Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać sprzęt do LTE od Plusa z możliwością wyboru pasma LTE

04 Lut 2018 16:33 2394 26
  • Poziom 15  
    Witam
    tak jak w temacie jaki sprzęt wybrać, żeby móc sobie wybrać ręcznie pasmo LTE. W mojej okolicy Plus ma bardzo mocno sieć zapchaną w paśmie 1800 MHz i w lutym wg informacji z Forum Plusa w mojej okolic powoli ma się uruchamiać LTE w paśmie 900 MHz. Obecny sprzęt D-link DWR 921 nie ma możliwości takiego wyboru.
    Tak w tygodniu w godzinach szczytu wygląda prędkość Internetu od Plusa.

Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Budżet? Generalnie to Huawei.
  • Poziom 15  
    Nie chciałbym przepłacać do 500 zł da radę ? Czy trzeba więcej zainwestować ?
  • Poziom 15  
    Dzięki za info - poczytam o nim. Może w instrukcji coś znajdę.
    Na tych BTS-ach w pobliżu ciebie to oni nawet jeszcze pozwoleń nie mają na to LTE900 Plusa. To takie mydlenie oczu a nie konkretna informacja. Zresztą LTE900 Plusa to taka wydmuszka LTE, 5MHz pasma w MIMO2x2 co nie zapewni normalnych prędkości. Te , które osiągasz teraz to tragedia. Przełóż kartę do telefonu LTE , zainstaluj na nim Network Cell Info, zrób na nim test na zewnątrz i pokaż zakładkę DANE, Do tego speedtest. To samo w domu przy DWR-921. Jaka jest twoja lokalizacja? Nie widzę potrzeby aby wymieniać router .
    matek451 napisał:
    Zresztą LTE900 Plusa to taka wydmuszka LTE, 5MHz pasma w MIMO2x2 co nie zapewni normalnych prędkości.

No właśnie, to druga sprawa. Skoro na 1800 masz taką tragedię to na znacznie mniej pojemnym, zasięgowym paśmie lepiej nie będzie. Plus w wielu lokalizacjach tak ma.
  • Poziom 15  
    Dziękuję za zainteresowanie - oczywiście prędkości są różne ale w okolicach 18 i później prędkość na poziomie 1 Mb/s to norma.
    Moja lokalizacja to Bydgoszcz / Szarych Szeregów najbliższe LTE to zapewne Szarych Szeregów 4A przy Zespole Szkół. Wg mapki na BTSearch.pl jest nadajnik BT41254 przy ulicy Wojska Polskiego 65.

Informacje z Forum Plusa :
    Cytat:

Dodamy tam LTE900. BT44298, BT43804, BT44229, BT42512. Powinno to znacząco
    poprawić komfort korzystania z naszych usług.

Speedtest z komputera teraz na obecnym sprzęcie.
    Już nic...........
  • Poziom 15  
    Speedtest z komputera teraz na obecnym sprzęcie ale w 3G

4G LTE
    Pokaz zakładkę z IDU ze statusu LTE na LTE1800 i LTE800. Zrób wspomniany test na telefonie, pokaże ECI, eNB BTS-a. Ten na Szarych Szeregów 4A jest niezweryfikowany. Nie traktuj poważnie bajek konsultanta z Forum Plusa, dajesz się łudzić LTE900. W miastach problem rozwiązuje LTE2600 ale Plus praktycznie nie buduje tej sieci. Na LTE2600 ma 20MHz w MIMO2x2. LTE900 w wykonaniu Plusa w takiej lokalizacji jak twoja to pudrowanie syfa. Co ci po 3G jak na nim jest ścisły limit a LTE to masakra. Co cię jeszcze trzyma przy archaicznym Plusie, czemu ne zmienisz na normalnego operatora?
  • Poziom 15  
    Wyjdę w teren z psem to wstawię wspomniany wynik z Network Cell Info.
    matek451 napisał:
    Pokaz zakładkę z IDU ze statusu LTE na LTE1800 i LTE800.

To nie tu. On ma DWR-921.
    Ale pokaż tez ten z domu na telefonie obok DWR-921.
  • Poziom 15  
    Chciałem pokazać też dane z Network Cell Info, ale telefon nie chcę się zarejestrować w 4G od Plusa na karcie, którą mam na stałe w telefonie, a tej z rutera nie przełożę, bo Lenovo K5 Vibe ma złącza tylko micro SIM a karta w ruterze jest standardowa.

Wynik podobny Download 1 Mb/s / Upload 10 Mb/s
    http://www.speedtest.net/result/a/3623913838

matek451 napisał:
    W miastach problem rozwiązuje LTE2600 ale Plus praktycznie nie buduje tej sieci. Na LTE2600 ma 20MHz w MIMO2x2. LTE900 w wykonaniu Plusa w takiej lokalizacji jak twoja to pudrowanie syfa. Co ci po 3G jak na nim jest ścisły limit a LTE to masakra. Co cię jeszcze trzyma przy archaicznym Plusie, czemu ne zmienisz na normalnego operatora?

