Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung UE40F6400AWX - Tv rozłącza wifi i prosi o hasło

caaathy 05 Lut 2018 09:24 402 7
  • #1 05 Lut 2018 09:24
    caaathy
    Poziom 2  

Drodzy Użytkownicy,

Mam problem ze smart tv. Od zmiany routera w grudniu 2017: wifi co kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt minut sie rozłącza. Prosi o hasło do sieci. Po wpisaniu hasła znowu dziala i tak do kolejnego razu. W ciagu jednego filmu zdarza się to kilka razy i za każdym razem trzeba wpisac hasło do wifi. Na innych urządzeniach tj. tablet, laptop, telefon nic takiego się nie dzieje.

Telewizor Samsung UE40F6400AWXXH
    Router TP Link WR1043ND v.4
    Internet 40mega.

Telewizor mam od okolo 5-6lat i nigdy nie było takich problemów. Dostawca internetu ten sam od 7 lat. Router mam od miesiąca i nigdy poprawnie tv z routerem nie działał. Zmieniliśmy router bo stary miał 7 lat i bardzo słabą prędkość internetu mieliśmy na nim.

Mam najświeższe oprogramowanie obu urządzeń, robiłam restart telewizora do fabrycznych ustawien. Próbowaliśmy wyłączyć wps. Nie pomogło.

Będę wdzięczna za Waszą pomoc!
    Z góry dziękuję,
    Kasia.

0 7
  • #2 05 Lut 2018 09:34
    viayner
    Poziom 33  

Witam,
    moze najwazniejsze pytanie jaka jest konfiguracja routera ?
    bez tego nie bedziemy w stanie pomoc.
    Wyglada mi ze masz ustawione odswierzanie czy przydzial adresu lub waznosc hasla na wlasnie godzine.
    Porownaj ustawienia dla IP telewizora i pozostalych urzadzen, gdzi ejest roznica.
    Nie znam modelu TV byc moze on ma tez cos w swoich ustawieniach.
    Ja mam ustawiony staly IP dla TV bez wygasniecia waznosci.
    Pozdrawiam

0
  • #3 05 Lut 2018 09:46
    caaathy
    Poziom 2  

Hejo!

a o co dokładnie pytasz z konfiguracji routera ? w sensie które ustawienia ? mogę przepisać co mam.

jeśli konfiguracja byłaby na godzinę to wyrzucałoby co godzinę i chyba z każdego urządzenia a nie tylko z TV ?

dziękuję!
    Kasia.

0
  • #4 05 Lut 2018 10:00
    viayner
    Poziom 33  

Witam,
    nie znam tego routera az tak dobrze, ja moge ustawic waznosc hasla dla kazdego urzadzenia czy jego IP, dlatego pytam. Wejdz w ustawienia i sprawdz dokladnie jakie sa powiazane z IP telewizora i moze porownaj je z tabletem ktory sie nie rozlacza a bedziesz widzial w czym problem.
    Pozdrawiam

0
  • #5 05 Lut 2018 21:39
    caaathy
    Poziom 2  

Niestety nie widze takiej opcji w moim routerze.
    Mam tez nowa obserwacje, jesli odlacze od wifi wszystkie inne urzadzenia to smart tv bedacy jedynym urzadzeniem uzywajacym wifi w danej chwili - dziala bez problemu. Dzisiaj przez 6h testowalam i szedl bez zarzutu. Jak tylko pospielam sie tabletem do wifi to po kilkunastu minutach wywalilo mnie z tv i poprosilo o haslo. Ma ktos na to jakis pomysl?
    Dziekuje
    K.

0
  • #6 06 Lut 2018 07:46
    viayner
    Poziom 33  

Witam,
    bez znajomosci konfiguracji router mozemy tylko gdybac, ostatnia uwaga sugeruje ze moze masz za mala pule adresow do przydzialu.
    Jak prosilem porownaj ustawienia dla TV i tego tabletu gdzie jest roznica ?
    Pozdrawiam

0
  • #7 06 Lut 2018 08:41
    caaathy
    Poziom 2  

Napisalam ze nie ma mozliwosci ustawienia takich danych / porownania, poniewaz nie ma takich zakladek w routerze.
    Opisalam nowy symptom, to raczej nie gdybanie.
    Pozdrawiam, k.

0
  • #8 07 Lut 2018 09:04
    viayner
    Poziom 33  

Witam,
    jezeli ja nie widze konfiguracji to moge gdybac, kazdy nowy router ma mozliwosc podejzenia konfiguracji, przykladowo masz DHCP wlaczone? sprawdz kto sie podlaczyl jaki ma adres i waznosc np. hasla, czas polaczenia itp. takie dane udostepnia kazdy router, chodzi mi o porownanie takich parametrow miedzy tym ktory dziala poprawnie i tym co sie rozlacza.
    Inna propozycja to ustaw na "sztywno" parametry polaczenia i IP z TV, wymus ciagle polaczenie.
    Jezeli nie bardzo wiesz o co pytam to moze poprosc kogos o pomoc.
    Pozdrawiam

0