Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błąd c5 i c6 (dla blondynki)

aezgrudzien 05 Lut 2018 16:06 339 19
  • #1 05 Lut 2018 16:06
    aezgrudzien
    Poziom 3  

Witam,
    uprzejmie proszę o pomoc w diagnozie "choroby"mojego dysku i dalsze wskazania "leczenia" :)
    Korzystałam sobie z dysku o nazwie: seagate 1tb zewnętrzny backup plus portable drive. Niestety coś się zepsuło i teraz rzeczy, które miałam na dysku są niedostępne. Mam możliwość oddać go do naprawy w ramach gwarancji, lecz bardzo zależy mi na treści z dysku i nie mogę absolutnie tego stracić. Dodatkowo nie wiem czy takie uszkodzenie podlega gwarancji. W pierwszej kolejności przeskanowałam dysk Pandą, ale ona mówi, że czysto. Przeglądając Internet natrafiłam na porady, w których niezbędne było przedstawienie informacji z Cristal Disk Info i te parametry umieszczam w zdjęciach. Dzięki niemu dowiedziałam się na co "choruje" mój przyjaciel :) Ściągnęłam też Sea Tols, ale nie mam pojęcia co z tym zrobić dalej. Mhdd to już nawet nie komentuję co to może być (jak dla mnie może się tak nazywać zarówno producent części motocyklowych jak również stolica państwa w Afryce, tyle samo mi to mówi). Proszę o instrukcję (serio krok po kroku, a nie jakieś fachowe słowa) co mogę zrobić, żeby to naprawić i odzyskać dane, komentarz co się mogło stać, że to przestało działać (wirus, upadek, wada fabryczna?). Jeśli odzyskanie danych z tego dysku to sprawa dla zaawansowanych technologicznie lub średniozaawansowanych to może jest ktoś z moich okolic i mógłby doradzić mi gdzie we wschodniej Warszawie lub okolicy można to naprawić i jaki to może być koszt.
    błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki) błąd c5 i c6 (dla blondynki) błąd c5 i c6 (dla blondynki) img][/url]
    jeszcze raz zwracam się z prośbą o pisanie prostym językiem jak dla laika, bo gdybym była biegła w tej strefie to pewnie bym poradziła sobie sama... :)
    z góry dziękuję za poświęcony czas i przekazane informacje

0 19
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2018 16:17
    KodIT

Poziom 20  

Nie jest tak źle z Tobą. Ładnie wrzuciłaś w pierwszym poście SMARTa, a mało kto to robi :)
    Na początek pobierz program DMDE, uruchom go, wybierz dysk z zaznaczona opcją "pokaż partycje" i zrób screenshota następnego okna "partycje".

0
  • #3 05 Lut 2018 16:22
    melanchel
    Poziom 26  

Odłóż na bok ten dysk i czytaj o kopiowaniu posektorowym. Przygotuj inny sprawny nośnik i najlepiej kopiuj ten dysk zewnętrzny pod Linuxem.

0
  • #4 05 Lut 2018 16:37
    linuks
    Spec od komputerów

Nic z tym dyskiem nie rób. Zrób tylko kopię posektorową.
    Najlepiej ddrescue do pliku
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12436492#12436492
    Po wykonaniu kopii posektorowej dopiero dalsze czynności.
    Każde włączenie tego dysku zmniejsza szansę odzysku danych.
    Szczególnie nie używaj żadnych cudownych programów do odzysku danych.
    Odzysk danych mogę przeprowadzić zdalnie. Nie ma konieczności mieć fizycznego dostępu do dysku. Zdalny dostęp wystarczy.
    Po odzyskaniu danych procedura naprawcza dysku i w zależności od wyniku albo reklamacja (błędy fizyczne) albo używanie dysku normalnie jeżeli to tylko błędy logiczne.
    Pozdrawiam

0
  • #5 05 Lut 2018 16:44
    KodIT

Poziom 20  

Czytaliście prośbę autorki? Prosiła o prosty opis, a Wy tu piszecie o linuksie...
    Niech sprawdzi na początek, co pokazuje DMDE, a później nim kopię posektorową zrobi.

Dodano po 2 [minuty]:

linuks napisał:
    Odzysk danych mogę przeprowadzić zdalnie. Nie ma konieczności mieć fizycznego dostępu do dysku. Zdalny dostęp wystarczy.

