Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Głośniki surround - Melodika 1,5mm/Oehlbach 2,5mm - duża różnica?

kashato 05 Lut 2018 21:21 462 9
  • #1 05 Lut 2018 21:21
    kashato
    Poziom 4  

Hej, mam zestaw Denon + 5 głośników wharfedale. Podpiąłem sobie głośniki surround kablem Oehlbach 2,5mm, ale narzeczona mi truje że ich miedziany kolor się wybija na tle listwy/ściany. Kupiłem melodikę 1,5mm. Czy odczuwalna będzie różnica pomiędzy tymi kablami? Zostawić tak jak jest czy podłączyć melodikę?

0 9
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2018 21:42
    matej1410
    Poziom 20  

Kolego kashato, jeśli nie masz słuchu Bacha to nie usłyszysz :)

0
  • #4 05 Lut 2018 23:37
    kashato
    Poziom 4  

Ja nie widzę w tym nic głupiego. Jeśli mam odczuć duża różnicę na minus to zostawiam te kable w szafie i użyję ich do 'mniej znaczącego' sprzętu. Jeśli nie masz nic do dodania w temacie to kliknij kolejny wątek i tyle.

1
  • #6 05 Lut 2018 23:49
    kashato
    Poziom 4  

Dalej drążysz? Nudzi Ci się, czy jak? Bo nie rozumiem. Jeśli ktoś ma fachową wiedzę, to powie mi czy milimetr średnicy kabla więcej zmieni brzmienie na tyle, by było słychać różnicę i oszczędzi mi roboty.

0
  • #7 06 Lut 2018 07:25
    piotr3q
    Poziom 10  

A czyli po prostu jesteś leniem, któremu nie chce się podłączyć dwóch przewodów (bo przy efektowych i tak różnicy nie usłyszysz)...
    No jasne - łatwiej na forum zapytać.

0
  • #8 06 Lut 2018 07:32
    marian133
    Poziom 38  

Wytłumacz mi, gdzie leży problem w podłączeniu tego kabla i "posłuchanie go"?

Jeśli chcesz rozmawiać o "grających kablach" to załóż temat na forum Audiostereo, tam dostaniesz referaty jak "gra" kabel X.

Jeśli oba kable są z miedzi to ten cieńszy będzie gorszy.
    Ale to też zależy od jego długości, mocy jaka przez niego przepłynie (jak głośno będziesz grał) i jakości wzmacniacza oraz samych głośników. Do tego dochodzi brak niskich częstotliwości w kolumnach sorround, więc czy usłyszysz różnicę to ciężko stwierdzić, ale obstawiam że nie.

Przeczytaj post nr. 213: https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/26526-...85ce-kable-z-audio-show-Prawda-czy-mit/page11

...

0
  • #9 06 Lut 2018 09:29
    kashato
    Poziom 4  

Nie rozumiem tego oburzenia, jeśli jest ktoś w stanie (a widać, że jest - bo napisał od razu bez zbędnych wycieczek osobistych) powiedzieć czy będzie słychać różnicę między 2,5mm a 1,5mm kablem na głośnikach surround to może oszczędzić mi cennego czasu, który aktualnie marnuję na niepotrzebne tłumaczenia dlaczego nie mogę zrobić odsłuchu i po co zawracam komuś głowę. Mam do podłączenia razem ponad 13 metrów kabla i myślałem, że dorosły człowiek dorosłemu nie musi tłumaczyć dlaczego woli najpierw zapytać, a potem dopiero marnować czas na podpinanie tego i odsłuch. Za odpowiedź merytoryczną dziękuję, narzekaczy pozdrawiam, zamykam i dziękuję.

0
  • #10 06 Lut 2018 09:30
    kashato
    Poziom 4  

Różnica w odsłuchu nieodczuwalna. Użycie kabla wg uznania.

0