Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsze uruchomienie Nice MC424

04 Lut 2018 13:35 1380 18
  • Poziom 14  
    Witam,

Zainstalowałem centralę z napędami firmy NICE, centrala MC424, po podłączeniu zasilania, napędów, fotokomórek, nie mogę uruchomić automatycznego wyszukiwania położeń krańcowych.

Po włączeniu centrali, diody migają około 6 sek, po czym mruga P1 i stale świeci się P3 i L1. Po wciśnięciu przycisku P2 słychać kliknięcie przekaźnika i nic się nie dzieje. Jeżeli wcisnę P2 i trzymam, brama zaczyna wykonywać procedurę, niewielki ruch obu skrzydeł, zamknięcie kolejno skrzydeł ...., i tak do końca, ale cały czas muszę trzymać wciśnięty P2, jeżeli go puszczę centrala przestaje wykonywać czynność.

Fotokomórki podłączone poprawnie po zasłonięciu słychać klikanie.

Proszę o pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Jesli dobrze przeczytalem instrukcje to L1,L2,L3 powinny sie swiecic. Pykanie w fotokomorkach nie koniecznie oznacza ze sa dobrze podlaczone a jedynie ze maja zasilanie i sie widza.
  • Poziom 20  
    Wstaw zworki pomiędzy 11-12-13-14 i wtedy spróbuj programować. Jak pójdzie to szukaj przyczyny w złym podłączeniu fotek lub braku niezbędnych zworek w obecnej konfiguracji.
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem, przy zmostkowanych 11,12,13,14 również L2 i L3 nie świecą.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Sprawdź jeszcze i potem jeszcze raz raz te mostki!
    Jeżeli na 1000000% będziesz pewny, że są zrobione prawidłowo to oznacza, że centrala jest uszkodzona.
  • Poziom 13  
    Czy 11,12,13,14 są zmostkowane z "czymś" jeszcze? Wrzuć fotkę połączeń najlepiej.
  • Poziom 14  
    Tylko 11-12-13-14, sprawdziłem również bezpośrednio na płytce miernikiem czy jest zmostkowane dokładnie.
    Podczas resetu urządzenia także tylko L1 mruga, pozostałe L2-L5 są wygaszone.
  • Poziom 20  
    Daj proszę zdjęcie połączeń.
  • Poziom 20  
    Jakość zdjęcia powalająca :(
    No ale skoro zworki są i jak twierdzisz "przejście" między pinami też jest to centrala uwalona :(
  • Poziom 14  
    W toku prób wyszło że po odłączeniu i podłączeniu zasilania, po wciśnięciu dzwonka lub pilota brama otwiera się i po około 20 sek zamyka się.
    W tym czasie nie reaguje na fotokomórkę.
    Ma ktoś może jeszcze jakieś propozycje, czy jednak centrala będzie definitywnie uszkodzona ?
  • Poziom 13  
    A co z diodami? Jeśli kupiłeś nowy zestaw to nawet bym się nie zastanawiał i oddał centrale na gwarancje. Tez trafiła mi się kiedyś wadliwa, innym razem radio nie działało także nie ty pierwszy i nie ostatni.
    Odnośnien zamykania to fabrycznie jest ustawione zamykanie automatycznie po 20 sek.
  • Poziom 14  
    L1 świeci, natomiast pozostałe tj. L2 i L3 nie świecą
  • Poziom 13  
    A zworki są tak jak wcześniej czy coś grzebałeś?
  • Poziom 14  
    adjan_ek napisał:
    A zworki są tak jak wcześniej czy coś grzebałeś?

Sprawdzałem najpierw z podłączonymi fotokomórkami, a następnie bez foto z zmostkowanymi pinami.
  • Poziom 20  
    adjan_ek napisał:
    Jeśli kupiłeś nowy zestaw to nawet bym się nie zastanawiał i oddał centrale na gwarancje.

Obawiam się, że nie da się skorzystać z gwarancji bo NICE daje gwarancję wyłącznie na automaty montowane przez autoryzowanych partnerów. Pozostaje więc rękojmia.
  • Poziom 39  
    A wyczyściłeś pamięć ustawień przed programowaniem?
    Objawy wyglądają jak naruszenie fotek podczas programowania.
  • Poziom 14  
    andrzej lukaszewicz napisał:
    A wyczyściłeś pamięć ustawień przed programowaniem?
    Objawy wyglądają jak naruszenie fotek podczas programowania.

Tak, pamięć wyczyszczona, problem jest od samego początku, ani razu z nieznanego mi powodu nie zapaliły się diody L2 i L3 które odpowiadają za fotki. Niezależenie czy były fotki podłączone czy nie, czy był zmostkowane czy nie.
  • Poziom 16  
    Moim zdaniem centrala nie zresetowana poprawnie.Nie zawsze za pierwszym razem się udaje zresetować .