Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra sterowaniem pompą CO

05 Feb 2018 14:26 1434 22
 • Level 1  
 • OptexOptex
 • Automation specialist
  milion81 wrote:
  Sterownie będzie polegało na włączeniu/wyłączeniu pompy po osiągnięciu zadanej temperatury w określonym czasie (na takiej samej zasadzie jak programator tygodniowy)
  tzn. np. od 5-14 ma być 19C a od 14-5 22C.

  To robisz odpowiednio ustawiając timery.
  milion81 wrote:
  Dodatkowo chce mieć możliwość zmiany tej temperatury i przedziału czasowego z poziomu aplikacji na telefon Satel Integra.

  Tego na TD-1 nie uzyskasz. Będziesz potrzebował ABAXa i ATD-100 ale pomimo tego by zmienić zdalnie nastawy ATD-100 potrzebowałbyś ETHM-1
 • Level 1  
 • Stationary Alarms specialist
  A kolega w ogóle zajrzał do instrukcji TD-1? Przecież to autonomiczne urządzenie, nie ma żadnego interfejsu wyniesionego do programowania.
 • Automation specialist
  Domyślam się, że autor miał na myśli coś tak w ten deseń:
  "A czy przy zastosowaniu TD1- będzie chociaż możliwość zmiany przedziału czasowego."
  Tak będzie możliwość, ale tylko dla Integry WRL lub za pomocą ETHM-1 i niestety po drugiej stronie musi być komputer z oprogramowaniem DLoadX. Przez aplikację zmienić parametrów timera się nie da, ale za pomocą logiki i wyjść sterowalnych można przełączyć timery. Oczywiście to już wyższa jazda, nie dla początkujących. Tak więc w skrócie mogę powiedzieć: prosto się nie da.
  P.S
  Oczywiście ja sam mam zamiast termostatu sterowanie za pomocą Integry z ETHM-1 i ATD-100 . Jest to jednak dosyć skomplikowana konstrukcja używająca kilkunastu wyjść wirtualnych i wielowątkowej logiki. Mnie wystarcza coś takiego:
  Cztery timery - dwa do temperatury dzienna/nocna. Kolejne dwa do ewentualnego dogrzania w nocy i na dniu kiedy nikogo nie ma.
  Przełączanie na temperaturę tzw. eko (czyli nocną) z chwilą załączenia alarmu. Czyli nie ma nikogo w domu niech się nie grzeje niepotrzebnie.
  Możliwość lokalnego i zdalnego załączenia na określony czas za pomocą przełącznika MONO (np. na 1/2h 1h, 2h itp.)
  Możliwość załączenia/wyłączenia na stałe (ala przełącznik BI)
  Możliwość załączenia pseudointeligencji, czyli żaden czujnik się nie uaktywnił w ciągu godziny - obniżamy do EKO - jednak nie używane, bo zazwyczaj jak nikogo nie ma to alarm jest załączony.
  Wyłączenie podgrzewania CWU na noc za pomącą Integry i emulacji czujnika temperatury w zasobniku. Po prostu oszukuję sterownik pieca, że woda nagrzana.
  Dodatkowe możliwości, ale to już za pomocą integracji i z routerem LEDE i z RPI3 z domoticzem. Czyli np. wykrywanie domownika po obecności telefonu w sieci domowej, wykrywanie załączonego TV i inne tam mniej przydatne różności już mniej związane z Integrą i ogrzewaniem.
 • Level 12  
  Przepraszam za offtop.
  Upewnij się, że opłaca się obniżać temperaturę na kilka godzin, a potem znowu piec uruchamiać z większą mocą, aby dogrzać do wymaganej temperatury. Czy nie lepiej utrzymywać stała temperaturę?
 • OptexOptex
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  xury wrote:
  Przez aplikację zmienić parametrów timera się nie da


  bzdury. Da się.
 • Level 1  
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  przy programowaniu centrali musisz zaznaczyć przy danym timerze "użytkownik edytuje" a potem to przez aplikacje tak samo jak na manipulatorze, hasło użytkownika ---> * ---> zmiana opcji ----> timery

  ps. To obniżanie temperatury to niekoniecznie będzie oznaczało oszczędności na ogrzewaniu.
 • Stationary Alarms specialist
  milion81 wrote:
  (...) czy wystarczy tak jak pisałem wcześniej czujka TD-1.

  A ja jednak proszę kolegę, aby doczytał instrukcję czujki TD-1. Wtedy kolega sobie wybije z głowy pomysł tej czujki, bo widzę, że jednak dalej jest to niedowierzanie.
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  Jeśli zrezygnował ze zdalnej zmiany zadanej temperatury to da radę to zrobić na TD-1, ma ona 2 przekaźniki i da radę na niej ustawić 2 progi temperaturowe.
 • Stationary Alarms specialist
  Nigdzie nie widzę w tej dyskusji, żeby autor rezygnował z możliwości zdalnej regulacji temperatury.

  Dodano po 2 [minuty]:

  btw: jeżeli autor ma do dyspozycji Integrę serii Plus, do tego ETHM-1 Plus i chce sterować ogrzewaniem, to użycie TD-1 jest pewnego rodzaju ewenementem.
 • Stationary Alarms specialist
  Może źle się wyraziłem. Mam jednak wrażenie, że autor nie ma świadomości w co się pakuje, jeżeli chodzi o TD-1. Moim zdaniem, kompletnie nie nadaje się to do sterowania temperaturą dla przeciętnego użytkownika systemu alarmowego.
 • Level 11  
  Kolego poczekaj Satel wypuści nowy moduł GPRS_A z wejściami analogowymi i pod czujniki temperatury Dallas z prostą logiką to może prościej będzie niż dokładać specjalnie ABAXA .
 • Level 1  
 • Level 12  
  Podobno okolice marca, ale jak to z Satelem bywało wcześniej może być i za rok ;)
 • Level 11  
  Podobno po Targach w Poznaniu czyli koniec kwietnia.

 • Level 16  
  Jako dodatkowe urządzenia proponuje:
  BasicGSM 2 z obsługą 1 czujnika temp i 2 wejścia analogowe , sterowanie temp. za pomocą aplikacji RopamBasic (IP/GPRS),
  OptimaGSM z obsługą 4 czujników temp i 1 wejścię analogowe , sterowanie temp. za pomocą aplikacji RopamOptima (IP) i panele dotykowe, 2 termostaty pokojowe: kalendarz + profile temp.
 • Level 1  
 • Stationary Alarms specialist
  To może jak tylko sprostuję jedną rzecz - logiki w rozumieniu SUMA / ILOCZYN w module GPRS-A nie ma i pewnie nie będzie. Jeżeli chodzi o sterowanie temperaturą to możliwe będzie do podłączenia do 8 czujek temperatury (1-wire) i do 8 czujek analogowych (więc m.in. też temperatury). Dla każdej czujki będzie można ustawić progi (dolny i górny) i przekroczenie tych progów będzie mogło wysterować wyjścia (4 sztuki).
  Moduły oficjalnie dostępne od dzisiaj (19.02.2018), ale jeszcze kilka dni trzeba poczekać, aż dystrybutorzy będą mieli je na stanie i Satel wystawi pełną dokumentację/oprogramowanie.