Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Wifi Repeater i OrangeFunbox 2.0 nie przydziela adresu IP

04 Lut 2018 16:56 3552 25
  • Poziom 29  
    Witam, mam problem z routerem OrangeFunbox 2.0, zakupiłem Xiaomi Wifi Repeater podłączyłem pod zasilanie, skonfigurowałem WiFi w jedną sieć z FunBox , wszystko fajnie, faktycznie wzmacniacz działa ale, jak jest się podłączonym pod sieć którą tworzy Xiaomi, natomiast kiedy się jest w pobliżu routera funbox to próbuje się połączyć z siecią wifi funboxa, ale nie przydziela adresu IP, jeżeli chce się połączyć z funboxem musze wyłączyć xiaomi, zresetować funboxa i wtedy się połączy... do czasu aż uruchomię xiaomi i dany sprzęt nie połączy się z reperatorem.

Dotyczy to różnych tel z różnymi systemami, jak i dwóch laptopów (win 7 i win10), router OrangeFunbox 2.0 na standardowych ustawieniach.

W Xiaomi Wifi Repeater jest tylko do wyboru czy ma powielać istniejącą sieć czy stworzyć nową , w obydwu przypadkach zachowanie jest takie samo.

Dodam tylko, że testując z innym routerem (netgear czy tp-link) taki problem nie występuje.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Specjalista Sieci, Internet
    Problem stary jak świat. Czasem Funbox nie umie przydzielić urządzeniom podłączonym pod repeater adresu IP. Należy uruchomić DHCP na repeaterze z innym zakresem IP.

Edit:z tego co piszesz jest na odwrót. Dziwne.
  • Poziom 29  
    makosuu napisał:
    Problem stary jak świat. Czasem Funbox nie umie przydzielić urządzeniom podłączonym pod repeater adresu IP. Należy uruchomić DHCP na repeaterze z innym zakresem IP.

Edit:z tego co piszesz jest na odwrót. Dziwne.

W tym reperatorze Xiaomi nie ma takiej możliwości.

Tak, jest odwrotnie, ewidentnie funbox ma problem z ponownym przypisaniem IP jeżeli już łączymy się po jego WiFi.
    Tak jest zawsze? Wciąż rozwiązaniem prawdopodobnie jest serwer DHCP na Xiaomi ale nie da się. Chyba że potrzebujesz statycznych IP... Funbox i jego DHCP...
  • Poziom 29  
    Tak jest zawsze i tylko z funbox, z netgear DGND3800 , czy TP-link TD-W8960N nie ma żadnego problemu z tym wzmacniaczem Xiaomi.

Nawet nie wiem co bym mógł próbować zmienić w funbox... jestem skazany na ten super sprzęt od orange, wiedziałem że nie będzie tak kolorowo z tym funboxem....
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 29  
    jimasek napisał:
    Trzeba pomyśleć o innym wzmacniaczu ma którym możesz uruchomić serwer DHCP z bramą 192.168.1.1 (tp-link, asus).
    Jeżeli wzmacniacz kupiłeś przez internet to możesz odesłać.

Niby tak... ale chciałem aby to była jedna sieć, aby urządzenia się widziały itp.
    Zamiast stosować wzmacniacz sygnału, który jest słabym rozwiązaniem podepnij Xiaomi jako AP kablem do Funboxa i po problemie.
    matek451 napisał:
    Xiaomi jako AP kablem do Funboxa

Xiaomi nie ma LAN :D Chyba że o czymś mi nie wiadomo :|
  • Poziom 29  
    matek451 napisał:
    Zamiast stosować wzmacniacz sygnału, który jest słabym rozwiązaniem podepnij Xiaomi jako AP kablem do Funboxa i po problemie.

