Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rosyjski programator PIC, moja płytka.

tojatomek 15 Sie 2005 01:22 1997 5
  • #1 15 Sie 2005 01:22
    tojatomek
    Poziom 14  

Właśnie skończyłem rysować płytkę do programatora PIC-ów. Schemat znalazłem na stronie http://www.fandy.front.ru/PICProg.htm . Niestety nie było płytki, więc ją narysowałem :) I tu jest moja prośba: Czy ktoś mógłby ją sprawdzić - porównac ze schematem http://www.fandy.front.ru/PICPROG.gif,, wydaje mi się że wszystko jest dobrze, ale jest 16 po pierwszej w nocy i wszystko może się zdażyć :)
    Wszystkie tranzystory mają taki sam rozkład nóżek, jak narysowałem przy najniższym. Są to BC557(na dole) i dwa BC547.

Ps. Wiem że niemam talentu do rysowania płytek :)

0 5
  • CControls
  • #2 16 Sie 2005 23:53
    tojatomek
    Poziom 14  

Zrobiłem go na tej płytce i wyglonda na to że działa, ale zaprogramuję coś dopiero jutro i wtedy będzie do końca wiadomo. Mam pytanie: czy mogę zastąpić 7805 na 78l05? Nie wydaje mi się aby ten PIC potrzebował więcej niż 100 ma? Acha i czy obie nóżki GND PIC-a powinny być podłączone do masy, czy tylko jedna(która)?

0
  • CControls
  • Pomocny post
    #3 19 Sie 2005 14:52
    D.M
    Poziom 15  

Spokojnie możesz dac zamiast 7805 78L05

0
  • Pomocny post
    #4 19 Sie 2005 18:35
    tomeeh
    Poziom 23  

tojatomek napisał:
    (...)Acha i czy obie nóżki GND PIC-a powinny być podłączone do masy, czy tylko jedna(która)?

Standartowo podłączasz do masy wszystkie piny o oznaczeniu GND.
    PS. Sugeruję naukę Eagle'a, bądź innego programu, bo takiej płytki to jeszcze nigdy nie widziałem...

0
  • #5 19 Sie 2005 18:49
    tojatomek
    Poziom 14  

Ta płytka została zrobiona w Express PCB, wiem że jest brzydka(nawet bardzo), ale ważne, ze działa :) po za tym próbowałem w Protelu, ale jakoś nie łapie tego programu... Zobaczę jak będzie w Eagle.

Cytat:
    Spokojnie możesz dac zamiast 7805 78L05

Ale ja się pytałem na odwrót :)

Wszystkim dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

0
  • #6 16 Lut 2006 09:51
    Miotek
    Poziom 11  

Witam
    Miałbym pytanie do Tomka z Wa-wy , czy udało ci sie odpalić ten programator i czy można nim zaprogramować scalak PIC16F873A , mam do wykonania jednorazowo urządzenie (miernik) na takim scalaku i potrzebuję prostego programatora do tego scalaka.

0