Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny układ do teleturnieju

lundrex 04 Lut 2018 23:05 375 1
 • #1 04 Lut 2018 23:05
  lundrex
  Poziom 1  

  Dobry wieczór,

  na forum pojawiały się już podobne tematy, które przejrzałem, np. ten, ja jednak nie chcę ograniczać się do samego układu przyciski-lampki, całość ma być zautomatyzowana. Głównym elementem zestawu będzie aplikacja na Androida (smartfon/tablet będzie przy okazji pełnił rolę wyświetlacza), której zadaniami w stosunku do układu elektronicznego będą:
  - wysłanie sygnału umożliwiającego rozpoczęcie przyciskania (wciśnięcie przycisku zapala żarówkę i blokuje drugi przycisk)
  - odebranie sygnału, który z przycisków został wciśnięty
  - reset po podaniu odpowiedzi lub po upływie czasu przeznaczonego na odpowiedź

  Jedyne na co wpadłem z moim brakiem wiedzy i jakiegokolwiek doświadczenia, to zbudowanie tego przy pomocy Arduino i modułu bluetooth, tylko czy nie jest to strzelanie z armaty do wróbla? Program mikrokontrolera będzie malusieńki... Nie mam również bladego pojęcia, co z zasilaniem w tej sytuacji. Arduino z zasilaczem (np. 9V 2A) i dwie żarówki (LED 230V 2W powinny wystarczyć, nie mogę linkować), do tego zapewne jakiś przekaźnik (5V?), czy to w ogóle ma prawo ze sobą działać?

  Proszę o sugestie co do budowy takiego zestawu (głównym kryterium jest jego ekonomiczność - same przyciski z samopowrotem to już 80 zł) lub wskazanie miejsc w moim pomyśle, w których mógłbym zaoszczędzić.

  0 1
 • Mitronik
 • #2 06 Lut 2018 18:46
  Tommy82
  Poziom 39  

  Do sprawdzenia koncepcja innego rodzaju
  Ja bym poszukał informacji o czymś takim:
  https://www.morele.net/gadzet-4world-stress-button-przycisk-panika-na-usb-05415-204207/

  Dwa pytania to czy android to rozpozna i czy będzie się dało rozpoznać który przycisk został wciśnięty.
  Do tego urządzenie z androidem wspierające OTG +hub USB dwa takie i pod warunkiem że na poziomie androida uda się rozróżnić który buton jest który jest gotowe rozwiązanie bez dodatkowej elektroniki a całe blokowanie po stronie software.

  0