Zdalny dostęp??? A mikrofon też podłączysz zdalnie, żeby słyszeć dysk?

0
  • #6 05 Lut 2018 16:46
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Przez USB i na Windowsie to życzę powodzenia. Ewentualna kopia pod Windows tylko przy podłączeniu bezpośrednim i tymczasowym usunięciu litery partycji lub nawet całej tablicy partycji.

0
  • #7 05 Lut 2018 17:00
    linuks
    Spec od komputerów

KodIT napisał:
    Czytaliście prośbę autorki? Prosiła o prosty opis, a Wy tu piszecie o linuksie...
    Niech sprawdzi na początek, co pokazuje DMDE, a później nim kopię posektorową zrobi.
    Dodano po 2 [minuty]:
    linuks napisał:

Zdalny dostęp??? A mikrofon też podłączysz zdalnie, żeby słyszeć dysk?

Oczywiscie
    Dane odzyskuje się pod linuksem. Windows się do tego nie nadaje w trudniejszych przypadkach.
    Dlatego zdecydowanie bezpieczniej dla danych jest prowadzić odzysk pod linuksem.
    Po co DMDE sprawdzać jak i tak nic dalej nie można robić przy bardzo ważnych danych. Jak wyżej napisałem to każde włączenie dysku zmniejsza szansę odzysku danych w zależności od stopnia uszkodzenia. Zadnych skanowań i innych operacji na dysku przed wykonaniem kopii posektorowej
    To podstawa bezpiecznego odzysku danych bo może to być przypadek jakie miałem wielokrotnie że dysk ledwo wytrzymał kopię posektorową i poszedł do utylizacji. Odzysk danych z takiego dysku bezpośrednio może się zakonczyć padem dysku po odzyskaniu części danych.
    Większość danych odzyskuję zdalnie. Dla tego celu zrobiłem live linuksa z potrzebnym oprogramowaniem
    Pozdrawiam
    Moderowany przez DriverMSG:

0
  • #8 05 Lut 2018 17:32
    aezgrudzien
    Poziom 3  

Kurcze i co tu robić...
    Możecie mi podpowiedzieć skąd to sie przywlokło do mnie?
    Pogłowkuję co ważniejsze naprawa czy utrata plików...
    Ile mogłaby około kosztować profesjonalna usługa odzysku?

0
  • #9 05 Lut 2018 17:40
    linuks
    Spec od komputerów

W labie to koszt przekracza kilka razy cenę nowego dysku. Zdalnie darmo.
    Jest 9 niedopuszczalnych uderzeń w czasie pracy dysku i to może być przyczyna.

0
  • #10 05 Lut 2018 22:32
    melanchel
    Poziom 26  

Po pierwsze dysk podlega gwarancji, naprawie.
    Przed oddaniem dysku do naprawy, poleciliśmy zrobić kopię posektorową. Nie umiesz tego zrobić samodzielnie, oddaj to specjaliście do wykonania.

0
  • #11 07 Lut 2018 09:18
    aezgrudzien
    Poziom 3  

ok podjęłam decyzję ściągam DMDE
    pomożecie mi zrobić tą kopię posektorową?
    jak tak to cóż trzeba się uczyć :)
    dysk tak jak piszecie w razie co do gwarancji
    jak nie to i tak teraz leży bezużytecznie

0
  • #13 07 Lut 2018 11:05
    aezgrudzien
    Poziom 3  

dojechałam dotąd i co dalej?

błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)
    Dodano po 4 [minuty]:
    nie no linux?! proszę Cię :P miało być dla blondynki ...
    Dodano po 42 [minuty]:
    ma być teraz "Otwórz wolumin" tylko mam to kliknąć po wybraniu "Partycja podstawowa A" czy "Znajdź"?

jeśli chodzi o kopię posektorową linuks odpada, dlatego proszę o instrukcję jak to przeprowadzić w Windows. W poście #5 05 Lut 2018 16:44, KodIT pisze, że "Niech sprawdzi na początek, co pokazuje DMDE, a później nim kopię posektorową zrobi." Czyli powinno się dać wykonać... Jak wrazie się nie da to będę ratować się #6 05 Lut 2018 16:46, mati211p "Ewentualna kopia pod Windows tylko przy podłączeniu bezpośrednim i tymczasowym usunięciu litery partycji lub nawet całej tablicy partycji." tylko mnie to nic nie mówi...

ps. grunt to mieć plan :P
    Dodano po 32 [minuty]:
    kliknęłam "Otwórz wolumin" po zaznaczeniu "Partycja podstawowa A"
    mam następujące rzeczy:
    błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)

nonstop wyświetla mi się błąd biorę ignoruj ale wyświetlają się kolejne....

