Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy nie odpala-Er 06

04 Lut 2018 11:48 1302 14
 • Poziom 10  
  Agregat prądotwórczy nie odpala-Er 06Agregat prądotwórczy nie odpala-Er 06Agregat prądotwórczy nie odpala-Er 06Agregat prądotwórczy nie odpala-Er 06Agregat prądotwórczy nie odpala-Er 06  Witam. Zwracam się do wszystkich, którzy mogliby mi pomóc w rozwiązaniu problemu z uruchomieniem agregatu prądotwórczego. Nie wiem czy pisze w dobrym dziale, jeśli jednak nie proszę przenieść. Dane znamionowe tabliczek agregatu widoczne na zdjęciach. Jest to agregat, który zasila stację uzdatniania wody, czyli hydrofornie, który uruchamia się automatycznie w czasie zaniku napięcia podstawowego i rezerwowego, czyli zasilanie awaryjne.
  Problem polega na tym, iż po wciśnięciu przycisku START (chcąc uruchomić go ręcznie) pojawia się sygnał dźwiękowy oraz na wyświetlaczu komunikat jak na zdjęciu. Er.06 który tak jak by sygnalizował coś z paliwem, co wskazuje ikona na tablicy.
  Problem pojawił się od niedawna podczas zaniku zasilania agregat przeszedł w zasilanie rezerwowe uruchomił się i pracował przez 10 minut pod obciążeniem, po czym nastąpiło samoczynne wyłączenie pracy agregatu pojawienie się sygnału dźwiękowego oraz komunikatu jak napisałem wyżej. Po tej sytuacji agregat odmówił posłuszeństwa i jakiekolwiek próby reanimacji nie dawały żadnych rezultatów cały czas pojawiał się ten sam błąd.
  Został wezwany fachowiec, który najpierw podjął próbę uruchomienia agregatu ręcznie (bez rezultatu), po czym coś pogrzebał w pompie wtryskowej widocznej na zdjęciu następnie nacisnął przycisk START i agregat został uruchomiony. Jego zalecenia to wymiana filtru paliwa i wymiana całego paliwa na nowe oraz 1 na dwa tygodnie uruchomienie agregatu z pracą godzinną pod obciążeniem. Wszystkie zalecenie zostały spełnione nowy filtr nowe paliwo już nawet z innej stacji. Po paru dniach chciałem sprawdzić działanie agregatu, ale po próbie uruchomienia ręcznie nastąpiła powtórka z rozrywki (sygnał dźwiękowy i Er06 oraz Er07)
  Czy ktoś z kolegów mógłby podpowiedzieć, w jaki sposób reanimować agregat? Może jakaś konfiguracja przyciskami lub inne manewry?
  Sprawny agregat jest ważnym elementem wyposarzenia stacji.
  Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczny.
 • Poziom 38  
  Kolego to tak nie działa że pokombinujesz przyciskami i usterka znika. Jest usterka i zanim jej nie usuniesz to wszelkie manipulacje przyciskami nic nie pomogą. Najprawdopodobniej układ paliwowy się zapowietrza lub żle działają czujniki. Sprawdź czy masz osobno sygnalizowany niski stan oleju w skrzyni korbowej. Z powodu niskiego poziomu oleju zespół też się zatrzyma i nie pozwoli na dalszą pracę. Chyba bez autoryzowanego serwisu się nie obędzie...
 • Poziom 10  
  Olej został sprawdzony stan prawie MAX. Paliwo przed wymianą nie zostało do ostatniej kropli spuszczone aby układ się nie zapowietrzył. Akumulatory sprawne. Gość z serwisu tak jak napisałem coś na szybkiego majstrował śrubokrętem w pompie wtryskowej po czym uruchomił agregat bez problemu. Nie wiem co on tam zrobił ale to była chwila i agregat reanimował. Zdaje sobie sprawę, że bez serwisu się raczej nie obejdzie po prostu szukam możliwości rozwiązania problemu. Być może ktoś z szanownych kolegów miał z takim agregatem do czynienia. O oleju nic nie wspominał, o wszelkiego rodzaju czujnikach też nie natomiast jak już napisałem zalecił wymianę paliwa i filtra paliwa co zostało uczynione a agregat nie gada..
 • Poziom 38  
  Jeśli majstrował wkrętakiem to najprawdopodobniej odpowietrzał układ. Przy zapowietrzonym układzie paliwowym silnik nie odpali.
  Czy po wymianie filtra paliwa układ został odpowietrzony? Czy po tej operacji silnik pracował?
 • Poziom 23  
  Ja bym sprawdził czy zbiornik paliwa nie ma mułu na dnie i założył filtr na przewód ssący w zbiorniku zlutowany z drobnooczkowej siatki miedzianej lub inny jeżeli takiego tam nie ma.
 • Poziom 11  
  Witam,
  Błędy dotyczą niskiego poziomu paliwa (ER06) oraz usterki czujnika (ER07), więc przypuszczam, że problemem jest czujnik poziomu paliwa.
  W załączonej instrukcji do kontrolera silnika jest wszystko opisane, czujnik poziomu paliwa to wejście nr 2 (Inputs 21, na sterowniku), podłącz na próbę pomiędzy masę a wejście rezystor, a najlepiej potencjometr 2 Kom, to maksymalna rezystancja na wejściu, nie wiem jaki czujnik stosuje FOGO, bazuje na opisie sterownika, możliwe, że rezystancja musi być niższa niż 2 Kom.
  Jeśli sterownik nie będzie zgłaszał błędów to możesz szukać przyczyny w czujniku lub instalacji.
 • Poziom 10  
  zworys napisał:
  Jeśli majstrował wkrętakiem to najprawdopodobniej odpowietrzał układ. Przy zapowietrzonym układzie paliwowym silnik nie odpali.
  Czy po wymianie filtra paliwa układ został odpowietrzony? Czy po tej operacji silnik pracował?

