Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DCC++ ESP8266-01 Błąd w kodzie.

domin122 05 Lut 2018 20:28 495 2
 • #1 05 Lut 2018 20:28
  domin122
  Poziom 16  

  Witam Wszystkich.
  Zbudowałem Centrale DCC++ na Arduino do obsługi kolei w skali H0 i nie tylko. Następnie znalazłem projekt obsługi przez ESP8266-01. Sposób wgrania kodu do ESP tutaj: http://trainelectronics.com/WiFi-esp8266/Setup/
  Niezbędna biblioteka do ESP tutaj: https://github.com/Links2004/arduinoWebSockets
  Obsługa przepustnicy pociągów jest przez stronę internetową:
  https://github.com/indev2/DCCpp-WebSocket/tree/master/indexDCC%2B%2B
  Wystarczy otworzyć indexDCC.html które łączy się z ESP8266-01, a ten wysyła dane przez RX, TX do centrali. Na stronie powyżej jest kod do ESP: DCCppWebsocketServer.ino
  ESP rozgłasza ssid sieci i tutaj pojawia się problem, a mianowicie kod kompiluje się poprawnie i wgrywa też, ale nazwa sieci nie zgadza się z tą zawartą w kodzie. Oczywiście strona nie chcę się połączyć z ip sieci. Według mnie to wina biblioteki, ale nie mogę dojść do tego co jest nie tak.
  Jeśli komuś by się chciało na to spojrzeć i chociaż podpowiedzieć gdzie szukać tej usterki będę nie zwykle wdzięczny i pewnie nie tylko. Pisałem do autora kodu ESP Dave Bodnara, ale na razie brak jakiejkolwiek odpowiedzi.
  Pozdrawiam Wszystkich.

  0 2
 • #2 05 Lut 2018 21:15
  inot
  Poziom 20  

  Zmieniłeś w tym miejscu ?
  Plik DCCpp-WebSocket / indexDCC++ / DCCppWebsocketServer.ino

  Code:
  const char* ssid     = "Your SSID"; 
  
  const char* password = "Your Password";

  0
 • #3 05 Lut 2018 23:18
  domin122
  Poziom 16  

  Tak, zmieniałem. Według mnie coś jest nie tak z biblioteką - projekt był robiony ponad rok temu, a biblioteka była modyfikowana 4 miesiące temu. Na forum była zmianka że projekt działa tylko z tą biblioteką w tamtym czasie. Autor projektu -Dave Bodnar odpisał mi że robił ten projekt tak dawno że już nic nie pamięta, nie ma ani starej kopii biblioteki, ani nic. Pytałem o bin'a z ESP, ale też nici - dziwna sprawa - projekt ma ponad rok, działał i umarł z braku wsparcia.

  EDIT.
  Wgrałem inny projekt i działa poprawnie - więc płytka jest dobra. Posiadam czarną 1M. Co ciekawe jak wgrałem z powrotem DCCppWebsocketServer.ino to po ponownym uruchomieniu ESP8266-01 rozgłaszało sieć z poprzedniego projektu.

  EDIT 2.
  Znalazłem projekt nowszy zrobiony na podstawie wyższego. Ponoć ma działać z tą samą stroną internetową co wyżej oraz jest nowa. Link do repozytorium:
  https://github.com/atanisoft/BaseStation
  Tutaj kod do ESP kompiluje i wgrywa się za pomocą PlatformIO.
  Z tą wersją jest jeszcze gorzej, a mianowicie - kompiluje się poprawnie i wgrywa też, ale ESP nawet nie rozgłasza żadnej sieci, więc nie wiem o co biega.
  Strona do opisu projektu tutaj:
  http://www.trainboard.com/highball/index.php?threads/dcc-basestation-with-wifi-esp.102984/

  0