Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna Łucznik Ewa 2 2014 - brak ściegu zygzak

05 Lut 2018 13:31 1641 10
 • Poziom 2  
  Moja maszyna Łucznik Ewa 2 2014 nie wykonuje ściegu zygzak. Igła przesuwa się tylko lewo środek będąc w dolnej pozycji. Dodatkowo wypadła mi jakaś część z maszyny, której nie umiem zidentyfikować. Proszę o pomoc.
  Maszyna Łucznik Ewa 2 2014 - brak ściegu zygzak1517833748...932709.jpg Download (855.88 kB)
 • Poziom 14  
  Odkręć górną pokrywę i pokręć kołem pasowym,sprawdż czy igielnik się przesuwa na boki.
 • Poziom 2  
  Rozumiem że igielnik to to samo co igielnica jeśli tak to sprawdziłam i porusza się na boki
 • Poziom 14  
  Igielnik to ta część u której na dole jest przykręcona igła. Proszę sprawdzić ,czy porusza się na tyle ,żeby igła wychylała się w prawo i w lewo prawie na całą szczelinę w płytce ściegowej. Czy pokrętło ściegu jest ustawione zgodnie z instrukcją obsługi na ścieg zygzakowaty.
 • Poziom 14  
  Z filmu wynika ,że igielnik z igłą przesuwa się prawidłowo i nie wymaga regulacji. Jak wygląda ścieg zygzakowaty od góry i od spodu . A czy na zwykłym ściegu maszyna szyje dobrze.
 • Poziom 21  
  Niestety igielnica nie porusza się prawidłowo. Ruch zygzakowaty jest wykonywany w momencie gdy igła znajduje się w otworze płytki ściegowej. Tak nie powinno być w przeciwnym razie igła podczas szycia może ulec złamaniu lub będzie rozciągała materiał na boki itp. Ruch wahadłowy powinien powinien byc płynny i następować wtedy gdy igła znajduje się bardziej w górnej pozycji.
 • Poziom 14  
  Według mnie maszyna wymaga poważniejszej regulacji ,której musi dokonać fachowiec.
 • Poziom 11  
  Witam wszystkich. Powyższa maszyna ma przestawioną synchronizację igielnicy względem jej transportu na boki. Prawidłowy ruch igielnicy w prawo lub lewo powinien się zaczynać dopiero po wyjściu igły do góry z płytki ściegowej. Niestety dzisiejsze maszyny domowe są marnie wykonane, szczególnie wszelkie śrubki i nakrętki lubią się same odkręcać. Maszyna gubi po tym nastawy mechanizmów. Maszyny z takimi przestawieniami najlepiej oddać do serwisu, samo dostanie się do tych mechanizmów jest dość trudne, trzeba zdjąć przód i tył obudowy (poukrywane śrubki). Lepiej samemu się za to nie zabierać. Pozdrawiam.
 • Poziom 32  
  2929 napisał:
  Z filmu wynika ,że igielnik z igłą przesuwa się prawidłowo i nie wymaga regulacji. Jak wygląda ścieg zygzakowaty od góry i od spodu . A czy na zwykłym ściegu maszyna szyje dobrze.

  Nie śpiesz się kolego, obejrzyj filmik dokładnie a zobaczysz, że igielnica robi ruch opóżniony. Nad transporterem igielnica już powinna być w odpowiednim miejscu przygotowana do zygzaka. A igielnica robi ruch przy chwytaku w materiale. Kwestia ustawienia. Kogoś kumatego i 10 minut roboty powinny wystarczyć. Chyba że jest czarniejszy scenariusz.