Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra sterowaniem pompą CO

05 Lut 2018 14:26 1206 22
 • Poziom 1  
 • OptexOptex
 • Specjalista automatyka domowa
  milion81 napisał:
  Sterownie będzie polegało na włączeniu/wyłączeniu pompy po osiągnięciu zadanej temperatury w określonym czasie (na takiej samej zasadzie jak programator tygodniowy)
  tzn. np. od 5-14 ma być 19C a od 14-5 22C.

  To robisz odpowiednio ustawiając timery.
  milion81 napisał:
  Dodatkowo chce mieć możliwość zmiany tej temperatury i przedziału czasowego z poziomu aplikacji na telefon Satel Integra.

  Tego na TD-1 nie uzyskasz. Będziesz potrzebował ABAXa i ATD-100 ale pomimo tego by zmienić zdalnie nastawy ATD-100 potrzebowałbyś ETHM-1
 • Poziom 1  
 • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  A kolega w ogóle zajrzał do instrukcji TD-1? Przecież to autonomiczne urządzenie, nie ma żadnego interfejsu wyniesionego do programowania.
 • Specjalista automatyka domowa
  Domyślam się, że autor miał na myśli coś tak w ten deseń:
  "A czy przy zastosowaniu TD1- będzie chociaż możliwość zmiany przedziału czasowego."
  Tak będzie możliwość, ale tylko dla Integry WRL lub za pomocą ETHM-1 i niestety po drugiej stronie musi być komputer z oprogramowaniem DLoadX. Przez aplikację zmienić parametrów timera się nie da, ale za pomocą logiki i wyjść sterowalnych można przełączyć timery. Oczywiście to już wyższa jazda, nie dla początkujących. Tak więc w skrócie mogę powiedzieć: prosto się nie da.
  P.S
  Oczywiście ja sam mam zamiast termostatu sterowanie za pomocą Integry z ETHM-1 i ATD-100 . Jest to jednak dosyć skomplikowana konstrukcja używająca kilkunastu wyjść wirtualnych i wielowątkowej logiki. Mnie wystarcza coś takiego:
  Cztery timery - dwa do temperatury dzienna/nocna. Kolejne dwa do ewentualnego dogrzania w nocy i na dniu kiedy nikogo nie ma.
  Przełączanie na temperaturę tzw. eko (czyli nocną) z chwilą załączenia alarmu. Czyli nie ma nikogo w domu niech się nie grzeje niepotrzebnie.
  Możliwość lokalnego i zdalnego załączenia na określony czas za pomocą przełącznika MONO (np. na 1/2h 1h, 2h itp.)
  Możliwość załączenia/wyłączenia na stałe (ala przełącznik BI)
  Możliwość załączenia pseudointeligencji, czyli żaden czujnik się nie uaktywnił w ciągu godziny - obniżamy do EKO - jednak nie używane, bo zazwyczaj jak nikogo nie ma to alarm jest załączony.
  Wyłączenie podgrzewania CWU na noc za pomącą Integry i emulacji czujnika temperatury w zasobniku. Po prostu oszukuję sterownik pieca, że woda nagrzana.
  Dodatkowe możliwości, ale to już za pomocą integracji i z routerem LEDE i z RPI3 z domoticzem. Czyli np. wykrywanie domownika po obecności telefonu w sieci domowej, wykrywanie załączonego TV i inne tam mniej przydatne różności już mniej związane z Integrą i ogrzewaniem.
 • Poziom 12  
  Przepraszam za offtop.
  Upewnij się, że opłaca się obniżać temperaturę na kilka godzin, a potem znowu piec uruchamiać z większą mocą, aby dogrzać do wymaganej temperatury. Czy nie lepiej utrzymywać stała temperaturę?
 • OptexOptex
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  xury napisał:
  Przez aplikację zmienić parametrów timera się nie da


  bzdury. Da się.
 • Poziom 1  
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  przy programowaniu centrali musisz zaznaczyć przy danym timerze "użytkownik edytuje" a potem to przez aplikacje tak samo jak na manipulatorze, hasło użytkownika ---> * ---> zmiana opcji ----> timery

  ps. To obniżanie temperatury to niekoniecznie będzie oznaczało oszczędności na ogrzewaniu.
 • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  milion81 napisał:
  (...) czy wystarczy tak jak pisałem wcześniej czujka TD-1.

  A ja jednak proszę kolegę, aby doczytał instrukcję czujki TD-1. Wtedy kolega sobie wybije z głowy pomysł tej czujki, bo widzę, że jednak dalej jest to niedowierzanie.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Jeśli zrezygnował ze zdalnej zmiany zadanej temperatury to da radę to zrobić na TD-1, ma ona 2 przekaźniki i da radę na niej ustawić 2 progi temperaturowe.
 • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Nigdzie nie widzę w tej dyskusji, żeby autor rezygnował z możliwości zdalnej regulacji temperatury.

  Dodano po 2 [minuty]:

  btw: jeżeli autor ma do dyspozycji Integrę serii Plus, do tego ETHM-1 Plus i chce sterować ogrzewaniem, to użycie TD-1 jest pewnego rodzaju ewenementem.
 • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Może źle się wyraziłem. Mam jednak wrażenie, że autor nie ma świadomości w co się pakuje, jeżeli chodzi o TD-1. Moim zdaniem, kompletnie nie nadaje się to do sterowania temperaturą dla przeciętnego użytkownika systemu alarmowego.
 • Poziom 11  
  Kolego poczekaj Satel wypuści nowy moduł GPRS_A z wejściami analogowymi i pod czujniki temperatury Dallas z prostą logiką to może prościej będzie niż dokładać specjalnie ABAXA .
 • Poziom 1  
 • Poziom 12  
  Podobno okolice marca, ale jak to z Satelem bywało wcześniej może być i za rok ;)
 • Poziom 11  
  Podobno po Targach w Poznaniu czyli koniec kwietnia.

 • Poziom 15  
  Jako dodatkowe urządzenia proponuje:
  BasicGSM 2 z obsługą 1 czujnika temp i 2 wejścia analogowe , sterowanie temp. za pomocą aplikacji RopamBasic (IP/GPRS),
  OptimaGSM z obsługą 4 czujników temp i 1 wejścię analogowe , sterowanie temp. za pomocą aplikacji RopamOptima (IP) i panele dotykowe, 2 termostaty pokojowe: kalendarz + profile temp.
 • Poziom 1  
 • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  To może jak tylko sprostuję jedną rzecz - logiki w rozumieniu SUMA / ILOCZYN w module GPRS-A nie ma i pewnie nie będzie. Jeżeli chodzi o sterowanie temperaturą to możliwe będzie do podłączenia do 8 czujek temperatury (1-wire) i do 8 czujek analogowych (więc m.in. też temperatury). Dla każdej czujki będzie można ustawić progi (dolny i górny) i przekroczenie tych progów będzie mogło wysterować wyjścia (4 sztuki).
  Moduły oficjalnie dostępne od dzisiaj (19.02.2018), ale jeszcze kilka dni trzeba poczekać, aż dystrybutorzy będą mieli je na stanie i Satel wystawi pełną dokumentację/oprogramowanie.