Dodano po 16 [minuty]:

tylko mi nie piszcie, że tam już nic nie ma.... bo osiwieję!

0
  • #14 07 Lut 2018 11:28
    KodIT

Poziom 20  

Pytałem o linuksa, bo jak pewnie zauważyłaś za tego Windowsa mnie tu zaatakowali z każdej strony.

A więc po kolei. Uruchamiasz DMDE. W pierwszym oknie po lewej wybierasz ostatnią opcję Kopiuj sektory.
    Później wybierasz Źródłowy dysk czyli ten uszkodzony i docelowy tj. dysk na który skopiujesz dane. Klikasz tam na przycisk dysk.
    Tylko dobrze wybierz dysk docelowy, żeby nie nadpisać sobie innego dysku. Oczywiście musisz mieć jakiś inny wolny dysk.
    Następnie zakladka Parametry. Wciskasz przycisk Parametry i tam ilość prób ustawiasz na 0 - w dwóch polach.
    Przeskok po błędzie ustaw na początek na 100 i zaznacz Odczyt wsteczny po przeskoku.
    Klikasz ok i jeszcze potwierdzasz, że na pewno chcesz nadpisać dysk docelowy. Tutaj masz ostatnią szansę uniknięcia fatalnej pomyłki.
    Klikasz Tak i obserwujesz dysk. Gdy pojawi się błąd klikasz Ignoruj (ale nie Ignoruj wszystkie). Jeśli błędy będą co chwilę tzn. po wciśnięciu Ignoruj znów jest błąd daj znać.

0
  • #15 07 Lut 2018 11:51
    aezgrudzien
    Poziom 3  

ok dyskiem na który zapiszę może być "pulpit"

0
  • Pomocny post
    #16 07 Lut 2018 11:58
    KodIT

Poziom 20  

Nie, to nie może być pulpit.
    Dysk docelowy musi być innym dyskiem fizycznym np. inny dysk przenośny.
    Ewentualnie jeśli dysk w Twoim komputerze jest odpowiednio duży, można utworzyć dysk wirtualny. Musiałabyś mieć wtedy 1TB wolnego miejsca na dysku.

0
  • #17 07 Lut 2018 12:08
    aezgrudzien
    Poziom 3  

O nie... C: ma 250 GB całości... To odpada, danych tez nie było, aż tyle., ale pewnie musi być tyle co dysk...
    Dobra nie poddam sie!
    Jak zrobić ten "oszukany" dysk? Bo ja takiego drugiego nie mam... Może pena na 1 GB bym znalazła co najwyżej :p

dysk C wygląda tak
    błąd c5 i c6 (dla blondynki)błąd c5 i c6 (dla blondynki)

0
  • Pomocny post
    #18 07 Lut 2018 12:21
    KodIT

Poziom 20  

Dysk wirtualny to nie jest oszukany dysk. To dysk, który mieści się w pliku. Taki dysk też przechowuje dane, więc pen 1 GB nie wystarczy.
    Bez tego nie ruszymy.

Dodano po 4 [minuty]:

Ile tych danych tam miałaś?

0
  • #19 07 Lut 2018 12:26
    aezgrudzien
    Poziom 3  

dobrze. wirtualny dysk może być na C? nie wiem dokładnie może ze 35 GB raczej nie więcej

0
  • #20 07 Lut 2018 12:32
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jak będziecie się tak bawić, to z tego dysku (danych) nie wiele zostanie.
    Temat zamykam do czasu aż autorka tematu zorganizuje odpowiedni nośnik danych do przeprowadzenia kopii posektorowej.
    Dalsza dyskusja i grzebanie w dysku to strata czasu.

Autorkę tematu proszę o PW do mnie gdy zorganizuje drugi dysk.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo