Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie android box'a, tv - podłączenie box'a do amplitunera i tv

mmxxl 05 Lut 2018 20:49 1269 4
  • #1 05 Lut 2018 20:49
    mmxxl
    Poziom 9  

Witam posiadam:
    - Tv samsung ue55ju6800
    - ferguson fbox atv
    - pioneer vsx-329-k
    Mam zagwozdkę jak podłączyć to wszystko, by uzyskać dźwięk 5.1 na filmach z fergusona. Mam teraz podłączonego box'a przez HDMI do TV a TV przez ARC do amplitunera i teoretycznie działa 5.1, ale chyba jest to sztucznie tworzone przez telewizor (opcja NEO 2:5 (innej nie ma)). Plan mam, aby podłączyć box'a przez HDMI do TV i optycznym do amplitunera. Zda to egzamin? Z tego, co wyczytałem mój amplituner nie ma funkcji standby, aby przepuszczał sygnał w uśpieniu a na tym też mi zależy, aby móc oglądać box'a bez włączania amplitunera. Ktoś ma jakieś pomysły? Dziękuje za każdą pomoc.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Lut 2018 07:31
    Polon_us
    Poziom 41  

mmxxl napisał:
    Plan mam, aby podłączyć box'a przez HDMI do TV i optycznym do amplitunera. Zda to egzamin?

Jest to bardzo wątpliwe. Jeśli ARC nie ma sygnału 5.1, to tym bardziej wyjście optyczne nie będzie miało tego sygnału.

Widzę tu dwie drogi rozwiązania tego problemu.
    Lecz potrzebny będzie test.
    Chciałbym sprawdzić, czy Ferguson Box wyprowadza sygnał audio równocześnie po HDMI i po swoim wyjściu optycznym.
    Osobiście wątpię w to, ale przy obecnej różnorodności sprzętu, kto wie.
    Niestety instrukcja tego urządzenia w ogóle pomija temat ustawień.

Test:
    - wyłączyć Anynet+ i ARC w telewizorze
    - wyłączyć HDMI-CEC (Control) w Pioneer
    - połączyć Ferguson Box z wzmacniaczem przewodem optycznym TosLink.
    - włączyć film z dźwiękiem 5.1 w Ferguson i sprawdzić, czy dźwięk będzie słyszalny w kolumnach wzmacniacza.
    Sprawdzić wszystkie wejścia na wszelki wypadek, choć w instrukcji pisze, że wejście optyczne jest przypisane do "TV".

Tu uwaga - nie zmieniać żadnych ustawień w Ferguson Box!

Dalsze rozważania nad tym problemem po otrzymaniu wyniku testu.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Lut 2018 08:07
    mmxxl
    Poziom 9  

Anynet a arc to jest to samo ? Co daje to anynet bo i tak chyba to wyłączę bo ciągle jakiś komunikat wyskakuje. Sprawdzałem wczoraj i da się puścić dźwięk po optycznym, a obraz HDMI i działa, ale dzisiaj muszę wypróbować filmy puścić przez kodi bo on potrafi odtwarzać DTS i AC3.

0
  • #4 06 Lut 2018 08:54
    Polon_us
    Poziom 41  

mmxxl napisał:
    Anynet a arc to jest to samo ?

To nie jest to samo.
    Anynet+ - to jest HDMI-Control w wersji Samsunga - producenci telewizorów nadają swoje nazwy dla tej funkcji.
    ARC włącza się oddzielnie, a HDMI-Control tutaj Anynet, musi być uaktywnione, jeśli chce się korzystać z ARC.

mmxxl napisał:
    Sprawdzałem wczoraj i da się puścić dźwięk po optycznym, a obraz HDMI i działa,

Proszę dokładniej to objaśnić - sformułowanie jest bardzo niejasne.

0
  • #5 26 Lut 2018 07:50
    Jesionki
    Poziom 11  

mmxxl napisał:
    Anynet a arc to jest to samo ?

Tak jest to to samo tylko nazwa stosowana przez Samsunga.
    Dts 5.1. i TrueHD oraz atmos uzyskujemy z FboxATV poprzez HDMI... W ustawieniach boxa możemy ustawić format emitowanego dźwięku i taki jest generowany na sprzęt, który musi również obsługiwać tą ścieżkę.
    Niestety poprzez optical powyżej Dolby Plus nie pójdzie.
    Sprawdziłem wszystkie konfiguracje i jest tak jak powyżej opisałem.
    Dodam tylko, że Tv samsung ue55ju6800 nie obsługuje Dts, więc nie wiem w jaki sposób, niezależnie od podłączenia chciałbyś Kolego mmxxl to uzyskać?
    Widzę błąd w podłączeniu. Powinno być tak:
    - TV (gniazdo ARC) do amplitunera gniazdo "out" poprzez HDMI
    - Fbox TV do amplitunera "in"

0