Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

A510f - Brak modemu, brak IMEI, SN różni się od nalepki na baterii

kamil2114 04 Feb 2018 16:11 1479 5
    kamil2114
    Level 12  
    Witam wszystkich.
    Otrzymałem do naprawy telefon Samsung A5 2016 A510f. Klient miał problemy z siecią - przy próbie wykonania połączenia komunikat - nie zarejestrowano w sieci. Wyczytał gdzieś że wystarczy wgrać nowy soft więc wgrał jakiś CUSTOM ROM do tego modelu (S8 KING, czy jakoś tak) i miał zaznaczona opcję Repartition w programie ODIN. Po tym telefon telefon nie wyszukuje w ogóle kart SIM, wi-fi na chwilę łapie po czym się wyłącza i nie da się włączyć, brak IMEI, SN różni się niż wlepka na baterii. Co zostało zrobione? Zainstalowałem recovery twrp - błąd misc/partition, advanced wipe system, internal storage itd i wgrałem nowego androida 7 polskiego przez z3x, telefon się uruchomił lecz dalej brak zasięgu, nie odczytuje kart pamięci wifi na chwilę łapie ale za chwilę rozłącza, brak modemu, SN inne niż na wlepce. Jakieś pomysły co dalej? Ma ktoś soft 4 plikowy na androida 7? Może pomoże i wyczyści wszystko tak jak ma być i poukłada partycje?
    serwisor
    Level 29  
    A jesteś pewien, że to przypadkiem nie ekspozycja z jakiegoś sklepu?
    Objawy na to wskazują trochę.
    kamil2114
    Level 12  
    Jestem pewien, telefon normalnie był użytkowany bo kiedyś juz naprawiałem w nim wyświetlacz. Może potrzebuję softu który był właśnie wgrany potem zrobić naprawę sieci przez Z3X? Tylko po czym odczytać z jakiego regionu jest telefon, jaki był soft zainstalowany?

Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

LOG z Z3X

Czekanie ADB urządzenie... Ok
    Czytanie informacji z telefonu...
    Model telefonu: SM-A510F
    Android wersja: 7.0
    Kod produktu:
    Wersja telefonu:
    PDA wersja: A510FXXU4CQL7
    CSC wersja: A510FATO4CQL7
    CSC kod kraju: Austria
    CSC kod sprzedawcy: ATO
    HW wersja:
    Telefon SN: RZ8H20MRZ6B
    Nazwa procesora: EXYNOS7580
    Modem board:
    Security patch: 2017-12-01
    RF cal data:
    IMEI:
    Sprawdzanie praw Super user... prawdziwy
    Odczytuję NV dane... Ok
    Sprawdzanie NV data... Ok
    Odczytuję data... Ok
    Wykrywam MODEM... Ok
    Odczytuję MODEM... Ok
    Obliczenie... Ok
    Zapisuję zTool... Ok
    Inicjalizacja zTool... Ok
    Running zTool, please wait...
    Start... Ok
    Rozpoczęcie... Ok
    Generate and check client proof... Ok
    Verify proof by client... Ok
    Czytanie danych... błąd (1 19)
    Inicjalizacja zTool... Ok
    Running zTool, please wait...
    Start... Ok
    Rozpoczęcie... Ok
    Generate and check client proof... Ok
    Verify proof by client... Ok
    Czytanie danych z telefonu... błąd (0)
    Try downgrade modem if possible

Ukończono Samsung Tool PRO v.30.5
    blahfff
    Level 39  
    Jesli chcesz sie bawic w naprawie IMEI to cofnij system do opartego o 6.0. Z3xowi nie bardzo idzie naprawa na 7.0 i zeby korzystac potem z 7.0 bez problemow przydalby sie certyfikat. Tak czy inaczej, probuj na 6.0 postawic go na nogi a potem mozna sie zastanowic co z tym dalej zrobic. Region softu nie powinien miec zadnego znaczenia, tak samo jak wgrany przez klienta soft, nawet z zaznaczonym re-partition. Klient musial cos wiecej skopac, np grzebiac w EFSie, a ogolnie, barzdziej prawdopodobna, sadzac po opisie moze to byc usterka po stronie sprzetu.
    rudy178
    Level 15  
    Spróbuj wpierw przywrócić mu oryginalnego softa programem od samsunga SmartSwitchem, wersją 4.1.17022_20, ponieważ miała ona jako ostatnia przywracanie softu, w nowszych wersjach to wyłączyli.

Robisz tak:
    1. Klikasz na więcej, odzyskiwanie awaryjne oprogramowania i inicjalizacja
    2. Zakładka: Inicjalizacja urządzenia
    3. Nazwa modelu, wpisujesz: SM-A510F (lub inny jeśli masz, ale musi być cała nazwa) potem klikasz wyszukaj, dalej poprosi Cię o S/N i podajesz ten z oryginalnej naklejki, ściągnie najnowszego softa i wrzuci mu (musisz wg instrukcji wprowadzic go w tryb DOWNLOAD)

Jeśli pomogło to okej, jeśli nie to tak jak kolega wyżej napisał, wrzuć mu ostatnią wersje softu 6.0 i musisz pobawic sie w naprawe.

Sprawdz w trybie RECOVERY (najlepiej oryginalnym) czy wywala jakieś błędy, jeśli nie to zrób mu wipe, czasami wtedy dopiero pokaże np błąd EFSa.
    kamil2114
    Level 12  
    Niestety ta wersja jak i wcześniejsze nie obsługują inicjacji A510f. Spróbuję jeszcze wgrać soft z androidem 6.0

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Wgrałem androida 6.0.1 z tego linku https://www.youtube.com/watch?v=0SL0ygReJHQ
    Wgrał się elegancko, przy uruchamianiu pokazał NO COMMAND, włączyło się recovery ale brak błędów w recovery, kliknąłem tylko reboot system i się uruchomił. Dalej brak modemu, po wpisaniu *#06# IMEI nie wyskakuje, w ustawieniach IMEI i IMEISV nieznane.