Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy A5 2017 A520F - Wymiana przedniej szybki Galaxy A5 2017

BizonGrass 05 Feb 2018 14:55 7878 27
    BizonGrass
    Level 3  
    Witam. Chciałbym wymienić sama szybkę na wyświetlaczu w Galaxy A5 A520F .
    Czy jest możliwość wymiany szybki bez rozbierania całego telefonu tak jak było to możliwe w modelu z 2016 roku? Ciężko znaleźć na Internecie tłumaczący wszystko tutorial, znalazłem film na którym pokazane jest jak na modelu z 2016 wymienia sama szybkę, za pomocą żyłki i przykleja nowa klejem UV. Czy można tak samo zrobić w A520F z 2017, czy konieczne jest rozebranie telefonu i wyciągnięcie całego wyświetlacza?
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Zależy w jakim stanie jest rozbita szybka i proponowałbym to zlecić Serwisowi GSM.
  • Helpful post
    pacholik

Level 21  
    PITERRR wrote:
    Witam. Wymiana wyświetlacza w raz z szybką.

Nie masz racji, można wymienić samą szybkę tak samo jako w modelu A510 (a5 2016)

Pozdrawiam
    tino2003
    Admin of GSM Group
    pacholik wrote:
    Nie masz racji, można wymienić samą szybkę tak samo jako w modelu A510 (a5 2016)

Zrobi to laik przy użyciu żyłki, tak?
    BizonGrass
    Level 3  
    tino2003 wrote:
    pacholik wrote:

Nigdy nie próbowałem, ale nie wydaje się to trudne.
    A w serwisie wołają kosmiczne ceny, samodzielnie mógłbym to zrobić 10 razy taniej.
    pacholik

Level 21  
    tino2003 wrote:
    pacholik wrote:

Pytanie było czy można to zrobić ;)

BizonGrass wrote:
    Nigdy nie próbowałem, ale nie wydaje się to trudne.
    A w serwisie wołają kosmiczne ceny, samodzielnie mógłbym to zrobić 10 razy taniej.

Jeżeli nigdy tego nie robiłeś to bardzo wątpię w to że Ci się uda.

Pozdrawiam
    BizonGrass
    Level 3  
    [quote="pacholik"][quote="tino2003"]
    pacholik wrote:
    Jeżeli nigdy tego nie robiłeś to bardzo wątpię w to że Ci się uda.

Pozdrawiam

Ale w czym jest problem? Co mogę zrobić źle?
    Pedros050
    Level 43  
    Uszkodzić wyświetlacz. Np.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    BizonGrass wrote:
    Ale w czym jest problem?

Problem w tym, że aby robić takie rzeczy to trzeba mieć drogi sprzęt i sporo praktyki o czym kolega wyżej zapomniał dodać pisząc, że można to zrobić.
  • Helpful post
    geryon
    Level 17  
    bez urazy - ale uwielbiam takich co to naoglądają się Youtuba i potem próbują sami wymienić szybkę a potem jest zakładany następny post, " wymieniłem szybę suszarką i nie działa wyświetlacz - co zrobić ? "

Czy kolego bierzesz pod uwagę że jak uda Ci się ściągnąć szybę bez wyciągania LCD potem jak zalejesz to klejem UV to na 90% zalejesz aparat , głośnik i innego rodzaju podzespoły, które nie będą Ci działać poprawnie to tylko jeden z takich minusów które moim zdaniem powoduje, że ktoś kto nie ma sprzętu ani umiejętności nie powinien się za to brać. :)
    BizonGrass
    Level 3  
    geryon wrote:
    bez urazy - ale uwielbiam takich co to naoglądają się Youtuba i potem próbują sami wymienić szybkę a potem jest zakładany następny post, " wymieniłem szybę suszarką i nie działa wyświetlacz - co zrobić ? "

Czy kolego bierzesz pod uwagę że jak uda Ci się ściągnąć szybę bez wyciągania LCD potem jak zalejesz to klejem UV to na 90% zalejesz aparat , głośnik i innego rodzaju podzespoły, które nie będą Ci działać poprawnie to tylko jeden z takich minusów które moim zdaniem powoduje, że ktoś kto nie ma sprzętu ani umiejętności nie powinien się za to brać. :)