LTE2600 ma Play bodajże, ale tu nawet 10 Mb/s u mnie nie ma w nocy a w dzień max 6 Mb/s

Co do Plusa umowa kończy mi się w marcu zobaczymy co sensownego zaproponują jeśli chodzi o cenę i limit. Przez ostatnie pół roku testowałem Orange i jest lepszy od Plusa, tylko, że awaryjność jest dużo większa i często musiałem korzystać z 3G.

Nie miałem okazji testować T-Mobile w ostatnim czasie.
    A kresek ile się pokazuje? Wysoki UL więc sygnał raczej dobry, niski DL bo przeciążenie.
    A jaki APN masz ustawiony na tej karcie Plusa w telefonie? Brak LTE Plusa to nieporozumienie.
  • Poziom 15  
    makosuu napisał:
    A kresek ile się pokazuje? Wysoki UL więc sygnał raczej dobry, niski DL bo przeciążenie.

4/5 lub 5/5 zależy od ustawień anten. Przy 5/5 jest tylko lepszy upload - download taki sam.

matek451 napisał:
    A jaki APN masz ustawiony na tej karcie Plusa w telefonie? Brak LTE Plusa to nieporozumienie.

APN mam : Internet taki sam jak w routerze.
    Pokazywanie speedtestów pozostałych operatorów nie ma żadnego sensu bo nie pokazano parametrów sygnału LTE/3G, CID BTS-a z którym się łączysz. Kończy ci się umowa z Plusa w marcu i ty chcesz ją jeszcze przedłużać? Przecież Plus na LTE nie działa przecież u ciebie normalnie i nic z tym nie zrobi w najbliższym czasie. W telefonie zmień APN na plus .
  • Poziom 15  
    Coś musi mi się gryźć w ustawieniach zmieniłem APN na plus, ale efekt podobny. Do Internetu w telefonie używam karty Virgin Mobile, ale ona pewnie nie połączy się nawet w romanigu Plusa do 4G ? bo dane z 3G do niczego pewnie nie są potrzebne, a tam się łaczy.

EDIT : znam przyczynę karta nie przystosowana do LTE to stara karta, bo w routerze efekt podobny.
    Jakiej karty Virgin? Przecież pisałeś o karcie Plusa w telefonie. Virgin korzysta z Play a więc roaming krajowym Plusa tylko na 3G. I co to za karta do internetu z Plusa która nie ma możliwości wersji micro? Zrób test na karcie Plusa z dostępem do LTE.
  • Poziom 15  
    Ten telefon ma możliwość włożenia 2 kart sim. 1 to Plus, a druga Virgin.

Ta karta SIM z rutera jest duża. Bodajże 5 czy 6 rok już jest w routerze oczywiście pewnie mógłbym przyciąć i by weszła do gniazda microSIM.

BTW : Odeszliśmy od tematu.

Co można "ugrać" np w Orange czy T-Mobile jeśli chodzi o ofertę dla Nowego Klienta ? Oprócz tego co można przeczytać w ofertach.
    A dlaczego nie połączysz się z internetem na karcie Plusa w LTE i APN plus? A co do usługi internetowej z Plusa to pora zmienić po 6 latach operatora. Obecne prędkości dyskwalifikują Plusa w 100%, tak jak pisałem. Konsultant na forum Plusa robi dobrą minę do złej gry.
  • Poziom 15  
    Trochę czasu minęło od ostatniego postu. Pogrzebali technicy bo ostatnio to na LTE była cisza pomimo sygnału 5/5. Teraz jest w miarę jestem po limicie i prędkość max dla LTE 10 Mb/s w Plusie, a tu wynik w szczycie raczej pozytywny przy tej prędkości można oglądać streamy czy Youtube bez przycieć jak i prowadzić rozmowy wideo.
    Zastanawia mnie tylko spora różnica przy uploadzie.

• Poziom 15  
    Witam
    wróciłem do tematu. Udało mi się zdobyć odpowiednią kartę SIM LTE od Plusa. Wynik z zakładki Dane programu Network Cell Info. Jak go oceniać ? Oczywiście oprócz siły sygnału, która wiadomo mogłaby być większa.
    Zakładka mapa wskazuję pozycję zakładów przy rzece Brdzie tylko, że ja tam żadnych BTS-ów nie widzę. Pozycja to 53.1163313,18.0473525
    Jedno jest pewne prędkość Internetu jest już do zniesienia w godzinach szczytu.
    To BTS przy Szarych Szeregów. Tylko pytanie czy to na LTE1800Aero2, BTS jest niezweryfikowany. konsultant Plusa ponad 2 m-ce temu nic nie mówił o modernizacji tego BTS-a, zapytaj teraz.
  • Poziom 15  
    Jeśli wierzyć btsearch.pl to właśnie LTE Aero2 na 1800 MHz. Kiedyś o to pytałem i tam LTE-Advanced nie będzie, ale mogę ponownie zapytać.