Nie da rady, xiaomi nie ma RJ45, dodatkowo zależy mi na zasięgu w pewnym miejscu i chociaż bym jakiś 1W nadajnik WiFi przy funboxie zamontował to to nic nie da.
    Ledwo ten wzmacniacz xiaomi daje rade, mam ściany z pustaków żużlowych, musiałbym mieć na każde pomieszczenie po AP z WiFi i wszystko kablem spięte :)

Problem jest ewidentnie z FunBox 2.0 , mam pisać do orange czy szkoda klawiatury ?
    No to "fajna" zabawka do niczego, po co komu taki wynalazek? To nawet zasilacza normalnego nie ma. Nikt zorientowany nie kupi czegoś takiego. Masz określone warunki i zdecydowałeś się na wynalazek. Repeatery to marketingowy bełkot, chcesz mieć zasięg w domu to ciągniesz kable a WiFi w nim dla urządzeń mobilnych poprzez dodatkowe AP. Jak nie ma kabli to transmitery PLC po sieci elektrycznej a Xiaomi na Allegro, OLX. Moze ktoś się skusi.
  • Poziom 29  
    matek451 napisał:
    No to "fajna" zabawka do niczego, po co komu taki wynalazek? To nawet zasilacza normalnego nie ma, po prostu elektrośmieć dla Januszy. Nikt zorientowany nie kupi czegoś takego.

Piszesz o Xiaomi Wifi Repeater czy OrangeFunbox ? :)

Jezeli o Xiaomi to dlaczego ? Skoro z 99% urządzeń działa bardzo dobrze a zasięg ma naprawdę rewelacyjny, a 1% urządzeń z którymi nie chce działać, a raczej na odwrót to OrangeFunBox 2.0.

I niby nikt w czym "zorientowany" nie kupi ? Nie rozumiem ? Chciałem powielić siec, tzn wzmocnić ją nie tworząc nowej sieci więc kupiłem taką "zabawkę" jak xiaomi, bardzo dobry produkt, moim zdaniem właśnie "janusz" kupują inne wynalazki gdzie jest pięc tysięcy opcji nikomu do niczego nie potrzebnych,
    matek451 napisał:
    No to "fajna" zabawka do niczego, po co komu taki wynalazek?

Jest tani. Bardzo. Ale i tak lepszy jest TL-WR740N z Gargoyle, OpenWrt, czy jakiś podobny router.
    procsa napisał:
    Problem jest ewidentnie z FunBox 2.0 , mam pisać do orange czy szkoda klawiatury ?

Szkoda klawiatury. Rozwiązanie to PLC. Allegro np.> D-Link DHP-W311AV.

Też niedługo będę posiadaczem Funboxa, już się boję :D
    procsa napisał:
    Piszesz o Xiaomi Wifi Repeater czy OrangeFunbox ?

Xiaomi to zabawka. Co lepiej kupić masz wyżej. Działa bo działa, tanie jest ale czy warto? A to DHCP w Funbox to fakt, też brzmi jak żart.

Dodano po 1 [minuty]:

jimasek napisał:
    wszystkie urządzenia Orange i Netii zachowują się podobnie.

Ciekawostka, Livebox 1 (Sagem F@st 3202) działał u mnie z repeaterem z wyłączonym DHCP bez problemu. Kiedyś to było lepiej :D
  • Poziom 29  
    jimasek napisał:
    procsa napisał:

Pisz jak chcesz ale nic nie zdziałasz bo wszystkie urządzenia Orange i Netii zachowują się podobnie.

Wiem, przerabiałem netie 10 lat, teraz oange z 5 lat i wszystkie te ich netiaspoty, funboxy to jakieś niedorobione prądożerne pseudo routery.

Dlatego przez kilka lat korzystałem z Netgear DGND3800 i nie miałem żadnych problemów, ale oczywiście zmiana usługi na Viop, oraz telewizja od orange no i mam pozamiatane...
    Kolega widać wierzy w takie zabawki. To nie jest urządzenie sieciowe z prawdziwego zdarzenia tylko gadżet. Sieci domowej z prawdziwego zdarzenia nie zbuduje się o nie. Brak portu LAN czy jakiejkolwiek możliwości konfiguracji z góry go dyskwalifikuje. I zeby nie było to sam mam telefon Xiaomi .
  • Moderator - Sieci, Internet
    procsa napisał:
    Dlatego przez kilka lat korzystałem z Netgear DGND3800 i nie miałem żadnych problemów, ale oczywiście zmiana usługi na Viop, oraz telewizja od orange no i mam pozamiatane...