Dlatego też napisałem na forum, żeby się dowiedzieć jak to wygląda
    geryon
    Level 17  
    spoko :) wydaje mi się, że serwisy a bynajmniej ja nie biorę kasy za nic :) - w tych samsungach 2017 łatwo jest o uwalenie LCD bez sprzętu i wiedzy.
    Czasami warto zainwestować powiedzmy 200zł na wymianę szyby niż potem 500 czy 700 na nowy LCD :)
    bogdan2491
    Level 22  
    Porządny serwis bierze odpowiedzialność za wyświetlacz i jeśli coś się stanie, w takim wypadku nie zarabia lub nawet traci. Na YouTube wszytko wygląda fajnie, ale uwierz, że nie chciałbyś korzystać z takiego telefonu, zalanego klejem LOCA w ramce przez dłuższy czas.
    Reasumując opłaca się próbować samemu, jeśli planujesz robić to zarobkowo i liczysz się z tym, że ofiara z wyświetlacza za kilkaset złotych jest środkiem do zdobycia wiedzy(chociaż w takim wypadku radziłbym coś tańszego). W przeciwnym razie nie polecam, bo szanse są znikome, że już o poprawnym i długotrwałym działaniu nie wspomnę :)
    DJF1
    Level 22  
    Witam
    Ja również dołączam się do tematu, właśnie trafił mi się taki model do wymiany szybki i mam kilka pytań. Oczywiście zaznaczam że mam odpowiedni sprzęt itd ale tego modelu nie robiłem. Jak wyjąć ekran aby go nie uszkodzić, jak jest przyklejony LCD do obudowy, czy dużo kleju czy mało i jak jest ten klej przyklejony w którym miejscu? Wiem że można LCD uszkodzić, zawsze istnieje ryzyko czy to Samsung czy Huwaei ale z tego co wiem w tym modelu łatwo nie jest. Proszę o pomoc i podpowiedź osoby która już wymieniała samą szybkę w tym modelu 2017
    bogdan2491
    Level 22  
    Klej jest wszędzie pod spodem, po bokach i między szybką a wyświetlaczem (ale to norma) Robi się bardzo podobnie jak S7
    DJF1
    Level 22  
    To wiem że jest ten klej wszędzie ale może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób aby nie uszkodzić LCD bo chce wymienić samą szybkę. Robiłem kilka modeli Galaxy S5 i w jednym trafił mi się klej na prawie całej powierzchni LCD. Było ciężko ale jakoś udało mi się go wyjąć z tym że musiałem cały czas podgrzewać i delikatnie podważać plastikową łapką. Miałem łapkę trochę za małą i ciężko mi było go wyjąć, w tym modelu się trochę obawiam bo LCD ponoć jest bardzo delikatny. Cały set do tego modelu jest drogi dlatego wolę zasięgnąć porady serwisantów którzy już robili ten model, w S7 wymieniałem cały set więc nie zwracałem uwagi na o aby go nie uszkodzić bo i tak był uszkodzony
    DJF1
    Level 22  
    Widzę że ciężki temat z tą podpowiedzią, nikt nie chce zdradzić sekretów i nabytego doświadczenia. Trudno będę próbował go wyjąć kartami do LCD i rozbiorę całego aby dostać się od tyłu, zawsze można go delikatnie popchać od wewnętrznej strony będzie łatwiej. Mam nadzieję że nie uwalę, jak do tej pory tylko jednego uszkodziłem i to był LG K8. Jeden nie prawidłowy ruch brak odpowiednich narzędzi i LCD mi pękł na rogu
    User removed account
    Level 1  
    DJF1
    Level 22  
    Próbowałem zrobić jak niebieskie ręce kolego, uwaliłem ekran za 400zł. Nie wiem czy podałeś link bo znalazłeś go w necie czy zrobiłeś to celowo, nie ważne. Wyjaśnię ludziom którzy będą się brać w przyszłości za ten telefon. Nie da się wyjąć ekranu przy pomocy karty jak na tym filmiku, karta się wygina a klej jest naprawdę mocny. Dodatkowo na samej górze i dole trzyma najbardziej, nic go nie rusza a na pewno nie gorące powietrze chociaż może i troszkę pomaga. Ten turtial jest informacyjny jak to mniej więcej wygląda w praktyce ale nie obrazuje sposobu wyjęcia LCD tak aby go nie uszkodzić. Mądry po szkodzie, według mnie już wcześniej ekran został wyjęty a autor tego filmiku po całej operacji pokazał jak to mniej więcej wygląda, to nie wyjdzie tak łatwo jak widać na nagraniu. Proszę obejrzeć ten filmik i zobaczyć jak cholernie ciężko jest go wyrwać, ja już wiem i następnym razem nie popełnię tego błędu https://www.youtube.com/watch?v=pCGbvQ3Qy7g&t=1354s . Czekam na wasze sugestie, może macie lepszy sposób?
    blahfff
    Level 39  
    Takie filmy maja to do siebie, ze wykonywane sa na telefonach ktore byly juz conajmniej raz rozebrane. Stad tak latwo idzie, klej prawie nie trzyma itp. Da sie oczywiscie wyciagnac wyswietlacz w calosci w tym modelu z uzyciem metody jak na filmie, ale radzilbym zaczac od dolu i poluzowac tam sobie klej. Potem wbic sie od strony baterii pomiedzy wyswietlacz a ramke tak zeby wyjsc poza krawedzie i kierowac sie ku dolowi. Jak juz komplet zacznie ci lekko odchodzic od ramki na dole to mozesz stopniowo isc w gore i pamietac, ze tam jest tasma ktorej dobrze bylo by nie uciac. Troche czasu, troche temperatury i duzo IPA i pojdzie. Wazne, zeby nie naciskac za mocno na narozniki i nie probowac przebijac sie przez nie od zewnatrz bo jak tam peknie to po zabawie. Dobrze jest tez znalezc sobie cos co nie jest tak grube jak karty do gry i jest bardziej gietkie. Film ktory wstawiles dobrze pokazuje co jest bardziej przydatne przy takiej "robocie" niz karty do gry.

