Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rosyjski programator PIC, moja płytka.

tojatomek 15 Aug 2005 01:22 2123 5
Altium Designer Computer Controls
    tojatomek
    Level 14  
    Właśnie skończyłem rysować płytkę do programatora PIC-ów. Schemat znalazłem na stronie http://www.fandy.front.ru/PICProg.htm . Niestety nie było płytki, więc ją narysowałem :) I tu jest moja prośba: Czy ktoś mógłby ją sprawdzić - porównac ze schematem http://www.fandy.front.ru/PICPROG.gif, wydaje mi się że wszystko jest dobrze, ale jest 16 po pierwszej w nocy i wszystko może się zdażyć :)
    Wszystkie tranzystory mają taki sam rozkład nóżek, jak narysowałem przy najniższym. Są to BC557(na dole) i dwa BC547.

Ps. Wiem że niemam talentu do rysowania płytek :)
  • Altium Designer Computer Controls
    tojatomek
    Level 14  
    Zrobiłem go na tej płytce i wyglonda na to że działa, ale zaprogramuję coś dopiero jutro i wtedy będzie do końca wiadomo. Mam pytanie: czy mogę zastąpić 7805 na 78l05? Nie wydaje mi się aby ten PIC potrzebował więcej niż 100 ma? Acha i czy obie nóżki GND PIC-a powinny być podłączone do masy, czy tylko jedna(która)?
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    D.M
    Level 15  
    Spokojnie możesz dac zamiast 7805 78L05
  • Helpful post
    tomeeh
    Level 24  
    tojatomek wrote:
    (...)Acha i czy obie nóżki GND PIC-a powinny być podłączone do masy, czy tylko jedna(która)?

Standartowo podłączasz do masy wszystkie piny o oznaczeniu GND.
    PS. Sugeruję naukę Eagle'a, bądź innego programu, bo takiej płytki to jeszcze nigdy nie widziałem...
    tojatomek
    Level 14  
    Ta płytka została zrobiona w Express PCB, wiem że jest brzydka(nawet bardzo), ale ważne, ze działa :) po za tym próbowałem w Protelu, ale jakoś nie łapie tego programu... Zobaczę jak będzie w Eagle.

Quote:
    Spokojnie możesz dac zamiast 7805 78L05

Ale ja się pytałem na odwrót :)

Wszystkim dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
    Miotek
    Level 12  
    Witam
    Miałbym pytanie do Tomka z Wa-wy , czy udało ci sie odpalić ten programator i czy można nim zaprogramować scalak PIC16F873A , mam do wykonania jednorazowo urządzenie (miernik) na takim scalaku i potrzebuję prostego programatora do tego scalaka.