Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a6 c6 - Miganie i gasniecie Led tablicy rejestracyjnej

04 Lut 2018 12:50 5208 9
  • Poziom 10  
    Cześć
    Pacjent Audi A6 C6
    Słuchajcie mam zagadkę. Mam od jakiś 3-4 miesięcy żarówki Led z szyną canbus w tylniej tablicy rejestracyjnej
    I się dzieją dziwne rzeczy.
    Bo po odpaleniu auta świecą parę minut. Potem miga lewa i gaśnie. Po czym miga prawa i też gaśnie.

Rozbierałem całe podświetlenie i jak podłączyłem np pod baterie 9v to świeciły światłem stałym. Wkładam powrotem do kieszeni i znów się tak dzieje. Jakiś pomysł macie może co to może być?
    Dodam że w całym aucie mam ledy a tak się dzieje tylko na rejestracji
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Nie wiem skąd mam wziąść 15 v... zasilacze jak mam to Max po 12v
  • Poziom 36  
    king395 napisał:
    Mam od jakiś 3-4 miesięcy żarówki Led z szyną canbus w tylniej tablicy rejestracyjnej

no no nieźle nieźle
    jak jest szyna canbus to jaki problem podłączyć kompa i odczytać błędy ? :spoko:
  • Poziom 10  
    Taki że nie nam. A nie będę płacił 80 zł za coś za co nie muszę bo problem może być pikus. I jak mi zgasną 2 żarówki już to wyskakuje mi błąd spalonych żarówek
  • Poziom 38  
    eurotips napisał:
    king395 napisał:
    Mam od jakiś 3-4 miesięcy żarówki Led z szyną canbus w tylniej tablicy rejestracyjnej

no no nieźle nieźle
    jak jest szyna canbus to jaki problem podłączyć kompa i odczytać błędy ? :spoko:

To tak samo jakby chciał zrobić diagnostykę w ursusie C-360 ;)
    A tak na poważnie podmień na zwykłe i sprawdź czy też zgasną.
  • Poziom 15  
    Oczywiście, że jest to problem z diagnozą po CAN. Szyna wykrywa niski pobór, więc wyłącza podświetlanie z komunikatem o przepalonej żarówce.
    Musisz wstawić dodatkową rezystancję pod ledy i będzie działało.
    Ja u siebie dodałem żaróweczkę 5W koło modułu komfortu (jest w bagażniku po prawej stronie) - ledy świecą jak złoto ;)
  • Poziom 38  
    buncza napisał:
    Ja u siebie dodałem żaróweczkę 5W koło modułu komfortu (jest w bagażniku po prawej stronie) - ledy świecą jak złoto ;)

Jaki tego sen? Skoro i tak dodatkowa żarówka musi być.
  • Poziom 15  
    Sens jest taki, że nie wywala błędu spalonej żarówki, a podświetlanie tablicy jest ledowe - liczy się w tym przypadku jedynie efekt wizualny.

Dodano po 1 [minuty]:

Zawsze może pobawić się w wyłączenie diagnozy lamp, to system nie będzie sprawdzać poboru prądu, więc nie będzie sygnalizować przepalonej żarówki, a co za tym idzie nie wyłączy napięcia na podświetlanie.
  • Poziom 1  
    Oświetlenie tablicy rejestracyjnej
    Audi A6 C6
    Wiele pytań znalazłem odnośnie nie działania oświetlenia tablicy w tym modelu, i chcialbym podpowiedzieć , że w modelu z 2007 roku , nie ma bezpiecznika , od tego oświetlenia.
    Oświetlenie tablicy jest kontrolowane wyłącznie przez komputer , nie należy sprawdzać, czy prąd jest , czy go nie ma , nie należy również montować innych żarówek typu led , ponieważ, komputer może odnotować błąd i odetnie napięcie.
    Nadmienię też, że każda wymiana żarówki , powinna odbywać się przy wyłączonych światłach i stacyjce.
    Po zamontowaniu żarówek , i zmontowaniu oświetlenia , przekręcamy stacyjkę i komputer odnotuje , prawidłowe zamontowanie żarówek, i odblokuje napięcie do żarówek.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapraszam do mojej grupy na FB
    Audi a6 c6 .