Na pocieszenie dodam, ze nowsze modele A (A6 itp) w ktorych wyswietlacz jest wiekszy a ramki wokol mniejsze wyciaga sie latwiej, glownie dlatego ze powierachnia kleju na gorze i dole jest zdecydowanie mniejsza.
    User removed account
    Level 1  
    DJF1
    Level 22  
    Nawet najlepsi muszą się uczyć czegoś czego nie robili nigdy, ja tego modelu nie robiłem i dlatego szukałem pomocy na forum bardziej doświadczonych ludzi ode mnie. Rozdzielałem już różne ekrany i wymieniałem szybki ale akurat tego nie, gdybyś umieścił link z tym filmikiem co ja to takiego błędu jaki popełniłem bym nie zrobił i być może udało by mi się go wyjąć całego.
    User removed account
    Level 1  
    pacholik

Level 21  
    Tak to przez użytkownika forum rozwaliłeś ekran, niech odda Ci pieniądze bo to jego wina :D hehe

Na youtubie masz pełno filmów jak wyciągnąć ekran, filmy to jedno a praktyka to drugi rozwalisz kilka sztuk to dojdziesz do tego jak to robić żeby nie uszkodzić. Powodzenia ;)

Pozdrawiam
    DJF1
    Level 22  
    Do nikogo nie mam pretensji że rozwaliłem ekran, napisałem to tylko po to aby inni którzy będą chcieli spróbować swoich sił przy tym modelu wiedzieli żeby nie sugerować się niektórymi filmikami z yotube. Owszem nauka kosztuje i nikt na tacy wiedzy mi czy komuś innemu nie przekaże. A ty kolego ''marianek70'' skoro taki mądry jesteś i udzielasz się na forum skoro wiedziałeś że tym sposobem nie zrobię to po co dałeś linka akurat do tego filmiku a nie do innego. Moje lenistwo z drugiej strony bo moglem bardziej pogrzebać i przeanalizować temat a postąpiłem zbyt pochopnie.
    User removed account
    Level 1