwe że bateria jest padnięta, spróbuj podstawić inną, a najlepiej dobrą działającą aby wyeliminować problemy z portem ładowania lub płytą.
  • Poziom 34  
  • Poziom 4  
    Zarówno bateria jak i ładowarka są oryginalne.

Twój post hacker_ice natchnął mnie, że może coś w środku nie "styka", co jest o tyle prawdopodobne, że baterię wymieniałam sama.
    Rozkręciłam telefon znowu i podociskałam baterię w różnych miejscach, podłączyłam i zaczęła się ładować :D
    Telefon ładuje się w stanie rozebranym, bez plecków...
    Żebym to ja tylko wiedziała, gdzie trzeba tę baterię docisnąć na stałe, trudno, żebym za każdym razem rozbierała telefon...
  • Poziom 4  
    Tak, ale tylko za pomocą tej blaszki.
    Może tu leży problem?
    Jak powinna być zamocowana?
    Jak ją wkładałam, to tak trochę na docisk (+ przykręcenie tej blaszki).

• Poziom 24  
    Dokładnie tak każda baterie w iPhone się wkłada. Wciskasz aż kliknie, może po prostu gniazdo od baterii na płycie na zimne luty lub wtyczka baterii jest luźna oraz moha być te blaszki wewnątrz wtyczki trochę podgięte i nie łączy dobrze.
  • Poziom 4  
    No i kurde dzisiaj wieczorem znowu nie ładuje, chciałam trochę podładować.
    Znowu będę rozkręcać i kombinować, ech...
  • Poziom 17  
    podstawiałeś inną baterię?
    Sprawdzałeś gniazdo ładowania? Kabel?
  • Poziom 4  
    Bateria story cd.

Mimo poruszania baterią, przestała się ładować zupełnie.
    Procenty ładowania ani drgnęły.

Stwierdziłam, że nie pozostało mi nic innego, jak udać się do serwisu apple'a, co też uczyniłam.

Tam sympatyczny i porządny pan po testowaniu, ładowaniu, stwierdził, że prawdopodobnie padł układ zasilania
    a w iPhone 4s "się tego nie da naprawić, dopiero od wersji 5".
    Podstawiał inną baterię wyjętą z innego telefonu, ładował jakiś czas a mój telefon i tak się nie podniósł.
    /Nie chciał wstawić mojej starej baterii, bo na jej widok złapał się za głowę i powiedział, że grozi wybuchem :roll:/
    Serwis porządny, pan jak pisałam porządny, chyba z godzinę diagnozował (z czasem na ładowanie baterii) i nie chciał za to kasy.

Wróciłam do domu z myślą, że trzeba będzie rozejrzeć się za nowym telefonem ale oczywiście nie byłabym sobą, gdybym jeszcze nie kombinowała i nie wykorzystała wszystkich możliwości.

Podstawiłam swoją starą, tę grożącą wybuchem baterię.
    I co? I zadziałało, telefon podniósł się od razu.
    Wszystko normalnie działa.
    Co prawda na tej baterii nie mogę pracować, bo zaraz się rozładowuje i wariuje jej wskaźnik naładowania, ale doraźnie na razie jest.
    A przede wszystkim wiem, że telefon działa.

Więc zareklamuję nową baterię i zamówię pewnie następną...

• Poziom 24  
    Jeśli serwis wstawił inną baterię tzn że coś jest na płycie obluzowane i nie wiem czy nowa bateria pomoże, jedynie naprawa płyty. Co do układu ładowania to od iPhone 5 jest to jeden układ który po prostu się uszkadza w iPhone 4 jest kilka czynników odpowiedzialnych za to i dopiero po diagnostyce można to poprawnie naprawić, kwestia czy telefon jest wart ceny naprawy.
  • Poziom 4  
    jeżeli trzeba byłoby naprawiać, to pewnie cenowo nie miałoby to sensu.

pytanie natomiast, jeżeli jest na płycie coś obluzowane, dlaczego w takim razie z moją starą baterią działa??
    I działa też ładowanie, bo bateria była trochę rozładowana, podłączyłam do ładowarki i się naładowała do 100%.
  • Poziom 34  
    Reklamuj baterię. Pewnie ona robi tu zamieszanie. Byłaś w serwisie apple'a czy poprostu w zwykłym punkie app store??
  • Poziom 19  
    Bateria którą kupiłaś pewnie była opisana jako oryginalna przez sprzedawcę na allegro, lub nieuczciwego komisu, czyli wiele wspólnego z oryginalnością nie miała. Proponował bym zakupić baterię z innego źródła.
  • Poziom 4  
    Też mi przychodzi na myśl, że bateria niekoniecznie była oryginalna.

Pytanie, jak/gdzie kupić oryginalną baterię do iPhone 4s?
  • Poziom 34  
  • Poziom 4  
    Przedwczoraj zamówiłam baterię:
    Opis:
    "Oryginalna Bateria iPhone 4S
    Do sprzedania posiadamy fabrycznie nowe BATERIE O PRAWDZIWEJ POJEMNOŚCI 1420mAh
    BATERIA JEST PRODUKTEM TAKIM SAMYM JAK PIERWSZA BATERIA MONTOWANA W FABRYCE PODCZAS SKŁADANIA TELEFONU
    Nie jest to zamiennik ani też kopia, jest to 100% oryginalna bateria taka sama jak na pierwszy montaż w telefonie, jeśli mają Państwo wątpliwości zapraszamy z naszą baterią do autoryzowanego serwisu w celu weryfikacji".
    koniec opisu

Poprzednia, ta rzekomo (bo na 100% nie jestem pewna diagnozy) wadliwa, była podobnie opisana, z tym że od innego sprzedawcy.
    Cena też podobna.

W awax3, przynajmniej w wyszukiwarce nie ma.
    Na hasło "demontaż" też nic się nie pojawia...
  • Poziom 4  
    Przedwczoraj włożyłam nową baterię, naładowałam i na razie trzyma.
    Jeszcze się boję cieszyć, chociaż na razie jest ok.
    Po paru tygodniach kłopotów z baterią nie mogę się przyzwyczaić, że mogę swobodnie korzystać z telefonu zamiast być przyczepiona ładowarką do gniazdka (tylko tak mogłam posługiwać się telefonem na swojej zużytej baterii, która już w ogóle nie trzymała).
    Zobaczymy....

A w ogóle spodobało mi się na tym forum :P sporo pożytecznych informacji można tu znaleźć, lecę chyba założyć nowy wątek, bo potrzebuję zdjąć klawiaturę z Mac'a i ją przeczyścić a jeszcze nigdy nie próbowałam.