Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Automatyczny układ do teleturnieju

lundrex 04 Feb 2018 23:05 633 1
 • #1
  lundrex
  Level 1  
  Dobry wieczór,  na forum pojawiały się już podobne tematy, które przejrzałem, np. ten, ja jednak nie chcę ograniczać się do samego układu przyciski-lampki, całość ma być zautomatyzowana. Głównym elementem zestawu będzie aplikacja na Androida (smartfon/tablet będzie przy okazji pełnił rolę wyświetlacza), której zadaniami w stosunku do układu elektronicznego będą:
  - wysłanie sygnału umożliwiającego rozpoczęcie przyciskania (wciśnięcie przycisku zapala żarówkę i blokuje drugi przycisk)
  - odebranie sygnału, który z przycisków został wciśnięty
  - reset po podaniu odpowiedzi lub po upływie czasu przeznaczonego na odpowiedź

  Jedyne na co wpadłem z moim brakiem wiedzy i jakiegokolwiek doświadczenia, to zbudowanie tego przy pomocy Arduino i modułu bluetooth, tylko czy nie jest to strzelanie z armaty do wróbla? Program mikrokontrolera będzie malusieńki... Nie mam również bladego pojęcia, co z zasilaniem w tej sytuacji. Arduino z zasilaczem (np. 9V 2A) i dwie żarówki (LED 230V 2W powinny wystarczyć, nie mogę linkować), do tego zapewne jakiś przekaźnik (5V?), czy to w ogóle ma prawo ze sobą działać?

  Proszę o sugestie co do budowy takiego zestawu (głównym kryterium jest jego ekonomiczność - same przyciski z samopowrotem to już 80 zł) lub wskazanie miejsc w moim pomyśle, w których mógłbym zaoszczędzić.
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
 • #2
  Tommy82
  Level 41  
  Do sprawdzenia koncepcja innego rodzaju
  Ja bym poszukał informacji o czymś takim:
  https://www.morele.net/gadzet-4world-stress-button-przycisk-panika-na-usb-05415-204207/

  Dwa pytania to czy android to rozpozna i czy będzie się dało rozpoznać który przycisk został wciśnięty.
  Do tego urządzenie z androidem wspierające OTG +hub USB dwa takie i pod warunkiem że na poziomie androida uda się rozróżnić który buton jest który jest gotowe rozwiązanie bez dodatkowej elektroniki a całe blokowanie po stronie software.