Jak masz tego Netgeara to podłącz go do Funbox-a kablowo skonfiguruj jako AP i spróbuj z tym repeaterem. Oczywiście tak jak mówił kolega @matek451 i @makosuu cudów nie oczekuj na wzmacniaczu.
    A internet to VDSL czy ADSL? Telewizję da się odpalić na innych routerach ale to nie jest takie łatwe itd.
  • Poziom 29  
    matek451 napisał:
    Kolega widać wierzy w takie zabawki. To nie jest urządzenie sieciowe z prawdziwego zdarzenia tylko gadżet. Sieci domowej z prawdziwego zdarzenia nie zbuduje się o nie. Brak portu LAN czy jakiejkolwiek możliwości konfiguracji z góry go dyskwalifikuje. I zeby nie było to sam mam telefon Xiaomi .

Nie rozumiem Twojego podejścia do życia, miałem jeden cel wzmocnić, powielić istniejącą sieć z FB2.0, więć kupiłem najtańszy wzmacniacz który kosztował mnie 25zł i który właśnie tak działa (ale nie z FB2.0) , nie kupiłem wzmacniacza z portami LAN za 80 zł z mnóstwem konfiguracji której i tak bym nie użył bo chciałem jednej sieci, więc co dyskwalifikuje xiaomi ?

To tak samo jakby narzekać/dyskwalifikować fiata pandę bo nie potrafi jechać szybciej niż 200km/h

Dodano po 1 [minuty]:

makosuu napisał:
    A internet to VDSL czy ADSL? Telewizję da się odpalić na innych routerach ale to nie jest takie łatwe itd.

adsl,

wiem, czytałem o tym i aktualnie odpuściłem, a i tak bym musiał kupić następny router bo mój netgear nie ma viop
    procsa napisał:
    Nie rozumiem Twojego podejścia do życia, miałem jeden cel wzmocnić, powielić istniejącą sieć z FB2.0, więć kupiłem najtańszy wzmacniacz który kosztował mnie 25zł i który właśnie tak działa (ale nie z FB2.0) , nie kupiłem wzmacniacza z portami LAN za 80 zł z mnóstwem konfiguracji której i tak bym nie użył bo chciałem jednej sieci, więc co dyskwalifikuje xiaomi ?

@matek451 w ogólnie nie akceptuje repeaterów itd... Nie rozumiem takiego podejścia, przecież jak działa wystarczająco to po co coś więcej? Nie każdy przewala w sieci po kablu 500 GB dziennie i nie każdemu potrzeba profesjonalnych rozwiązań. Ale repeater z LAn to nie 80 zł, tylko można kupić router za 20 i będzie to samo, wręcz lepiej bo 5xLAN.
  • Poziom 29  
    Ale po co mi reperator z LAN ? Mam już jeden router który działa jako most z WiFi, ale akurat mam jak go podpiąć (przeprowadzony kabel w inne pomieszczenie) , ale tutaj potrzebuje opcji WiFi bridge WiFi, bez nowych sieci itp. Widocznie Funbox się gubi przy wzmacnianiu wifi i tyle.

Dziekuję za odpowiedzi, miałem jakąś małą nadzieję, że coś da się zrobić z funboxem... może ktoś coś jeszcze wymyśli.
    procsa napisał:
    WiFi bridge WiFi

Do tego dąże. U mnie TL-WR841N z wgranym Gargoyle pracuje jako repeater, ma 5xLAN. Na OLX czasem po 20zł. A TL-WR740N za 20-25 to żaden problem. Pracują jak Xiaomi ale są lepsze. Tylko że trzeba chwilę poczytać by wgrać Gargoyle. Mi to zajeło łącznie z konfiguracją nie więcej jak 10 minut. Pierwszy raz. Tyle że DHCP w FUNBOX dalej jest problemem. Ale skończmy już dyskusję na ten temat bo to trochę odbiega od problemu.
  • Poziom 29  
    makosuu napisał:
    U mnie TL-WR841N z wgranym Gargoyle pracuje jako repeater, ma 5xLAN. Na OLX czasem po 20zł. A TL-WR740N za 20-25 to żaden problem. Pracują jak Xiaomi ale są lepsze. Tylko że trzeba chwilę poczytać by wgrać Gargoyle. Mi to zajeło łącznie z konfiguracją nie więcej jak 10 minut

Posiadam TL-WR740N na dd-wrt , testowałem jako wzmacniacz wifi, ale ma gorszy zasięg od xiaomi...
    Co kto uważa. DD-WRT nie lubię, preferuję OpenWrt i Gargoyle (oparte o OpenWrt). Niemniej Xiaomi nie zadziała czy ma lepszy zasięg czy jaki nie jest.