  Nie zdążyłem zaobserwować co grzebał przy pompie wtryskowej ale czyżby układ paliwowy mógł sie zapowietrzyć kiedy w baku przed wymianą paliwa było 170 litrów?
  Nowy filtr paliwa został zalany paliwem i zamontowany. Nie wiem jak się odpowietrza układ bo tego nie robiłem chętnie poznam takową czynność.
  Jak już nadmieniłem w poprzednich postach agregat po reanimacji przez specjalistę pracował bez problemu. Fachman zwinął manele i pojechał zostawiając zalecenia które żeśmy wykonali ale po tych czynnościach nie uruchamialiśmy agregatu. Po tygodniu mieliśmy awarię zasilania i agregat samoczynnie wystartował ale pracował przez 10 minut po czym samoczynnie zgasł i już uruchomić się nie daje. Także po wymianie paliwa i filtra agregat pracował.
 • Poziom 23  
  Mógł się zapowietrzyć, dlatego że jeżeli przewody paliwowe są zapchane szlamem to pompka paliwa jego nie zassie choćby zbiornik był pełny. No ale może to też być coś z czujnikami jak kolega powyżej napisał.
 • Poziom 38  
  Mógł się zapowietrzyć w trakcie wymiany filtra paliwa Niestety nie podpowiem Ci jak się odpowietrza tą konkretną pompę. Z zespołem powinna być jakaś dokumentacja - może tam znajdziesz wskazówki. Przy okazji sprawdź złaczki w okablowaniu - byc może niepewny/zanieczyszczony kontakt powoduje wskazania awarii czujników.
 • Poziom 10  
  zworys napisał:
  Mógł się zapowietrzyć w trakcie wymiany filtra paliwa Niestety nie podpowiem Ci jak się odpowietrza tą konkretną pompę. Z zespołem powinna być jakaś dokumentacja - może tam znajdziesz wskazówki. Przy okazji sprawdź złaczki w okablowaniu - byc może niepewny/zanieczyszczony kontakt powoduje wskazania awarii czujników.


  Wszelkiego rodzaju złączki, wsuwki i inne połączenia stykowe zostały sprawdzone kropelka WD40 na każdy styk + delikatnie papierem ściernym także pod tym względem raczej styki na połączeniach są dobre. (chodź nigdy nie pewne).

  Po wymianie filtra paliwa jak pisałem agregat pracował z tym że po 10 minutach zgasł czy mógł się zapowietrzyć układ ??
  No cóż, raczej nie pozostaje nic innego jak czekać na fachmana z serwisu i bacznie obserwować jego poczynania.
 • Poziom 11  
  Witam,
  Pytanie brzmi co to znaczy "nie da uruchomić"? Napisz czy przy próbie uruchomienia ręcznego rozrusznik kręci silnikiem czy w ogóle nie reaguje na komendę start.
  Jeśli maszyna nawet nie próbuje kręcić rozrusznikiem, to zacząłbym od sprawdzenia czujnika, tak jak pisałem wcześniej.
  Jeśli rozrusznik kręci silnikiem, ale ten nie zapala to jest kilka rzeczy do sprawdzenia, ja zacząłbym od sprawdzenia czy pompa podaje paliwo na wtryski, popuść przyłącza na wszystkich wtryskach i podaj komendę start, jeśli paliwo będzie wypływać z rurek zasilających wtryski w trakcie kręcenia rozrusznikiem to znaczy, że pompa podaje paliwo.
  Generalnie tak odpowietrzam silniki Perkinsa z pompą Stanadyne
 • Poziom 10  
  Po wciśnięciu przycisku START od razu pojawia się sygnał dźwiękowy i komunikat Er06. nie ma żadnej reakcji, rozrusznik nie kręci. Agregat nie reaguje na komendę START.

  Dodano po 1 [minuty]:

  PITERRR napisał:
  Na pompie wtryskowej pisze co to za model? Na jednym zdjęciu widać tylko zasłania jakiś przewód?

  postaram się dzisiaj zrobić dokładne zdjęcie

  Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:[

  https://www.youtube.com/watch?v=gKWSYsCdVBk

  Panowie to jest link do filmiku który wrzuciłem na YouTube z próby uruchomienia agregatu.

  [size=9]Dodano po 2 [minuty]:


  Agregat prądotwórczy nie odpala-Er 06Agregat prądotwórczy nie odpala-Er 06

  Dodano po 1 [minuty]:

  a to zdjęcia tabliczek znamionowych.
  Zdjęcie po lewej- tabliczka umieszczona na pompie wtryskowej
 • Poziom 11  
  Witam,
  Skoro od razu pojawia się alarm to pomiń czujnik poziomu paliwa potencjometrem, tak jak pisałem wcześniej.
  Podłącz potencjometr i reguluj wartość rezystancji, aż kontroler przestanie zgłaszać alarm.
  Jak już kontroler przestanie zgłaszać alarmy to uruchomi agregat, później trzeba będzie zlokalizować co jest przyczyną, czujnik, instalacja czy może sam kontroler (mało prawdopodobne).