Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jetta TSI 1.4 caxa - Doładowanie a sprawa zawóru N75 - nietypowo

krzycho123 04 Feb 2018 20:41 2034 0
    krzycho123
    Level 31  
    Witam,
    o jakiegoś czasu walcze z tym autem tj Jetta z silnikiem TSI 1.4 caxa .
    Auto miało typowy problem związany z turbo tj wyrobioną oś zaowru wastegate .

Wymieniłem turbo na fabrycznie nowe , problem doładowania występował nadal w związku z tym wymieniłem zawór n75 na nowy oryginał Pierburg . Wymiana oraz przeczyszczenie obu czujników powietrza na dolocie i rurze turbo pomogła na jakiś tydzień.

Auto śmigało jak nowe . Nagle coś się stało że znowu mocy nie było. Oczywiście w kompie żadnych błędów odnośnie przeładowania itd ale myśle że soft w moim aucie nie ma takiej opcji ponieważ nawet na uszkodzonej starej turbinie gdzie przycinał się wastegate nie zobaczyłem nigdy takiego błędu. Myślac ze problem może być w nieszczelnych wężykach do gruszki je także wymieniłem ale bez efektu.

Podmieniłem też w między czasie zawór DV i czujnik ciśnienia. Sumując mam nowe turbo , zawór n75 ,dv , czujnik ciśnienia oraz wężyki.

Po długich kombinacjach różnych logowania wczoraj zrobiłem logi grup 113 ,114 i 115 .

Wklejam poniżej , wynika z nich że mam nieprawidłowe wysterowanie zaworu n75 a raczej jego brak , są tam tylko jakieś szybkie cykle prawie 100% .
    Prosiłbym o pomoc gdzie dalej szukać , kable / wiązka uszkodzona ? , komputer ?

Zlogowana trasa ok 15km , różne prędkości obrotowe i obciążenie a zawór jak widać prawie nie drgnie ...

Dzięki z góry za pomoc .

Jetta TSI 1.4 caxa - Doładowanie a sprawa zawóru N75 - nietypowo