Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq Presario 2500 - hasło bios pozostaje pomimo jego resetu

05 Lut 2018 18:19 543 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, jest to mój pierwszy temat, więc będę prosił o trochę wyrozumiałości.
    No dobrze najpierw sprzęt:
    HP Compaq Presario 2500 (2504EU)
    s/n: CNF3471T1P
    p/n: DU590E#ABU
    Płyta główna (to chyba to oznaczenie): KT9D
    BIOS:
    PheonixBIOS 4.0 Release 6.0

Problem:
    Założone hasło (prawdopodobnie) supervisor na bios nie resetuje się pomimo, zresetowania biosu.

Oto co zrobiłem:
    Wyciągnąłem baterie: bios i baterie laptopa, odłączyłem zasilacz i w sumie zostawiłem tak na cały dzień. Po uruchomieniu laptopa wyświetlił mi reset biosu:
    System Configuration date and time settings:
    ERROR
    0271: Check date and time settings
    WARNING
    0251: System CMOS checksum bad - Default configuration used

Press <F1> to resume, <F2> to Setup

Oczywiście nieważne co wybiorę nadal potrzebuje hasła. Więc postanowiłem uruchomić lapka z płyty, lecz okazało się, że hasło jest wymagane przed zbootowaniem płyty cd. Aha dodam, że hasła typu: Pheonix, PHEONIX, BIOS, CMOS itp nie działają (Bądź jest jakieś o którym nie wiem).

Zakładam, że wymagane hasła nie są zapisane bezpośrednio w pamięci bios, lecz na osobnej kości (uruchamiałem, też bez dysku twardego). Mogę się mylić, ale jedyna możliwość to fizyczne usunięcie miejsca zapisanych haseł, czy może ma ktoś jakieś inne rozwiązanie, bądź wie gdzie szukać na płycie kości z tymi hasłami.
  • Poziom 2  
    Co prawda samego wątku nie znalazłem, lecz wspomniany przycisk "RESET" który znajduje się na płycie głównej, a w obudowie obok jednego z wentylatorów oczywiście użyłem. No chyba, że coś w tym wątku pominąłem. Moja znajomość angielskiego, pozostawia wiele do życzenia. Po resecie bios i ponownym uruchomieniu, oczywiście wszystkie opcje wracają, tak jak to powinno być. ESC, F2, F10 itp itd, lecz nadal pozostaje hasło. Gdyby było to takie proste, jak w linku powyżej. Jedyne co w necie na ten temat znalazłem, to informację o zapisywaniu tego typu haseł na osobnej pamięci na płycie głównej.
  • Poziom 43  
    Piszą tak."The BIOS password protection that is retained even if the BIOS UPDATE, and is encoded within the first block that contains 4 Mb EEPROM (keep in mind that the code is useful only 512 Kb update).
  • Poziom 2  
    Czyli się nie da ? Bo teraz już zgłupiałem.